Kreacja
wizerunku
marki

Portfoliozobacz nasze
realizacje
Wycenasprawdź
cenę pracy
Porozmawiajmy
o Twojej marce...
zapytaj o wycenę 56 674 24 42 Copyright © Studio Whiteart ul. Jarzębinowa 3, 87-123 Torun, Bydgoszcz, Włocławek tel.56 674 24 42 www.whiteart.pl
tlotlogosclaskachmurkachmurkachmurkachmurkachmurkachmurkachmurkaznak
Identyfikacja
wizualna

System identyfikacji wizualnej

Tworząc nowy

sytem identyfikacji wizualnej firmy

powinniśmy uwzględnić szereg elementów, z którymi mają kontakt klienci. Wiele szczegółów, a każdy z nich musi pasować do pozostałych, tworząc spójny system identyfikacji wizualnej i tym samym – spójny i czytelny komunikat dotyczący wizerunku całej firmy.

Nowoczesna firma powinna zainwestować w swój wizerunek, konsekwentnie go wdrożyć, gdyż niesie to za sobą wymierne korzyści. Jakość plastyczna w połączeniu z czytelnością znaku (logo firmy)

tworzy skuteczny system identyfikacji wizualnej firmy, który wpływa

na postrzeganie marki jako godnej zaufania.

System identyfikacji to zestaw reguł oraz konsekwentnie zaprojektowanych wzorców, które w sumie mają budować pozytywne wyobrażenia o marce czy produkcie oraz utrwalać pożądane opinie wśród pracowników, partnerów i klientów, tworząc konsekwentnie spójny wizerunek firmy.
Nasze realizacje
Identyfikacja wizualna, projekt
Projekt logo, identyfikacja dla firm
Wizerunek marki, projekt logo
Identyfikacja wizualna dla firm
Pakiet reklamowy, projekt
Logo, materiały reklamowe, identyfikacja wizualna
Tworzenie identyfikacji wizualnej
Logo projekt, identyfikacja wizualnatworzenie identyfikacji wizualnej

Potrzebujesz systemu identyfikacji?

Możemy stworzyć system identyfikacji wizualnej i ...wiele więcej.napisz do nas
Wyróżnij się!

Zaprojektujemy dla Twojej Firmy spójny wizerunek, który wspólnie określi identyfikację wizualną oraz sposób jej postrzegania przez klientów.

Tworzenie, projektowanie wizerunku firmy

ma za zadanie wyróżnić Twoją firmę spośród konkurencji, a jej obraz będzie łatwo rozpoznany i zapamiętany przez klientów.
Zastanawiasz się, od czego zacząć

tworzenie, projektowanie wizerunku firmy?

Spójny wizerunek firmy (system

identyfikacji wizualnej) zwykle przyjmuje formę księgi identyfikacji, w której opisane są zasady korzystania z logo i nazwy, tworzenia dokumentów firmowych, kolory i typografia, itp.

Najczęściej opracowywane wzorce

w systemie identyfikacji wizualnej firmy to:

 1. Stworzenie logo firmy
  • konstrukcja logo
  • logo w siatce modułowej
  • pole ochronne logo
  • minimalna wielkość logo
  • dopuszczalne tła dla logo
  • formy niedozwolone logo
 2. Ustalenie kolorystyki firmowej
  • kolorystyka podstawowa
  • kolorystyka uzupełniająca
 3. Dobranie typografii
  • typografia firmowa
  • typografia użytkowa
 4. Zaprojektowanie materiałów firmowych
  • wizytówka (ogólna, imienna)
  • papier firmowy
  • koperty firmowe (różne rozmiary)
  • notesy firmowe
  • etykiety firmowe
  • pieczęć firmowa (ogólna, imienna)
  • papeteria e-mail
  • cennik
  • faktura
  • i inne
 5. Zaprojektowanie materiałów reklamowych
  • katalog
  • segregator
  • teczka
  • ulotka
  • gazetka firmowa
  • reklamy prasowe
  • i inne
 6. Oznakowanie wewnątrz firmy
  • tablice informacyjne
  • tabliczki na drzwi
  • i inne
 7. Oznakowanie na zewnątrz firmy
  • tabliczki dojazdowe
  • szyld firmowy
  • neon firmowy
  • flaga firmowa
  • reklama na billboardach itp.
  • i inne
 8. Oznakowanie samochodów firmowych
  • sposób rozmieszczenia elementów
   dla różnych typów samochodów firmowych
 9. Określenie ubioru pracowników
  • ubiory pracownicze codziennego użytku
  • ubiory okazyjne
Przykładowe realizacje systemu identyfikacji wizualnej dla firm...

System identyfikacji wizualnej

Od 20 lat tworzymy z powodzeniem system identyfikacji wizualnej dla firm. Stworzyliśmy kilkadziesiąt marek od podstaw. Daliśmy im „wizualne życie”, dzięki czemu skutecznie się rozwijają.Możemy pomóc Twojej marce...JESTEŚ ZAINTERESOWANY PRACĄ Z NAMI?NAPISZ CO CIEBIE INTERESUJE
Szukasz profesjonalistów?
Rozpocznij z nami współpracę
CAPTCHA ImageReload
POPRAW błędne pola - zaznaczone na niebiesko
W czym możemy pomóc?
O co zwykle pytają klienci?
Przed realizacją nowej identyfikacji wizualnej swojej firmy zapewne masz szereg pytań… Na kilka najważniejszych znajdziesz wyjaśnienie poniżej. Jeśli zabraknie odpowiedzi, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Co wyróżnia dojrzały system identyfikacji wizualnej?

Dojrzały system identyfikacji wizualnej składa się z trzech elementów: nowoczesnym przedstawieniem firmy na rynku, podkreśleniem swojego doświadczenia na tle konkurencji oraz łatwym i szybkim sposobem komunikowania się. Ważne jest by system identyfikacji wizualnej był otwarty, czyli można było go rozbudowywać wraz ze wzrostem gospodarczym firmy.
Zadania, jakie ma realizować identyfikacja wizualna?
System identyfikacji wizualnej ma budować Państwa wizerunek na rynku gospodarczym. To na jego podstawie klienci budują swoją pierwszą opinię oraz fakty czy chcą z Państwem współpracować. Istotne jest by elementy identyfikacji wizualnej były spójne pod każdym względem: kolorystyki, rodzaju czcionki czy motywów graficznych. Wyróżnij się na tle swojej konkurencji.

Ile kosztuje (cena) system identyfikacji wizualnej?

System identyfikacji wizualnej to skomplikowany projekt, w którym każdy element ma znaczenie - jest to niezbędne dla posiadania prawidłowej strategii marketingowej. Identyfikacja wizualna jest indywidualnym dziełem, nie spotkacie dwóch takich samych koncepcji wizualnych. Projekty realizowane są w oparciu o klienta oczekiwania oraz najskuteczniejsze metody marketingowe, wynikające ze specyfiki działalności firmy.
Czy macie doświadczenie w tworzeniu kompleksowych identyfikacji firmy?
Od prawie 20 lat zajmujemy się tworzeniem identyfikacji firmy. Nasze projekty są ponadczasowe i dostosowane do potrzeb klienta. Posiadamy bogate portfolio, w którym znajdziecie Państwo projekty naszych znaków firmowych. System identyfikacji wizualnej tworzymy dla firm z różnych branż. Ponadto zajmujemy się odświeżeniem wizerunku.

Po co firmie system identyfikacji wizualnej?

System identyfikacji wizualnej jest niezbędny do stania się rozpoznawalnym na rynku. Niezależnie od wielkości firmy, każda powinna go posiadać. Z punktu widzenia marketingowego, jest to element niezbędny dla bycia „rozpoznawalnym”. Identyfikacja wizualna to projekt, na którym firma buduje to jak chcieliby być postrzegani i zapamiętani. Przez nią, Wasi klienci zapamiętają Was i Wasz produkt.
Czy przekazujecie prawa autorskie do projektu?
Oczywiście, że tak! Zamawiając u nas wykonanie systemu indywidualizacji firmy opłacasz również przeniesienie praw autorskich majątkowych, po wykonaniu całego projektu. Po akceptacji zamówienia i sprawdzenia jego zgodności z planem, przekazujemy pliki z pracami do Państwa użytku. Można je później dowolnie modyfikować czy zmieniać, idąc z duchem czasu i rozwojem działalności.

Jaki jest czas przygotowania kreacji systemu identyfikacji firmy?

Przygotowanie systemu identyfikacji wizualnej firmy standardowo zajmuje nam kilka tygodni - jest to jednak termin orientacyjny. Wszystko zależne jest od złożoności zamówienia. Nasza profesjonalna obsługa zaplanuje w każdym szczególe klienta projekt. Po 7-10 dniach roboczych gotowe są już pierwsze koncepcje, na których będziemy pracować dalej.
Czy wydrukujecie i dostarczycie gotowe materiały identyfikacyjne?
Jest możliwość wydrukowania i dostarczenia materiałów identyfikacyjnych, jednak jest to oddzielna usługa i ustalana osobna cena. System indywidualizacji wizualnej to szereg materiałów reklamowych, których tworzenie zaczynamy od jego projektu. Nasza usługa może być wykonana kompleksowo od przyjęcia zamówienia do jego wydrukowania i dostarczenia pod wskazany adres.

System identyfikacji wizualnej firmy – wszystko co musisz o tym wiedzieć

Obecnie identyfikacja wizualna jest standardową usługą niejednej agencji reklamowej. Okazuje się jednak, że każda z tych firm ma nieco inne podejście do realizacji zamówienia. W związku z tym trzeba dokonać właściwego wyboru, a więc takiego, którego nie będzie się żałować. Otóż projektowanie poszczególnych elementów identyfikacji jest zadaniem dość skomplikowanym i mocno złożonym. Można powiedzieć cały system identyfikacji wizualnej. Osoba, która się za to zabiera, musi wykazać się nie tylko ogromną wiedzą, ale też obszernym doświadczeniem. Wbrew pozorom tworzenie takiego systemu wizualnego nie jest takie proste i krótkotrwałe, jak może się wydawać.

strzałka

Czym w ogóle jest system identyfikacji wizualnej?

W sieci, a nawet w rozmowach między różnymi osobami dość często padają słowa system identyfikacji wizualnej firmy, ale nie każdy je rozumie i wie, czym w ogóle ona jest. Warto więc w skrócie wyjaśnić, że wspomniane identyfikacja firmy marki to nic innego, jak podstawowe narzędzie, które służy do kreowania wizerunku marki firmy. Terminem tym określa się szereg symboli oraz zachowań wykorzystywanych w firmie, celem stworzenia czytelnego i zarazem spójnego wizualnie systemu. Ma to także na celu wyróżnienie firmy na tle konkurencji. Są to wszystkie te rzeczy, kolory, elementy graficzne, materiały reklamowe itd., które zawsze kojarzą się z jedną i konkretną firmą czy po prostu marką. Jak już wiadomo, identyfikacja marki nie jest prostym zadaniem do wykonania. Dlatego zazwyczaj zleca się je profesjonalistom. Nie ma jednak innego wyjścia. Prawda jest taka, że kompletny system identyfikacji wizualnej firmy ma bardzo duże znaczenie dla istnienia i powodzenia biznesu. Jeśli więc komuś zależy na rozwijaniu firmy, powinien zadbać o tę identyfikację. Bez niej trudno jest o satysfakcjonującą rozpoznawalność na rynku. Nierzadko brak dobrej identyfikacji to brak nowych klientów, a istnienie takiego biznesu powoli traci sens.

strzałka

Identyfikacja firmy – system wizualny dla marki, jak stworzyć?

Przy dłuższym zapoznawaniu się z zagadnieniem można dojść do wniosku, że tworzenie systemu identyfikacji wizualnej firmy nie jest prostym zadaniem. Z drugiej jednak strony opracowanie byle czego nie ma większego sensu. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak zlecić to zadanie fachowcom. Trzeba rozejrzeć się za agencją czy profesjonalnym studiem graficznym, dla którego kreacja wizerunku innych podmiotów, a tym właśnie tworzenie systemu identyfikacji nie stanowi najmniejszego problemu. Czym wobec tego powinno wyróżniać się to studio? Szukając studia, które wykona naprawdę profesjonalny projekt całego systemu identyfikacji, trzeba zwrócić uwagę na jego wiedzę i doświadczenie. Nie można przejść obojętnie obok portfolio, które pozwala ocenić umiejętności wykonawców. Sprawdzić, jak pracowali przy innej identyfikacji wizualnej firmy. Warto też w rozmowie z podmiotem przyjmującym to zlecenie określić swoje oczekiwania względem danego projektu. To ułatwi i usprawni proces realizacji. Warto też dodać, że na tego typu sprawach nie należy oszczędzać. Tanie tworzenie identyfikacji wizualnej z reguły prowadzi do uzyskania słabego efektu. Projekt często wymaga naniesienia poprawek, a to wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Lepiej więc nie iść tą drogą, drogą na skróty. System identyfikacji wizualnej dla firmy musi być naprawdę profesjonalny.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42
Copyright © Studio Whiteart