Kreacja
wizerunku
marki

Portfoliozobacz nasze
realizacje
Wycenasprawdź
cenę pracy
Porozmawiajmy
o Twojej marce...
zapytaj o wycenę 56 674 24 42 Copyright © Studio Whiteart ul. Jarzębinowa 3, 87-123 Torun, Bydgoszcz, Włocławek tel.56 674 24 42 www.whiteart.pl
szybki kontakt
tlotlogosclaskachmurkachmurkachmurkachmurkachmurkachmurkachmurkaznak
Identyfikacja
wizualna

Księga identyfikacji wizualnej

Wszystkie reguły zebrane i opisane w księdze zasad identyfikacji wizualnej firmy mają na celu tworzenie pozytywnych wyobrażeń o firmie bądź jej produkcie i utrwalenie ich w opinii klientów oraz na obszarze działalności firmy.

Księga identyfikacji wizualnej firmy (księga znaku)

systematyzuje informacje dotyczące wizerunku firmy.

księga identyfiakcji

Księga Znaku (identyfikacji)
jest nieodzownym elementem
budowania spójnego wizerunku firmy, produktu

Zasady identyfikacji wizualnej zawarte są w formie podstawowej księgi znaku tradycyjnej jak i elektronicznej.

Księga identyfikacji wizualnej firmy

może obejmować swoim zakresem wręcz nieograniczoną przestrzeń działalności firmy (opis logo, kolorystyki firmowej, materiały biurowe do komunikacji z otoczeniem, oznakowanie wnętrz, szyldy, pojazdy firmowe, ubiór pracowanika, stoiska targowe, itp.). Taką księgę znaku można rozbudowywać o całościowe i kompleksowe opracowanie identyfikacji wizualnej firmy.

Identyfikacja wizualna, projekt
Projekt logo, identyfikacja dla firm
Wizerunek marki, projekt logo
Identyfikacja wizualna dla firm
Pakiet reklamowy, projekt
Logo, materiały reklamowe, identyfikacja wizualna
Tworzenie identyfikacji wizualnej
Logo projekt, identyfikacja wizualna
Realizacje

Potrzebujesz księgi identyfikacji?

Możemy stworzyć księgę identyfikacji wizualnej i ...wiele więcej.napisz do nas

Identyfikacja wizualna firmy to zestaw reguł, pewnego rodzaju instrukcja obsługi, wzorce i ustalenia dotyczące logotypu jak i pozostałych elementów opisujących firmę. Identyfikacja wizualna (podstawowa lub rozbudowana księga znaku) opisuje bardzo szczegółowo budowę logo, wymiary, kolorystykę, różne wersje i odmiany logo. Często dla jak najlepszego ujednolicenia wizerunku firmy przedstawia się zasady prawidłowego zastosowania logo firmy w rożnych miejscach i z wykorzystaniem różnych technologii. Rozszerzona księga identyfikacji wizualnej firmy musi zawierać również błędne, czyli niedopuszczalne formy zastosowania logo i innych elementów dotyczących identyfikacji. Ponadto księga znaku zawiera opis zastosowania znaku firmowego w kontekście wykorzystania go razem z innymi elementami graficznymi.

Mocny wizerunek
to zaufanie klienta do firmy

Księga identyfikacji wizualnej każdej firmy kładzie nacisk na różne elementy identyfikacji.

Księga znaku firmy - spójna identyfikacja wizualna

- prócz projektu logo firmy i jego wariacji można znaleźć: wizytówki, papiery listowe, reklamy prasowe, szyldy, flagi, teczki, foldery, ulotki, ubrania firmowe, samochody firmowe, kolorystykę infrastruktury firmy czy system komunikacji wizualnej wewnątrz i na zewnątrz budynków...

Przykładowe nasze realizacje księgi identyfikacji wizualnej dla firm...

Identyfikacja wizualna

Od 20 lat tworzymy z powodzeniem księgi identyfikacji wizualnej dla firm. Stworzyliśmy kilkadziesiąt marek od podstaw. Daliśmy im „wizualne życie”, dzięki czemu skutecznie się rozwijają.Możemy pomóc Twojej marce...JESTEŚ ZAINTERESOWANY PRACĄ Z NAMI?NAPISZ CO CIEBIE INTERESUJE
O co zwykle pytają klienci?
Przed realizacją nowego projektu księgi identyfikacyjnej znaku zapewne masz szereg pytań… Na kilka najważniejszych znajdziesz wyjaśnienie poniżej. Jeśli zabraknie odpowiedzi, to zapraszamy do kontaktu z nami.
Co zawiera podstawowa księga znaku?
Podstawowa księga znaku opisuje budowę logo, wymiary, kolorystykę, różne wersje i odmiany. Ponadto w księdze identyfikacji znajdują się zasady prawidłowego zastosowania logo firmy w rożnych miejscach i z wykorzystaniem różnych technologii. Dla pełnego opisu zamieszcza się także błędne formy zastosowania znaku firmowego.
Jaka cena za księgę identyfikacji wizualnej dla nowej firmy?
Każda profesjonalna księga identyfikacji znaku - zarówno podstawowa księga, znaku jak i ta rozszerzona - to niepowtarzalne graficzne dzieło. W zakresie ustalonej ceny opracowujemy indywidualne wzorce dla specyfiki danej firmy. Koszty realizacji i cena za prace projektowe każdorazowo są określana indywidualnie.

Czy księga znaku wykonywana jest w cenie wykonania logo firmy?

Taka księga znaku to odrębny dokument. Przy tworzeniu logo zazwyczaj klienci zamawiają podstawową księgę znaku, która opisuje podstawowe kwestie dot. budowy i zastosowania logo. Bardziej szczegółowo zasady identyfikacji wizualnej opisuje rozszerzona księga identyfikacji. Poza definicjami znaku firmy znajdzie się opis zestawu materiałów reklamowych.
W jakiej formie otrzymam księgę znaku firmy?
Podstawowa cena za opracowanie księgi zakłada, że przekazujemy ją w formie elektronicznej. Dokument w postaci pliku pdf opisuje zasady budowy i zastosowania logotypu w różnych kontekstach firmowych. Niekiedy po uregulowaniu odpowiedniej ceny możemy taką księgę znaku graficznego dostarczyć w formie tradycyjnej, czyli wydrukować jak folder.

Co to takiego księga znaku graficznego i jakie jest jej zastosowanie?

Księga znaku to zbiór kilkunastu stron, stanowiących opracowanie w formie wizualno-tekstowej zasad używania logo. Inaczej mówiąc opis możliwości ekspozycji logo na różnych polach eksploatacji. W księdze znaku znajdą się informacje na temat budowy znaku, stosowanego pola ochronnego, kolorystyki, wersji alternatywnych znaku - wersje logo w pionie i w poziomie.
Jaki jest koszt wykonanie księgi znaków dla firmy?
Księga znaku dla logo to czasem opracowanie bardzo rozległe, może nawet obejmować kilkadziesiąt stron materiału tekstowo graficznego. Cena jest uzależniona od nakładu pracy. Aby stworzyć kompletną i funkcjonalną księgę znaków trzeba policzyć liczne koszty związane z jej powstaniem. Napisz jakie masz oczekiwania i podamy indywidualną wycenę pracy.

Czy księga znaku jest potrzebna?

Trzeba rozumieć zastosowanie księgi identyfikacji wizualnej firmy, o tym napisaliśmy obok. Warto pamiętać, że samo logo nawet bardzo dobre, musi być prawidłowo wykorzystywane na rynku. Do tego celu między innymi potrzebna jest księga znaków. Jest to dokument niezbędny do spójnego funkcjonowania wizualnego firmy na przestrzeni lat działania na rynku.
Czy potrzebna jest mi podstawowa księga znaku?
Najczęściej klienci zamawiają podstawową księgę znaku w celu zastrzeżenia logo w urzędzie patentowym. To bardzo ułatwia proces rejestracji znaku firmowego. Warto mieć takie opracowanie opisujące naszą identyfikacje wizualną, aby utrzymać spójność w posługiwaniu się logiem. Chodzi o to, żeby osoby z zewnątrz miały jasne instrukcje co można robić, a czego nie z logiem firmy.
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42