Szukasz profesjonalistów?
Rozpocznij z nami współpracę
CAPTCHA ImageReload
POPRAW błędne pola - zaznaczone na niebiesko
W czym możemy pomóc?

SKUTECZNE TWORZENIE FOLDERU DLA FIRMY – CZYLI JAKIE?

foldery reklamowe

Czy projektowanie katalogu a4 to ważny proces dla tworzenia spójnego wizerunku?

Profesjonalne projektowanie katalogu odbywa się w sposób indywidualny i zgodnie z potrzebami konkretnej firmy, klienta. Warto zacząć od opracowania okładki, a następnie przejść do zawartości. Wewnątrz można zastosować zdjęcia, ilustracje oraz teksty. Należy pamiętać, że foldery reklamowe produktu są bardzo wartościowymi nośnikami promocji firmy. Dlatego najlepiej wykonanie go zlecić doświadczonej agencji reklamowej. Autorski katalog zawsze wygląda elegancko i oryginalnie. Ma jednocześnie bardzo duży wpływ na wizerunek firmy. Na okładce warto umieścić logo, które będzie ściśle wiązało się z danym podmiotem. Szablonowo zaprojektowane katalogi nie są tak atrakcyjne i wyjątkowe. Dlatego lepiej podejść do tego projektu z zaangażowaniem i dobrze wybrać wykonawcę. Przy wyborze tym nie należy kierować się jego ceną.

foldery reklamowe
Jakie uszlachetnienia katalogu warto wybrać przy produkcji tego materiału?

Decydując się na tworzenie katalogu, warto pomyśleć również o uszlachetnieniach. Oczywiście dotyczy to osób, które chcą uzyskać profesjonalny, prestiżowy materiał reklamowy. To właśnie takie detale jak dobór odpowiedniej oprawy, papieru czy uszlachetnienia ma wpływ na atrakcyjność danego produktu. Jeśli więc chodzi o samo uszlachetnienie, warto wybrać na przykład papier o wykończeniu matowym lub w połysku. Samą okładkę można wykończyć folią matową albo z efektem połysku. Dzięki temu przedmiot ten zyska na wartości i będzie bardziej prestiżowy, elegancki. Tworzenie katalogu reklamowego jest procesem mocno złożonym. Po wykonaniu tych wszystkich czynności można jeszcze wyodrębnić wybrane elementy, jak na przykład logo, wykańczając je lakierem błyszczącym. Świetną opcją jest również hot stamping złoty albo srebrny.

foldery reklamowe

Komu zlecić projektowanie katalogów reklamowych - agencja czy grafik?

Projektowanie folderów reklamowych można zlecić agencji reklamowej, ale też grafikowi. Wybór w zasadzie należy do każdego z osobna, ale warto tu w kilku słowach się wypowiedzieć. Agencja kreatywna ma duże doświadczenie w realizowaniu projektów współgrających z wizerunkiem firmy i zgodnych z obowiązującymi trendami marketingowymi. Grafik bardziej koncentruje się na zleceniu, tym konkretnym projekcie. Grafik jest tańszy, ale efekt jego pracy może nie być zbyt satysfakcjonujący. Chyba że klient nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań. Agencja oferuje kompleksową obsługę w zakresie projektowania folderów. Nierzadko zapewniają także ich montaż. Dla niej projektowanie katalogów reklamowych to tylko część pracy, jaką wykonuje na zlecenie klienta oczekującego gotowego, dobrej jakości produktu. Jej usługi są droższe, ale cena w tym przypadku nie gra roli.

foldery reklamowe
Czy projekt okładki katalogu reklamowego dla firmy jest ważny?

Kreowanie i tworzenie folderów reklamowych to szereg czynności, które rozpoczynają się od wykonania projektu. Niektórzy zastanawiają się, na ile jest on ważny. Rozważają zakup gotowego szablonu. Okazuje się jednak, że ma ogromne znaczenie. Warto z wielu powodów zainwestować w autorski projekt, zindywidualizowany do maksimum. W końcu tworzenie katalogów dla firmy ma na celu nie tylko prezentację oferty, ale również jej reklamę. Powstały produkt musi kojarzyć się z firmą, reklamować jej działalność, współgrać z jej wizerunkiem i poniekąd go tworzyć. Dobry projekt jest bardzo ważny. Dlatego powinno się zlecić go profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w ich tworzeniu. Najlepiej, aby była to agencja reklamowa, która zrealizowała już niejeden taki projekt i to dla klientów działających w bardzo różnych branżach.

foldery reklamowe

Czy muszę mieć swoje zdjęcia tworząc katalog reklamowy a4 dla swojej firmy?

potrzeby, ponieważ dobra agencja reklamowa czy po prostu producent, ma archiwum własnych, gotowych fotografii. Wystarczy więc tylko wybrać satysfakcjonujące zdjęcia, aby stworzyć ciekawy, przykuwający uwagę projekt, nie wykosztowując się zbyt mocno. Klient może dostarczyć własne zdjęcia, aby wykorzystać je, projektując firmowy folder, ale to może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Poza tym zdjęcia te muszą być wykonane w odpowiedni sposób, aby były dobrej jakości, wyraźne, odpowiednie do zastosowania w tego rodzaju produktach. Zdjęcia można zastosować na okładce i wewnątrz. Możliwości jest wiele. W grę wchodzi nawet kolaż składający się z kilku fotografii. Tworzenie katalogów z użyciem dobrych zdjęć gwarantuje satysfakcjonujące efekty.

foldery reklamowe
Jaki format katalogu reklamowego wybrać – format a5 czy a4?

Tworzenie katalogów dla marki wiąże się z koniecznością dokonania wyboru między formatem a5 a a4. Wybór powinien być uzależniony od ilości materiału, jaki ma zostać wydrukowany, a także od indywidualnych upodobań zamawiającego. Należy mieć na uwadze tylko to, że takie katalogi zazwyczaj wkłada się do teczki wraz z innymi materiałami. Zazwyczaj materiały te mają format a4. Warto więc zastanowić się nad większym. Na dużej powierzchni można efektownie zaprezentować całą ofertę firmy lub tylko wybrane usługi, zależnie od tego, jaka jest potrzeba. Większy format to wyższa cena. Jednak na cenę nie powinno się zbyt mocno zwracać uwagi. Małe foldery też mają swoje zalety. Można je łatwiej przechowywać i transportować. Są bardziej poręczne i dla niektórych wygodniejsze w użyciu. W mniejszym formacie sprawdzają się na targach i innych tego typu wydarzeniach.

foldery reklamowe

Jaki nakład reklamowego katalogu w formacie a4 jest opłacalny?

Solidne tworzenie katalogu a4 jest bardziej opłacalne przy konkretnym nakładzie. Ile trzeba zamówić, aby wyjść na tym korzystnie? Proste projekty są realizowane przy ilości rozpoczynającej się od 100 sztuk. By móc zamówić realizację indywidualnego projektu folderu, trzeba zdecydować się na większą ilość. Najlepiej, aby zamówienie to dotyczyło kilkuset, a nawet kilku tysięcy sztuk. Ogólnie zasada jest taka, że im więcej jest folderów w zamówieniu, tym niższa jest cena jednostkowa produktu. Niektórzy zastanawiają się, co zrobić z taką ilością katalogów. Okazuje się na szczęście, że ciekawie opracowane katalogi są znacznie chętniej przyjmowane. Tak więc bez względu na ich ilość, foldery reklamowe a4 się nie zmarnują. Ważne jest tylko to, aby zlecić ich wykonanie profesjonalnej agencji, firmie z doświadczeniem.

foldery reklamowe
wpływa na cenę, tani katalog a4 dla firmy?

Chcielibyśmy poinformować, że foldery a4 mogą mieć różną cenę. Wpływ na nią ma nie tylko rodzaj produktu, ale również wiele innych czynników jak sposób wykończenia, jakość zastosowanych materiałów czy ilość zamawianych egzemplarzy. Przy wyborze wykonawcy tania cena jednak nie ma głównego znaczenia. Najważniejszy w tym przypadku jest ciekawy, nieszablonowy projekt graficzny. Od niego zależy skuteczność produktu w zakresie działań marketingowych. Wiadomo, że profesjonalny projekt i solidne opracowanie graficzne to automatycznie wyższa cena, ale za to, jaki efekt! Trzeba również podkreślić, że na koszty wpływ ma też sam druk. Wysoka jakość wydruku to wyższy koszt produktu. Wykończyć folder produktowy można na wiele sposobów, na przykład stosując uszlachetnienie folią matową lub połysk czy lakier błyszczący na wybranych elementach. Wybór zawsze należy do klienta. Przed przystąpieniem do prac zapewniamy bezpłatną wycenę. Dzięki temu klient wie, co zamawia i ile będzie to go kosztować.

Często zadawane pytania?
Przed skorzystaniem z naszych usług, wielu klientów ma liczne pytania. Niektóre z nich zebraliśmy w jednym miejscu wraz z odpowiedziami. Jeśli jednak masz inne, zadaj nam je, a z przyjemnością na każde z nich odpowiemy.
Jak przebiega projektowanie katalogu?
Folder czy katalog firmowy to nie tylko treść, ale również grafika. Tak więc projektowanie katalogu zaczynamy od opracowania szaty graficznej tego produktu. Musi być przemyślana i przykuwająca uwagę. Ma zachęcać do zapoznania się z treścią i przede wszystkim z całą jego zawartością. To wpływa automatycznie na cenę folderu. Katalogi tworzymy w różnych rozmiarach, choć najpopularniejszy format to a4. Jest najbardziej czytelny. Zawarta w nim grafika nawiązuje do działalności firmy.

Ile kosztuje tworzenie katalogu?

Nie ma sztywnego cennika, który moglibyśmy przedstawić klientowi. Trzeba mieć na uwadze to, że jednak tworzenie katalogu jest procesem mocno zindywidualizowanym. Na cenę wpływ ma chociażby projekt graficzny, który musi być przecież spójny z aktualną wizualizacją firmy. Poza tym na cennik wpływ ma wiele innych czynników. Sposób wykonania i wykończenia, jakość materiałów, rozmiar czy ilość stron. W każdym razie na katalogach nie należy oszczędzać, ponieważ są jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. W dodatku nasz druk gwarantuje produkt wysokiej jakości.
Ile projektów dla jednego folderu firmowego otrzymam?
Zazwyczaj proponujemy 1-2 projekty, z czego wybieramy jeden i nad nim już ostatecznie pracujemy. Zanim jednak to następuje, omawiamy szczegóły, tak by jak najwięcej dowiedzieć się od klienta i dobrze poznać jego oczekiwania. Na etapie realizacji projektu folderu wprowadzamy niezbędne poprawki i dopracowujemy go tak, by ostatecznie uzyskać odpowiedni produkt, a w konsekwencji tego, zadowolenie po obu stronach. Projektowanie folderów reklamowych to złożony i skomplikowany proces.
Potrzebuje foldery firmowe – zajmujecie się drukiem?
znacznie więcej, bo gotowy już produkt w wersji wydrukowanej. Mamy profesjonalne urządzenia i doświadczony zespół specjalistów, dzięki czemu możemy oferować kompleksową obsługę. Co więcej, dostarczamy klientom foldery wysokiej jakości i w dodatku w atrakcyjnej, bardzo konkurencyjnej cenie. W efekcie tego nasze foldery wzmacniają wizerunek firm na rynku.

W jakiej formie oferujecie tworzenie katalogów firmowych?

Kiedy zabieramy się za tworzenie folderów reklamowych, klient chce zobaczyć efekt naszej pracy. Wówczas przesyłamy mu go w wersji elektronicznej, głównie pdf. W tej formie można szybko przekazać go klientowi za pośrednictwem poczty elektronicznej czy pendriva. Jeśli jednak takie jest życzenie klienta, przesyłamy go w wersji drukowanej. To wiąże się z koniecznością dokonania dodatkowej opłaty.
Zlecając tworzenie katalogów a4 ile otrzymam projektów?
U nas tworzenie katalogów zawsze opiera się na tych samych zasadach. Dostarczamy klientowi minimum 2 projekty. Są to dwie różne koncepcje. Po wskazaniu najlepszego, zabieramy się za dalszą pracę. W grę wchodzą tu jednak także poprawki, które mają na celu dopracowanie katalogu i pełną zgodność z oczekiwaniami klienta. Całość w końcowej fazie jest kierowana do akceptacji klienta. Zawsze dbamy o wysoką jakość usług, w tym zadowolenie zleceniodawcy.

Czy zlecając tworzenie folderu otrzymam prawa autorskie?

Zarówno projekt graficzny jak i powstały już folder podlega prawom autorskim – to nie ulega wątpliwości. Tuż po przesłaniu stworzonych już i gotowych do użycia materiałów, przekazujemy automatycznie prawo do dowolnego ich wykorzystania i eksploatacji. Jest to potwierdzone umową, którą podpisujemy, gdy tworzenie katalogu dla firmy dobiega końca. Tak więc nie ma w tym przypadku żadnych obaw, ta kwesta też jest przez nas przemyślana i opracowana tak, jak trzeba.
Czy możecie zaprojektować materiały reklamowe w komplecie?
U nas tworzenie folderów reklamowych to tylko jedna z wielu usług. Możemy bez problemu przygotować komplet materiałów reklamowych. Dbamy o ich spójność i to, aby współgrały z wizerunkiem firmy czy marki. Mamy w ofercie szeroki wybór materiałów reklamowych. Wśród nich są katalogi w formacie a4 i a5, foldery reklamowe, a także inne tego typu produkty graficzne. Poza projektem oferujemy też druk. Także wszystkim zajmujemy się kompleksowo, w konkretnej, ustalonej na początku cenie.

Profesjonalne tworzenie i projektowanie folderu A4

Wielu przedsiębiorców miało okazję przekonać się o tym, że tworzenie czy porządna kreacja folderu nie jest prostą sprawą. Dlatego z reguły zajmują się tym specjaliści od projektowania graficznego. Bez względu na to, czy firma oferuje konkretne usługi czy produkty, może je wszystkie uwzględnić w tej broszurze reklamowej. Taki folder a4 czy tez w innym wymiarze z opisanymi produktami czy usługami jest profesjonalnym katalogiem informacyjnym dla klientów danej firmy. Trzeba natomiast mieć na uwadze to, że tylko profesjonalnie wykonany będzie dobrze prezentował ofertę. W związku z tym warto zlecić wykonanie takiego folderu specjalistom z wieloletnim doświadczeniem, którzy stale się dokształcają.

strzałka

Co powinien zawierać nowy folder - skuteczne projektowanie katalogów?

Niestety kreacja nowego folderu reklamowego czy produktowego nie jest prostym zadaniem. Wielu przedsiębiorców nie potrafi nawet określić, czego oczekuje. Na szczęście dziś nikt nie musi zajmować się tym samodzielnie. Wystarczy, że skorzysta z pomocy fachowców, oni zajmą się – tworzenie materiału graficznego czy kreują projekty logo firmy, a oni już zajmą się resztą. Wystarczy sprawdzić w swojej okolicy – Bydgoszcz, Toruń czy Włocławek – i wybrać. Dobrze opracowane, wykreowane foldery reklamowe powinny zawierać informacje o ofercie firmy. Można zamieścić w nich tylko wybrane produkty czy usługi albo też całą ofertę produktową. To zależy, jakie kto ma oczekiwania i przede wszystkim od tego, jak dużą ofertę posiada. Umieszczenie wszystkich produktów w takim folderze czasem jest bez sensu ze względu na bardzo dużą ich ilość. Dlatego tę kwestię trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Należy też zastanowić się, czemu tak naprawdę ten folder reklamowy a4 ma służyć. Czy prezentować tylko nową kolekcję produktów, czy całą ofertę, czy ma służyć tylko przez chwilę, czy może dłużej. W każdym razie broszura reklamowa dla firmy powinna mieć estetyczną szatę graficzną. Produkt ten musi kojarzyć się z firmą. Należy więc zadbać o kreację, właściwą kolorystykę i pozostałe elementy wizualne projektu plastycznego i na końcu poszukać oferty realizacji materiału graficznego w dobrej cenie. Ważny jest tu też rodzaj materiału i sposób wykończenia produktu reklamowego. Nie jest to łatwe, ale na szczęście profesjonaliści znają się na rzeczy.

strzałka

Tworzenie folderu i katalogu reklamowego w dobrej cenie

Zazwyczaj takie wyroby jak folder a4 dla firmy kojarzy się z bardzo dużymi wydatkami, widzimy sporą cenę za taką usługę. W końcu praktycznie wszystko, co jest dla firmy, ma wyższą cenę niż dla klienta indywidualnego. Czy w takim razie produkty reklamowe te są bardzo drogie? Okazuje się na szczęście, że ze względu na dość silną konkurencję z Torunia, Bydgoszczy, tworzenie folderu reklamowego wykonamy w nie tak dużych kosztach, nie będzie to takie drogie, jak się wydaje. Trzeba pamiętać o tym, że takie produkty zazwyczaj kupuje się w większych ilościach. Hurtowe ilości to automatycznie niska cena. Warto też pamiętać, że nie cena jest tu najważniejsza, a jakość produktu i jego skuteczność w zakresie marketingowym. Profesjonalnie wykonana broszura firmowa czy przemyślany wizerunek firmy może zachęcić wiele osób do skorzystania z oferty tej konkretnej firmy. To jest wobec tego najważniejsze. Taki katalog reklamowy ma wiele zalet i funkcji. Trzeba tylko odpowiednio go wykonać, umiejętnie rozplanować szatę graficzną tego produktu. dla przedsiębiorców, którzy potrafią tylko zaprezentować swoją ofertę nie jest to proste, ale dla specjalistów, którzy zajmują się projektowaniem takich broszur i drukowaniem ich, nie sprawia to najmniejszego problemu. Warto w takim razie jak najszybciej zlecić wykreowanie folderu promocyjnego swojej firmy.

archiwum prac
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42