Szukasz profesjonalistów?
Rozpocznij z nami współpracę
CAPTCHA ImageReload
POPRAW błędne pola - zaznaczone na niebiesko
W czym możemy pomóc?
Jaki projekt opakowania reklamowego wybrać?
projekt opakowania
Czy wygląd opakowania reklamowego to ważny proces dla tworzenia wizerunku produktu?

Wygląd opakowania jest ważnym procesem tworzenia nie tylko wizerunku produktu, ale też wizerunku całej firmy. Trzeba w związku z tym poświęcić dłuższą chwilę na opracowanie projektu tego przedmiotu. Skuteczne opakowanie czy etykietę można zindywidualizować na kilka różnych sposobów. Same opakowania reklamowe są wartościowym nośnikiem reklamy. Na ich powierzchni warto zastosować zdjęcia, ilustracje czy teksty. To też dobre miejsce na logo. Warto opracowanie graficzne opakowania zlecić fachowcom, agencji reklamowej, która ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Szablonowo opracowane opakowanie reklamowe nie jest tak atrakcyjne i nie przykuwa uwagi otoczenia. Na pewno nie robi tego w sposób korzystny i pozytywny dla inwestora. Tanie projekty graficzne opakowań nie są zbyt satysfakcjonujące. Projektant, który wykazuje się doświadczeniem i umiejętnościami, może zaproponować dużo ciekawsze opakowanie, ale będzie oczekiwał za to wyższej ceny.

dobór grafiki do opakowania

Jakie uszlachetnienia na opakowanie reklamowe kartonowe warto wybrać?

Profesjonalne, efektowne opakowanie na produkt można uszlachetnić na kilka różnych sposobów. Do polecanych należą papier o wykończeniu matowym lub błyszczącym, a także pokrycie w postaci folii matowej czy połyskującej. Wybrane elementy grafiki można pokryć lakierem błyszczącym. Istnieje również możliwość zastosowania hot stampingu złotego lub srebrnego. Ważne elementy jak na przykład logo można również wytłoczyć na opakowaniu. Należy tylko pamiętać, że każdy dodatkowy element uszlachetnienia wpływa na wyższą cenę produktu. Z drugiej jednak strony gwarantuje to same korzyści. Tak uszlachetnione opakowanie produktu jest wyjątkowe i oryginalne. Przykuwa uwagę potencjalnych klientów. Mając więc do wyboru klasyczne opakowanie a to z uszlachetnieniami, zdecydowanie lepiej jest wybrać drugą z tych opcji.

uszlachetnianie opakowania

Komu zlecić opracowanie opakowania reklamowego - agencja czy grafik?

Opakowanie reklamowe dla produktu może wykonać agencja reklamowa oraz grafik. Graficy zwykle oferują projekty szablonowe, proste, które niekoniecznie współgrają z wizerunkiem firmy i pozostałymi materiałami reklamowymi, jakimi posługuje się firma. Agencja reklamowa zatrudnia specjalistów, którzy nie tylko projektują poszczególne materiały reklamowe, w tym opakowania, ale też zwracają uwagę na kwestię reklamy, skuteczność pod tym właśnie kątem. Proponują więc oryginalne, przykuwające uwagę projekty opakowań, które mają korzystny wpływ na wizerunek firmy. A tylko profesjonalnie opracowane opakowanie produktu zapewnia oczekiwane efekty w zakresie marketingu. Warto więc zlecić projekt opakowania agencji, która ma w tym zakresie ogromne doświadczenie i może pochwalić się licznymi realizacjami.

zlecenie projekt opakowania
Opakowanie produktu spożywczego a dobór charakteru ilustracji?

Skuteczne opakowanie produktu można przyrównać do plakatu lub innego materiału reklamowego. Wystarczy je tylko w odpowiedni sposób wykończyć, zaprojektować. Na opakowaniu również można umieścić logo marki, a także opracować kompleksową szatę graficzną. Kreacja grafiki powinna być dopasowana do wizerunku marki, co będzie skutecznie wzmacniało przekaz marketingowy. Warto wziąć pod uwagę opakowanie napoju. Efektowna grafika zachęca do zakupu danego produktu i spożycia jego zawartości. Warto więc zlecić ten projekt agencji reklamowej, która ma doświadczenie w tego typu pracach. Na opakowaniu tym może znajdować się również kolaż składający się z kilku zdjęć związanych z konkretną firmą i jej działalnością. Niezależnie od tego, co to za produkt opakowanie reklamowe powinno być atrakcyjne i przykuwające spojrzenia konsumentów, potencjalnych klientów.

format opakowania reklamowego

Czy muszę mieć swoje zdjęcia zabierając się za etykiety i opakowania na produkty?

Tworzenie opakowania reklamowego jest bardzo ważnym procesem. Jednym z jego elementów jest dobór zdjęć, które są reklamą firmy i całego produktu. Klient nie musi dostarczać własnych, jeśli nie chce tego robić. Może skorzystać ze zdjęć, które mamy w naszym archiwum. Są to gromadzone przez lata zdjęcia, które zostały wykonane zgodnie z potrzebami i tak, by można było wykorzystać je do realizacji tego rodzaju projektów. Korzystanie z gotowych zdjęć ma wpływ na korzystniejszą cenę całego projektu. Można też wykonać zdjęcia na potrzeby stworzenia szaty graficznej przedmiotu. Jednak to będzie wiązało się ze zdecydowanie wyższym kosztem. Tak więc projektowanie opakowania reklamowego najlepiej oprzeć na gotowych zdjęciach, które też mogą idealnie pasować do konkretnej branży, firmy i przede wszystkim jej działalności.

ilość opakowania

Jaki format na opakowania reklamowe z kartonu wybrać?

Opakowania na produkty tworzone są w różnych formatach. Trudno jest powiedzieć, jaki format jest najlepszy. Dobór powinien być uzasadniony wielkością zawartości. Produkt, który będzie znajdował się w środku, nie może być w nim umieszczony na ścisk, ani też zbyt luźno. Biorąc jednak pod uwagę to, że opakowanie pełni również funkcję reklamy, zwykło się stosować większe opakowania, niż wymaga tego jego zawartość. Kiedy produkt wydaje się większy, łatwiej jest zapłacić za niego wyższą cenę. To jednak nie wystarczy, aby skutecznie przyciągnąć uwagę kupujących. Równie istotne jest opracowanie graficzne, a więc etykieta na opakowanie reklamowe. Musi być opracowana profesjonalnie, z dbałością o najmniejsze detale, by zachęcała do zakupu i kojarzyła się z producentem. Taką etykietę i całe opakowanie wykona profesjonalna agencja reklamowa.

zdjęcia do opakowań reklamowych

Jaki nakład reklamowego opakowania jest opłacalny?

Projektowanie opakowania reklamowego, a następnie jego produkcja odbywa się w różnych ilościach. Jednak im wyższa jest ich ilość, tym atrakcyjniejsza jest cena jednostkowa. Przy realizacji indywidualnego projektu, zaleca się produkcję minimum kilkuset sztuk. Najbardziej opłaca się zainwestować w kilka tysiecy egzemplarzy. Jeśli reklama widoczna na opakowaniu będzie skuteczna, a zainteresowanie produktem wzrośnie, opakowania rozejdą się w mgnieniu oka. Taka inwestycja jest więc bardzo opłacalna. Opakowania reklamowe można uszlachetnić, aby wyglądały dużo lepiej. Jednak trzeba liczyć się z tym, że wówczas cena wzrośnie jeszcze bardziej. Wtedy tylko hurtowa ilość będzie mogła przyczynić się do spadku ceny jednostkowej tego przedmiotu. Warto więc na spokojnie przemyśleć wielkość zamówienia, by dokonać słusznego wyboru.

cena opakowania
Co wpływa na cennik - tworzenie opakowań i etykiet na butelki?

Tworzenie opakowania reklamowego wiąże się z niemałym wydatkiem i na to każdy musi się nastawić. Chyba że nie oczekuje niczego specjalnego, ale wówczas takie opakowanie nie będzie przynosiło satysfakcjonujących efektów. Cenę podnosi sposób wykonania, wykończenia, uszlachetnienia tego produktu. Jeśli materiały, z których opakowanie jest tworzone, są wysokiej jakości, to cena automatycznie wzrasta. Opakowania produktu w ekonomicznej wersji są znacznie tańsze. Jednak czy warto w nie inwestować? Raczej nie. Jednak wybór należy do każdego z osobna. Na cenę etykiety oraz całego opakowania wpływa projekt i jego skomplikowanie. Także sama wielkość. Niewątpliwie zależy ona również od tego, kto realizacją tego projektu się zajmuje, profesjonalna agencja reklamowa czy może grafik. Jedno jest pewne, na cenę nie należy zwracać uwagi, bo nie jest najważniejsza.

Często zadawane pytania?
Nasi klienci przed złożeniem zamówienia na projekt opakowania, zadają nam liczne pytania. Niektóre zamieściliśmy poniżej wraz z odpowiedziami. Jeśli masz inne, zawsze możesz się z nami skontaktować.

W jaki sposób odbywa się tworzenie opakowania?

Tworząc opakowania reklamowe dbamy o kompleksowość usług. Zaczynamy przede wszystkim od analizy rynku i konkurencji. Poznajemy też oczekiwania klienta. Na tym etapie ustalamy budżet, jaki klient może przeznaczyć na ten cel. Na tej podstawie dobieramy zakres działań. Po dopełnieniu tych wszystkich formalności zabieramy się za projekt. Gdy projekt przechodzi akceptację klienta, przystępujemy do wykończenia projektu i druku opakowań.
Opakowania reklamowe - ile kosztuje projekt?
Każde opakowanie reklamowe jest inne. Dlatego nie ma jednej stałej ceny dla tego typu usług. Cena jest zależna od wielu czynników, a między innymi od zakresu prac graficznych oraz ilości egzemplarzy. U nas można zamówić kompleksową usługę, gotowy produkt. Nie tylko projekt, ale też druk. Koszt wykonania opakowania czy na przykład samej etykiety, jest zawsze podawany przed rozpoczęciem pracy. Klient o wszystkim jest informowany na bieżąco.
W jakiej formie dostarczacie opracowane opakowanie na produkt?
Projektując opakowanie na produkt posługujemy się narzędziami komputerowymi. Dlatego też propozycje projektu klient otrzymuje od nas w formie elektronicznej. Tak jest najszybciej i najtaniej. Jeśli natomiast takie jest życzenie klienta, możemy to opakowanie wydrukować i dostarczyć klientowi w postaci gotowego już produktu. Dbamy o to, aby nasze usługi były kompleksowe. W dodatku takie szczegóły ustalamy na wstępie, tak by wszystko było zrozumiałe po obu stronach.

Tworzycie etykiety produktów czy zajmujecie się też wizerunkiem?

Opracowując opakowanie produktu dbamy automatycznie o wizerunek klienta. Ustalamy kto jest grupą docelową i do jakich klientów nasz zleceniodawca chce w ten sposób dotrzeć. Wielokrotnie realizowaliśmy już podobne projekty, więc możemy śmiało stwierdzić, że doskonale znamy się na rzeczy. Niejednokrotnie pomagaliśmy klientom w promowaniu ich produktów. Mamy na swoim koncie liczne sukcesy.
Jeśli zamówię opakowanie reklamowe otrzymam prawa autorskie?
Kiedy klient uzna, że zaproponowane mu opakowania reklamowe spełniają jego oczekiwania, przekażemy mu nie tylko gotowy produkt, ale też prawa autorskie majątkowe. Zawsze czynimy to na samym końcu i przy użyciu specjalnie opracowanej w tym celu umowy. Dzięki temu klient może wykorzystywać stworzoną dla niego grafikę. I takie sytuacje zdarzają się bardzo często, bo przecież na tym polega prowadzenie działalności marketingowej firmy. By dokonywać zmian celem budowania wizerunku.
Ile kosztuje projektowanie etykiety produktu spożywczego?
To, czy klient wybierze konkretny produkt, zależy w głównej mierze od opakowania. Musi więc być wizualnie przyjemne. Opracowanie takiego opakowania kosztuje. I nie ma co się dziwić. By stworzyć dobry projekt, trzeba się napracować. Tanie projekty graficzne zwykle są szablonowe i niezbyt przekonujące. Możemy stworzyć opakowanie reklamowe produktu w rozsądnej cenie, ale w cenie adekwatnej do jakości pracy. Projekty wyceniamy indywidualnie.
Ile projektów opakowania produktu otrzymam?
Najczęściej zabierając się za opakowanie na produkt, ustalamy, że przekażemy 1-2 koncepcje graficzne. Jednak bywa z tym różnie, gdyż każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Chcielibyśmy także podkreślić, że do tych koncepcji przewidujemy poprawki pod wytyczne zamawiającego. W swojej pracy zawsze dążymy do tego, aby klient był zadowolony. W tej kwestii jesteśmy skłonni negocjować i dostosować się do potrzeb zamawiającego.

Jakie są szanse, że stworzone opakowanie spełni moje oczekiwania?

Opakowanie produktu to dla nas żadna nowość. Projektowaniem ich zajmujemy się od bardzo dawna. Mamy więc doświadczenie i opracowane metody, którymi się przy tym posługujemy. Wiemy, jak spełniać oczekiwania zleceniodawców, jak docierać do potencjalnych klientów, jak tworzyć atrakcyjne wizualnie projekty na opakowania. Jest więc duża szansa, że nasza propozycja zadowoli każdego klienta. Poza tym jesteśmy w stanie nanieść ewentualne poprawki.

Profesjonalne opakowania reklamowe produktu – doradztwo

Produkując jakiś produkt nie trzeba dziś samodzielnie tworzyć opakowań i etykiet. Taka etykieta produktu może być przecież wykonana przez zewnętrzną firmę z Torunia i to w dobrej cenie. Ciekawe jest to, że chcąc zamówić ten produkt, nie trzeba się na tym znać. Nie trzeba angażować się w kwestie techniczne. Wszystkim zajmie się drukarnia i pracujący w niej specjaliści. Z przyjemnością opowiedzą klientowi, jak wygląda projektowanie etykiet, jak będzie wyglądał produkt końcowy. Najważniejsze jest to, że doradzą mu, jaką etykietę warto wykonać, z jakich materiałów, jak ją wykończyć. Tak więc wszystkim zajmą się profesjonalni projektanci graficzni. Pozostaje tylko złożyć zamówienie, zapłacić podaną kwotę i czekać na właściwe efekty pracy.

strzałka

Tworzenie opakowania produktu na zamówienie

Wystarczy złożyć zamówienie, określić swoje oczekiwania, aby tworzenie etykiet na produkty rozpoczęto niemal natychmiast. Oczywiście nie dosłownie, bo każde zamówienie ma swoją kolej, ale w gruncie rzeczy drukarnie i pracowanie graficzne, agencje reklamowe zajmują się realizacją poszczególnych zleceń w błyskawicznym tempie. Chcąc zlecić tworzenie opakowania na produkt spożywczy czy wspomnianej etykiety, warto zastanowić się, jak ma wyglądać. Oczywiście graficy w drukarni mają wiedzę w tym zakresie i potrafią doradzić, a nawet konkretnie zaproponować jakiś wzór. Zobacz w swojej okolicy – może Bydgoszczy albo w Toruniu. Jednak skoro klient produkuje konkretne produkty, to może też ma pomysł na opakowanie i etykiety. Tak właśnie zdarza się bardzo często, dlatego specjaliści są już przygotowani. Zawsze pytają klienta o jego potrzeby względem tych produktów, aby móc bez większego problemu je spełnić. Niektórzy producenci pakują swoje produkty w gotowe już opakowanie reklamowe dla produktu czy spożywczego czy też z innej branży, ale uniwersalne. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, ale trzeba przyznać że ogranicza koszty i końcową cenę. czasem zdecydowanie korzystniej jest zdecydować się na złożenie zamówienia na własne, z oznaczeniem firmy, z logo i innymi informacjami. Tak więc przymierzając się do wizyty w drukarni, warto tę sprawę dogłębnie przemyśleć, najpierw samodzielnie, a później z wykonawcą.

strzałka

Projektowanie – opakowanie produktu w dobrej cenie

Profesjonalna etykieta reklamowa na butelki zazwyczaj kojarzy się z dobrej jakości produktem i wysoką ceną. Ku wielkiemu zaskoczeniu, drukarnie dziś oferują naprawdę dobrze wykonane etykiety i opakowania, ale po przystępnej cenie. Okazuje się wobec tego, że etykieta produktu spożywczego wcale nie musi być droga. Jeżeli drukarnia istnieje na rynku od lat, ma sprawdzonych dostawców materiałów i przede wszystkim wielu klientów, może sobie pozwolić na niższe ceny, aby tym właśnie sposobem ich wszystkich zadowolić. Zajmując się produkcją konkretnych wyrobów warto zadbać też o skuteczne opakowanie, zawierające dobry projekt logo produktu. Skuteczne, to znaczy solidne, funkcjonalne i przede wszystkim zachęcające do zakupu. Na każdym z tych opakowań musi się znaleźć też ładna etykieta. Wspólnie elementy te powinny tworzyć spójną całość. Tak naprawdę w tym przypadku nie liczy się dobra cena, ale wysoka jakość produktu. Wielu sugeruje się kosztami, a to w rzeczywistości nie jest tak istotne. Mając profesjonalne opakowanie i dobrze wykonane etykiety można osiągnąć cel, wysoką sprzedaż. Stawiając wszystko na cenę i tym samym rezygnując z jakości, można po prostu więcej stracić niż zyskać. Po co wydawać na to wszystko pieniądze, skoro inwestycja ta się nie opłaci.

archiwum prac
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42