Notes z gumką to nowoczesny gadżet reklamowy

Profesjonalny, elegancki, nowoczesny i niesamowicie funkcjonalny – taki jest właśnie notes z gumką, który zyskał w ostatnim czasie ogromną popularność. Na liście najmodniejszych gadżetów na kolejny rok zajmuje pozycję tuż obok kalendarzy książkowych, które przecież jeszcze do niedawna uchodziły za hit wśród artykułów reklamowych. Dziś korzystają z nich nie tylko pracownicy biurowi, ale i wszyscy, którzy lubią zawsze mieć coś pod ręką do sporządzania notatek. Jeśli więc szukasz pomysłu na gadżet reklamowy, notesy zamykane na gumkę będą strzałem w dziesiątkę! Sprawdź, jak można je wykonać, by stały się czymś więcej niż tylko zwyczajnym zlepkiem kartek do gromadzenia wszelakich zapisek.

Firmowe notesy zamykane na gumkę będą strzałem w dziesiątkę na prezent dla klienta


Notes z gumką to doskonały gadżet reklamowy

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czym charakteryzuje się dobry gadżet reklamowy dla firmy? Zwykle mówi się, że musi być skuteczny – przykuwać uwagę, motywować do zakupu produktu czy usługi i budować świadomość marki. I jest to jak najbardziej prawda.

Ciekawie wykonana okładka notesu z gumką sprawi, że ten gadżet biurowy będzie chętnie i często używany w różnych miejscach. W ten sposób będzie on przyciągał uwagę również wszystkich pozostałych osób znajdujących się w jego najbliższym otoczeniu. Dzięki gumce artykuł ten jest oryginalny, inny niż wszystkie. Tym bardziej że notes z gumką można przecież wykończyć wedle indywidualnego zamysłu plastycznego, np. poprzez wykonanie nadruku – grafiki z firmowym logo. Także kolor gumki da się dopasować do koloru notesu i kolorystyki, jaką posługuję się dana firma. W ten sposób notes reklamowy staje się skuteczną i atrakcyjną reklamą.

Notes z gumką - gadżet

Gumka w notesie podnosi funkcjonalność produktu

Czy faktycznie tak drobny element, jak gumka jest w stanie podnieść funkcjonalność notesu reklamowego? Zdecydowanie tak! Zresztą to nie jest zwykła gumka. Ona idealnie współgra z resztą notatnika. To elegancki, wytrzymały, dopasowany kolorystycznie dodatek, który czyni ten artykuł promocyjny znacznie praktyczniejszym. Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się przechowywać luźne kartki w kalendarzu, zeszycie czy w takim właśnie podręcznym notatniku. Teraz, dzięki praktycznej gumce, kartki te są bezpieczne i nie mają prawa wydostać się z notesu, gdy jest on zamknięty w ten sposób. Gumka może też służyć do mocowania długopisu, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką. Tak szerokie jej wykorzystanie sprawia, że stosuje się ją coraz częściej.

Gumka do notesu może występować w różnej kolorystyce

O kolorystyce gumki warto wypowiedzieć się nieco szerzej, ponieważ ma tu ona niemałe znaczenie. O takie urozmaicenie zadbano nie bez powodu. Duży wybór kolorów gumek zapewnia możliwość dopasowania tego elementu do indywidualnego wykończenia notesu. Można więc z łatwością dobrać kolor gumki do wyglądu okładki. Czasem klienci dobierają kontrastowy kolor gumki do koloru oprawy, a niekiedy decydują się na zastosowanie bardziej zbliżonej kolorystyki. Duży wybór kolorów gumki daje możliwość zaspokojenia potrzeb wszystkich klientów. Co prawda połączenie to nie jest proste, ale na szczęście, gdy produkcją notatników zajmują się fachowcy, którzy znają też obowiązujące trendy, świetnie sobie z tym radzą. Tak więc gumka do notesu to bardzo istotny dodatek do biurowego notesu i trzeba ją dopasować z zachowaniem należytej staranności.

Notes z gumką i emblematem

Notes z gumką i emblematem

Skoro jesteśmy przy temacie gumki, warto dodać, że świetnym jej wykończeniem jest zastosowanie emblematu. To oryginalny, bardzo nowoczesny dodatek z przestrzenią pod znakowanie firmowe. W tym miejscu właśnie można umieścić logo firmy. Co prawda tak zaprojektowany notes reklamowy tworzy się nieco dłużej, bo proces jest bardziej czasochłonny, ale ze względu na efekt, jaki zapewnia, warto uzbroić się w cierpliwość. Emblemat z logo czyni notes produktem premium, bardziej eleganckim, a nawet wręcz ekskluzywnym. Będzie wówczas nadawał się na prezent dla partnerów biznesowych, pracowników i wielu innych osób. Co więcej, zostanie przyjęty z ogromną radością. Tak wyjątkowy notes firmowy z gumką ma też wyższą cenę, ale to inwestycja, która się opłaca wizerunkowo.

Gumka często znacząco podnosi funkcjonalność gadżetu reklamowego, jakim jest notes z gumką. Taka forma zamknięcia wielu przypadła do gustu. Ponadto gumka trafnie dobrana do kolorystyki obowiązującej w danej firmie, może współtworzyć wizerunek firmy.
Gumka z uchwytem na długopis

Teraz notes dla firmy można wykończyć na wiele sposobów, a dołączając pewne elementy, zwiększyć zarazem ich atrakcyjność wizualną i funkcjonalność. Tak więc świetnym dodatkiem, o którym niewątpliwie warto wspomnieć, jest uchwyt na długopis wykonany z gumki. Można wykonać go w dowolnym kolorze. Oczywiście najlepiej dopasować go kolorystycznie do pozostałych elementów, z jakich składa się notes z gumką i logo firmy, dla zachowania estetyki tego gadżetu. Jednak producenci notesów zapewniają klientom pełną swobodę wyboru, tak więc to od nich wszystko zależy. Ciekawą opcją jest podwójny uchwyt albo dwa uchwyty na długopis. Ten dodatek jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność notesu zamykanego na gumkę. Wówczas, jako funkcjonalny artykuł biurowy jest chętniej przyjmowany i używany z ogromną radością.

Zobacz efekty
naszej pracy
nad notesami
Sprawdź
co zrobiliśmy
Projekt graficzny może również współgrać z gumką

Niektórym wydawać się może, że trudno jest połączyć gumkę z projektem graficznym okładki, przez co elementy te mogą ze sobą nie współgrać. Jednak to nieprawda. Możliwość wyboru dowolnego koloru gumki i pełna swoboda w projektowaniu okładki sprawiają, że notes z grafiką firmową, jako całość prezentuje się rewelacyjnie. Co więcej, dzięki temu właśnie połączeniu staje się gadżetem oryginalnym i wyjątkowym. Trzeba tylko popracować nad projektem, dobrać kolory, elementy graficzne, opracować wykończenie okładki w taki sposób, aby wszystkie te elementy idealnie ze sobą współgrały – szata graficzna i gumka. Dla profesjonalistów to żaden problem więc warto zlecić wykonanie notesu agencji reklamowej z wieloletnim doświadczeniem. Należy mieć na uwadze to, że notes prestiżowy z gumką to przede wszystkim taki, który ma liczne dodatki, ciekawe funkcje, modne elementy wykończenia i tylko takie gadżety są pozytywnie odbierane przez współczesnych użytkowników.

Projekt notesu z gumką

Nowoczesna forma to notes z gumką

Dlaczego aktualnie wszystkie znane marki zamawiają notesy zamykane na gumkę? Bo mają dobrych specjalistów od marketingu, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w przypadku materiałów reklamowych też trzeba iść z duchem czasu, a gumka w notesie jest obecnie hitem. Faktycznie dodaje nowoczesnego posmaku. Przecież notes z nadrukiem i dodatkiem w postaci kolorowej gumki jest automatycznie gadżetem dostosowanym do współczesnych trendów. Można powtarzać to do znudzenia, ale naprawdę gumka z nadrukiem to nowatorski sposób brandowania notesów firmowych. Przekonało się o tym wielu marketingowców. Teraz kolej na Ciebie! Dobrze dobierz kolor swojej gumki, aby Twój nowy gadżet spodobał się wszystkim, których nim obdarujesz.

Czy zastosowanie gumki do notesu wpływa na czas wykonania produktu?

Zamawiający często mają czasem mało realistyczne podejście do wyboru dodatków. Nierzadko rezygnują z gumki, logo itp. tylko dlatego, że nie zamierzają długo czekać na realizację. Kupują i chcą mieć produkt najlepiej „na wczoraj”. W tej sytuacji nie powinni liczyć na to, czego mogliby oczekiwać, zachowując odrobinę cierpliwości. Na pewno gumka do notesu wydłuża czas jego produkcji. Tylko reklamowe notesy z gumką ze stanów magazynowych są dostępne od ręki i wysyłane niemal natychmiast po zakupie. W sezonie kalendarzowym, kiedy kupujący jeden przez drugiego składają zamówienia na gadżety reklamowe, czas realizacji notesów znacznie się wydłuża. Także, gdy notes opracowywany jest według indywidualnego projektu, ma grafikę tworzoną pod zamówienie i mnóstwo dodatkowych elementów, czas produkcji też ulega wydłużeniu. Ale! Naprawdę warto poczekać.

Kolor okładki notesu z gumką

W jakiej ilości warto zamawiać notes z gumką?

Ilość zamawianego produktu to ważna sprawa! Tak naprawdę notes z gumką, biorąc pod uwagę standardową kolorystykę oprawy i podstawową ofertę, można zamówić w ilości od 20 sztuk. Jeśli klient decyduje się na notes a5 czy a4 z gumką w niestandardowej kolorystyce, powinien rozważyć zakup w ilości od 1 tys. sztuk. W przypadku notesów na tak zwanych stanach magazynowych ilość jest właściwie dowolna. Na ogół jest tak, że im więcej sztuk, tym bardziej zakup ten się opłaca. Jednak trzeba też przyznać, że notesy z gumką i w dodatku indywidualnie wykończone, są droższe, więc mało kto decyduje się na wyjątkowo duże ilości tego produktu. Zamówienia na notesy z gumką wciąż napływają, co świadczy o tym, że zainteresowanie nimi jest naprawdę spore.

Notes z gumką w identyfikacji wizualnej
Gumka a identyfikacja wizualna firmy

Wiele osób pyta, co ma gumka do identyfikacji wizualnej firmy. Jak się okazuje, całkiem nie mało. Dodatek ten szczególnie z emblematem firmowym nawiązuje do wizerunku firmy. Gumkę można przecież kolorystycznie dopasować do kolorów, jakimi firma posługuje się przy budowaniu własnego wizerunku. Emblemat może zostać obrandowany. I jeszcze jedno - logo! Co ciekawe na gumce można nadrukować to firmowe oznaczenie. Tym sposobem nawet notes z gumką nie za duży stanie się „wielkim”, bo skutecznym gadżetem reklamowym i pozytywnie wpłynie na identyfikację firmy. Ten produkt biurkowy będzie się z nią kojarzył, a jeśli zostanie ciekawie wykończony, będzie też chętnie używany.


Dobra reklama, nowoczesny gadżet, ciekawy prezent – takim jest notes z gumką. Wciąż zastanawiasz się, czy warto go nabyć? To świetny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów i utrzymanie dobrych relacji z obecnymi klientami. Zaletą notesów reklamowych jest możliwość indywidualnego ich wykończenia. Chodzi tu zarówno o dodatki (gumka do zamykania notesu firmowego, kolorowa gumka na długopis, czy też może interesujące rozwiązanie jakim jest zamknięcie okłądki notesu gumką z emblematem z logo), jak i o kolorystykę (możliwość zastosowania dowolnego koloru z szerokiej palety barw). Przez to gadżet ten buduje wizerunek firmy na długi czas. Nie zwlekaj. Nie zastanawiaj się zbyt długo. Podaruj klientom praktyczny notes, który będzie jednocześnie reklamą Twojej firmy.

Potrzebujesz firmowego notesu z gumką?
Skontaktuj się z nami
Z chęcią pomożemy stworzyć profesjonalne notesy reklamowe dla firmy i inne niezbędne materiały reklamowe.
Szukasz profesjonalistów?
Rozpocznij z nami współpracę
CAPTCHA ImageReload
POPRAW błędne pola - zaznaczone na niebiesko
W czym możemy pomóc?
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42