Kreacja
wizerunku
marki

Portfoliozobacz nasze
realizacje
Wycenasprawdź
cenę pracy
Porozmawiajmy
o Twojej marce...
zapytaj o wycenę 56 674 24 42 Copyright © Studio Whiteart ul. Jarzębinowa 3, 87-123 Torun, Bydgoszcz, Włocławek tel.56 674 24 42 www.whiteart.pl
szybki kontakt
tlobramkapilkapilkalewyprawyprawyprawyprawyprawy
Faq

Najczęstsze pytania - identyfikacja wizualna

Poniżej lista odpowiedzi na pytania dotyczące identyfikacji wizualnejCzcionka firmowa

Czcionka firmowa to określony krój pisma, którym firma posługuje się w drukach firmowych, wydawanych materiałach reklamowych, na stronach internetowych itd. Czcionka stosowana w tych materiałach musi być jednolita, spójna z systemem identyfikacji wizualnej firmy. Czcionka firmowa to element identyfikacji wizualnej firmy. Jest ona opisana w księdze CI (księdze identyfikacji wizualnej). Najczęściej w firmowej księdze identyfikacji wizualnej definiowane są dwie czcionki - firmowa, stosowana w tytułach - oraz użytkowa, którą pisana ma być większość treści.

Czcionka firmowa nie powinna za bardzo odbiegać od standardowych czcionek. Tekst czytany powinien wyglądać elegancko oraz sugerować, że firma ma własną tożsamość wizualną i nie bazuje na ogranych standardach.

Czcionka firmowa to ważny element budowania identyfikacji wizualnej firmy. Identyfikacja wizualna to podstawowe narzędzie służące budowie wizerunku marki na rynku i jeden z ważniejszych czynników decydujących o wartości rynkowej firmy i jej produktów. W systemie identyfikacji wizualnej znajdują się wszystkie symbole firmowe (logo, kolory logotypu, grafika, koperty, wizytówki,...) stosowane w celu osiągnięcia spójnego wizerunku i odróżnienia od rynkowej konkurencji. Tożsamość firmy decyduje o sukcesie rynkowym. Służy wzmocnieniu marki i zdobyciu zaufania klienta.

powrót do listy pytań WHITEart
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42
Copyright © Studio Whiteart