Szukasz profesjonalistów?
Rozpocznij z nami współpracę
CAPTCHA ImageReload
POPRAW błędne pola - zaznaczone na niebiesko
W czym możemy pomóc?
Często zadawane pytania?
Masz jakieś pytania dotyczące tworzenia logo? Czegoś nie rozumiesz, coś jest niejasne? Skontaktuj się z nami i stwórz logotyp firmy, o jakim zawsze marzyłeś. Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.
Ile projektów otrzymam po złożeniu zamówienia na logo?
Ilość projektów jest zależna przede wszystkim od wyboru konkretnego pakietu. A wybór ten często jest zależny od finansów, jakimi dysponuje klient. Jednak z uwagi na indywidualne podejście do każdego klienta, istnieje możliwość dostosowania ceny tworzenia logo do potrzeb oraz możliwości zamawiającego. Zanim zabierzemy się za tworzenie logo, będziemy chcieli ustalić wszystkie te szczegóły, warunki współpracy, aby nie było niepotrzebnego nieporozumienia.

Ile kosztuje tworzenie logo firmy?

Tworzenie logo firmy to złożony i skomplikowany proces. Choć wielu wydaje się zupełnie inaczej. Dlatego dziwią się, że muszą ponosić wysokie koszty. Prawda jest taka, że tanie projekty są zwykle szablonowe i niezbyt skuteczne. Tworzenie loga firmy jest odpowiedzialnym zadaniem i nikt nie zabierze się za nie, jeśli nie otrzyma stosownego wynagrodzenia.
Ile trwa przygotowanie projektów liftingu znaku firmowego?
Chcielibyśmy podkreślić, że tworzenie loga to złożony proces. Tak wielu czynności nie da się wykonać w krótkim czasie. Najczęściej zajmuje to około 5 dni. Jednak termin ten może się nieco wydłużyć. Wiele zależy od tego, jakie oczekiwania ma zamawiający. Zawsze jednak informujemy klienta o terminie realizacji.

Ilu grafików tworzy projekt logo?

Wszystko zależy od wybranego pakietu i ceny usługi. Czasem nad skomplikowanym projektem pracuje nawet trzech grafików. I choć ich praca jest weryfikowana, to jednak i tak klient ostatecznie decyduje w tej sprawie, informuje o konieczności naniesienia poprawek. Jeśli tworzenie logo dla firmy jest proste, klient nie ma specjalnych oczekiwań, wszystkim zajmuje się jedna osoba.

Jak duże doświadczenie macie w tworzeniu logo?

Tworzenie logo dla firm to nasza specjalność. Zajmujemy się tym już od ponad 25 lat. W portfolio mamy mnóstwo przeróżnych znaków firmowych, wykonanych dla firm z bardzo różnych branży. Specjalizujemy się w kreowaniu indywidualnych wizualnych i wizerunku. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę, w tym fachowe doradztwo.
Macie w ofercie tanie projekty logo?
Dla nas tworzenie logotypu czy logo to zadanie, do którego podchodzimy profesjonalnie i odpowiedzialnie. To wpływa automatycznie na cenę. Choć uważamy, że nasze ceny są rozsądne, to jednak z drugiej strony adekwatne do jakości projektów. Niskie ceny projektów nie świadczą o ich wysokiej jakości.
Czy otrzymam prawa autorskie do logotypu?
U nas tworzenie nowego loga zawsze kończy się przekazaniem autorskich praw majątkowych do danego projektu. Następuje to na różne sposoby, najczęściej na podstawie oddzielnej umowy za samo projektowanie i tworzenie nowego logo.
Oferujecie też księgę znaku do logo?
Tworzenie projektu logo to złożony proces. Obejmuje nie tylko stworzenie samego projektu, ale też księgi znaku. Na życzenie klienta przygotowujemy taką księgę i przekazujemy mu ją. Nawet zachęcamy do jej zakupu, gdyż pomaga ona w budowaniu kolejnych elementów identyfikacji wizualnej.

Profesjonalne tworzenie logo na zamówienie

Wbrew pozorom tworzenie logo dla nowej firmy to bardzo poważna sprawa. Czynność nie jest prosta i wymaga ogromnej wiedzy w tym zakresie, nie zapominając o doświadczeniu, bez którego trudno byłoby wykonać jakikolwiek element plastyczny czy graficzny. Poza tym trzeba mieć jeszcze stosowne oprogramowanie i wiedzę, jak się nim posługiwać. Tak więc wszystko wskazuje na to, że kreatywne tworzenie logotypu czy wspomnianego logo, należałoby po prostu zlecić profesjonalistom od budowania marek. To jedyny sposób na uzyskanie efektownego, oryginalnego, estetycznego oznaczenia, które będzie kojarzyć się z jedną i konkretną firmą. Pozostaje wobec tego zgłosić się do profesjonalistów.

strzałka

Po co zlecać tworzenie nowego loga?

Niektórzy prowadzą własny biznes od wielu lat, radzą sobie raz lepiej, raz gorzej i zastanawiają się, po co profesjonalny logotyp firmy. Do czego to ma służyć. Uważają, że to tylko wymysł tych, którzy nie wiedzą co robić z pieniędzmi, przecież takie rzeczy sporo kosztują, a nikt tego nie zrobi samodzielnie. Otóż fakt, samodzielnie trudno jest stworzyć dobre i tanie logo firmy, logotyp czy też przemyślany wizerunek firmy. Wystarczy popatrzeć na miejscu w Bydgoszczy, Toruniu, a może i Włocławku. Koszt też jest niemały, bo za profesjonalne usługi trzeba trochę zapłacić. Jednak to z logo firma ta się kojarzy. Można drukować je na materiałach reklamowych, umieszczać w różnych miejscach w sieci. To wpływa nie tylko na wizerunek firmy, ale również na działania marketingowe. Dlatego logo marki czy firmy jest bardzo ważne. Dzięki tak niewinnemu projektowi graficznemu można zyskać nowych klientów, zwiększyć popularność swojej firmy. Niestety wielu nie zdaje sobie z tego sprawy. Przez to też wiele traci. Dziś takie logo można zlecić profesjonalistom i pozyskać gotowy projekt znaku firmowego w niedługim czasie. Konkurencja wśród firm oferujących tego typu rzeczy jest dość duża. To automatycznie przekłada się na ceny. Zresztą bez względu na koszty, warto mieć logo. Poza tym należy też mieć na uwadze, że to tylko jednorazowy koszt.

strzałka

Tworzenie logotypu od początku?

Tylko profesjonaliści oferują skuteczne tworzenie logo, symbolu firmowego. Wielu właścicieli firm ma pewne umiejętności graficzne. Niektórzy potrafią posługiwać się specjalnym oprogramowaniem do grafiki. Pytanie tylko – czy na tyle dobrze, aby stworzyć profesjonalne logo firmowe? Niestety nie. Tym powinni zająć się specjaliści, graficy, którzy od dłuższego czasu specjalizują się w projektowaniu tego elementu graficznego. Należy pamiętać, że logo musi być estetyczne, starannie wykonane i dopracowane w szczegółach. Bardzo ważne jest to, aby współgrało z wizerunkiem firmy albo po prostu stanowiło podstawę do tworzenia pozytywnego wizerunku. Warto dobrze przemyśleć kolory i poszczególne elementy, tak by logo było eleganckie i nowoczesne. W tym momencie kreacja logo staje się automatycznie niezwykle trudna. Wielu dopiero teraz się o tym przekonuje. Dlatego chcąc mieć profesjonalne, naprawdę przyciągające spojrzenia oznaczenie firmowe, trzeba udać się z tym do profesjonalisty w okolicy twojego miasta: Włocławek, Toruń lub również Bydgoszcz – sprawdzona i doświadczona agencja reklamowa zapewne pomoże . Warto wcześniej sprawdzić poprzednie projekty logo, aby upewnić się, czy to właściwy wykonawca. Może takie usługi nie są tanie, w super atrakcyjnej cenie, ale za to wiążą się z wieloma korzyściami, więc czasem warto przymrużyć oko na tę kwestię.

archiwum prac
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42