Kreacja
wizerunku
marki

Portfoliozobacz nasze
realizacje
Wycenasprawdź
cenę pracy
Porozmawiajmy
o Twojej marce...
zapytaj o wycenę 56 674 24 42 Copyright © Studio Whiteart ul. Jarzębinowa 3, 87-123 Torun, Bydgoszcz, Włocławek tel.56 674 24 42 www.whiteart.pl
szybki kontakt
tlobramkapilkapilkalewyprawyprawyprawyprawyprawy
Faq

Najczęstsze pytania - projektowanie graficzne

Poniżej lista odpowiedzi na pytania dotyczące projektowania graficznegoBitmapa

Bitmapa to popularny rodzaj pliku graficznego, powszechnie używany zarówno w druku, jak i w internecie. W grafice bitmapowej każdemu pikselowi przyporządkowane jest jego położenie w obrazie oraz kolor. Można powiedzieć, iż grafika bitmapowa przypomina mozaikę składającą się z wielkiej ilości kwadratowych części (pikseli). Jakość wynikowego obrazu zależy od ilości prostokątów, na które podzielony jest cały obraz (rozdzielczość).

Bitmapy zapisane na użytek internetu są niewielkie, lecz trudno je modyfikować z powodu niskiej rozdzielczości. Łatwo się o tym przekonać powiększając kilkakrotnie bitmapę. Na potrzeby druku zapisuje sie bitmapę w wysokiej rozdzielczości. Najpopularniejsze formaty plików bitmapowych to GIF, JPEG, TIFF i BMP. Bitmapy obsługuje wiele aplikacji. Możesz je obrabiać w Adobe Photoshop, Corel Photopaint i wielu innych programach. Otwierają je też edytory tekstów i wiele aplikacji www.

powrót do listy pytań WHITEart
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42
Copyright © Studio Whiteart