Kreacja
wizerunku
marki

Portfoliozobacz nasze
realizacje
Wycenasprawdź
cenę pracy
Porozmawiajmy
o Twojej marce...
zapytaj o wycenę 56 674 24 42 Copyright © Studio Whiteart ul. Jarzębinowa 3, 87-123 Torun, Bydgoszcz, Włocławek tel.56 674 24 42 www.whiteart.pl
szybki kontakt
tlobramkapilkapilkalewyprawyprawyprawyprawyprawy
Faq

Najczęstsze pytania - materiały reklamowe

Poniżej lista odpowiedzi na pytania dotyczące materiałów reklamowychCzy preferujecie jakiś rodzaj druku?

W naszej pracy stawiamy na jak najwyższą jakość, dlatego jesteśmy zwolennikami druku offsetowego. Mimo szybkiego rozwoju technologii druk cyfrowych nadal jest pod względem jakości daleko za drukiem offsetowym. Pilnujemy wysokiej jakości druku, a także, w razie potrzeby, stosujemy różne formy uszlachetniania powierzchni, takie jak lakierowanie UV całościowe i miejscowe, termodruk, tłoczenie itp., które nadają materiałom reklamowym niepowtarzalny charakter. W druku cyfrowym nie da się uzyskać takich efektów uszlachetniania, jak w offsecie. Istnieją też poważne trudności ze stosowaniem papieru o nawet delikatnej fakturze.

Nie znaczy to, że druk cyfrowy nie ma zalet. Niewątpliwą zaletą druku cyfrowego jest realizacja zleceń "od ręki". Ponieważ nie ma tu konieczności przygotowania formy drukarskiej, faza przygotowania druku trwa bardzo krótko, co znacząco obniża koszty druku (szczególnie przy nakładach małych i bardzo małych) oraz daje bardzo krótki czas uzyskania pierwszego wydruku – ten pierwszy wydruk schodzący z maszyny jest wydrukiem nakładowym. Każdorazowe odnowienie obrazu na cylindrze w maszynie cyfrowej umożliwia personalizację wydruków.

Jednak w porównaniu z drukiem offsetowym druk cyfrowy cechuje ciągle jeszcze wiele niedoskonałości (są one zależne od typu maszyny cyfrowej). Ponadto koszty druku cyfrowego plasują go do nakładów od jednej do kilkuset sztuk, gdyż dla większych nakładów bardziej opłacalny jest druk offsetowy.

powrót do listy pytań WHIEart
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42
Copyright © Studio Whiteart