Często zadawane pytania?
Zanim klienci zamówią ścienny kalendarz jednodzielny, dwudzielny czy inne, zadają różne pytania. Kilka tych najpopularniejszych zgromadziliśmy poniżej wraz z odpowiedziami.

Sami robicie projekt kalendarza jednodzielnego?

Mamy doświadczenie w projektowaniu kalendarzy. Opracowujemy go z należytą starannością. Nasze studio graficzne posiada niezbędną wiedzę i narzędzia. Tworzymy wyjątkowe i oryginalne firmowe kalendarze jednodzielne. W projekcie uwzględniamy zdjęcia tematycznie powiązane z branżą klienta, pochodzące z naszego archiwum.

W ilu egzemplarzach otrzymam projekt kalendarza jednodzielnego?

Normalnie tworzymy 2-3 projekty na jeden kalendarz jednodzielny. Następnie zapewniamy aż 2 tury poprawek pod uwagi zlecającego. Najpierw tworzymy projekt główki na ścienny kalendarz jednodzielny, a później tworzymy resztę. Przy główce jest najwięcej pracy.
Znacie się na projektowaniu kalendarzy jednodzielnych czy oferujecie tylko druk?
Jako producent kalendarzy jednodzielnych, oferujemy kompleksowe usługi. Zapewniamy też projekt tego typu materiałów. Każdy kalendarz ścienny dwudzielny i jednodzielny jest wykonywany przez doświadczonych grafików. Mamy własne studio graficzne. Każdy nasz projekt jest opatrzony zdjęciami reklamowymi, które mamy w swoim archiwum.
Macie zdjęcia do kalendarza jednodzielnego czy trzeba dostarczyć swoje?
Mamy bogate archiwum zdjęć nadających się do zastosowania pod reklamę. Cały czas rozbudowujemy ich ofertę. Dzięki temu każdy klient wśród nich znajdzie dla siebie idealne. Możemy też zorganizować specjalną sesję zdjęciową w celu wykonania wysokiej jakości zdjęć na potrzeby kalendarza na rok 2021.
Mam projekt kalendarza. Mogę przekazać go do realizacji?
Jesteśmy w stanie zrealizować projekt na kalendarz jednodzielny przekazany przez klienta. Pragniemy tylko podkreślić, że firmowy kalendarz jednodzielny musi być opracowany według pewnych wytycznych. Tylko wtedy po wydruku i złożeniu będzie dobrze wyglądał. Po akceptacji wszystkich plików firmowego kalendarza jednodzielnego przechodzimy do realizacji.

Ile czeka się na wykonanie kalendarza jednodzielnego?

Każde zamówienie realizujemy tak szybko, jak to możliwe. Standardowy czas to 5-10 dni roboczych. Kalendarze jednodzielne, dwudzielne i pozostałe zamawiane w szczycie sezonu produkujemy dłużej. O wszystkim informujemy klientów. Każde zamówienie na kalendarze ścienne jednodzielne może być inne. To ma wpływ na czas realizacji.
Możecie wykonać na zamówienie kalendarz z indywidualnym kalendarium?
Mamy wielu klientów, którzy zamawiają kalendarz ścienny 2021 ze zdjęciem i standardowym kalendarium. Jednak tworzymy też indywidualne terminarze jednodzielne i dwudzielne. Możemy dopasować typografię i kolorystykę do wizerunku firmy i oczekiwań zamawiającego.

Wykonujecie kalendarz jednodzielny z główką trójwymiarową?

Kalendarze jednodzielny może być tworzony na różne sposoby. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadał główkę płaską lub wypukłą. Możemy wykonać główkę trójwymiarową z różnymi efektami, jeżeli takie jest życzenie klienta. Pragniemy jednak podkreślić, że kalendarz z taką główką wymaga specjalnego przygotowania. Musimy odpowiednio opracować zdjęcia.

Kalendarze jednodzielne, dwudzielne, czterodzielne – który wybrać?

Właściwie nie ma większej różnicy między kalendarzem jednodzielnym, dwudzielnym i czterodzielnym. Chodzi tu głównie o podział samego kalendarium. Każdy z tych produktów wygląda podobnie. Wiadomo jednak, że każdy ma swoje oczekiwania i to właśnie w ten sposób, na ich podstawie, powinien dokonać wyboru. Trzeba przyznać, że reklamowe kalendarze jednodzielne zwykle pozwalają wygospodarować więcej miejsca na reklamę firmy. Czterodzielne potrzebują już więcej przestrzeni na samo kalendarium. Jednak właściwie wystarczy odpowiednio każdy z tych produktów wykonać, aby uzyskać zamierzony efekt.

strzałka

Kalendarz jednodzielny i czterodzielny – jak go wykończyć?

Producenci zwykle polecają w miarę możliwości proste kalendarze, bez zbędnych udziwnień, ale za to z dodatkami, które czynią ten gadżet funkcjonalnym. Wykończyć go można na wiele różnych sposobów. Do wyboru zamawiający mają chociażby już sam rodzaj papieru. Należy jednak zastanowić się nad wieloma innymi elementami. Pierwsza sprawa, to kalendarz jednodzielny, dwudzielny, trzydzielny czy czterodzielny. Następnie trzeba przemyśleć kwestię uszlachetnienia. Koniecznie zamawiający musi zastanowić się nad zdjęciami, jakie zastosuje w tym produkcie. Istnieje możliwość indywidualnego opracowania szaty graficznej tego produktu. Podobnie jest z kalendarium, które też może być wykonane na wiele różnych sposobów. Poza tym dobrze jest jeszcze zwrócić uwagę na logo. Element ten jest bardzo ważny, z nim kojarzy się konkretna firma. Ten ścienny terminarz powinien ściśle wiązać się z konkretnym podmiotem i pozytywnie wpływać na jego wizerunek. Prawdę mówiąc kalendarze dwudzielne, czterodzielne i jednodzielne można wykończyć w ten sam sposób. Pod tym względem konkretnych różnic nie ma. Chyba, że cenowe. Cena też zależy od sposobu wykończenia produktu i zastosowanych materiałów.

strzałka

Duże kalendarze jednodzielne ścienne – duża reklama

Kalendarz firmowy nie może być zbyt duży, dlatego tworząc jednodzielny, dwudzielny czy czterodzielny, trzeba zrobić to tak, aby rozsądnie zagospodarować jego powierzchnię, aby wszystko się zmieściło. Kiedy powierzchnię zajmuje trójdzielny czy czterodzielny terminarz, mniej miejsca jest na reklamę. Osoby, które wybierają kalendarze jednodzielne indywidualne, mają możliwość wykorzystania większej powierzchni w tym marketingowym celu. Wówczas warto rozsądnie rozmieścić zdjęcia, logo, firmową grafikę. Dzięki temu można uzyskać naprawdę dobry produkt reklamowy. Z reguły zamawiający nie mają pomysłu, jakie fotografie zastosować w tym ściennym terminarzu, które będą najlepsze. Na szczęście producent ma własne archiwum ze zdjęciami i jest w stanie dopasować coś do siebie. To zespół grafików intensywnie pracuje nad szatą graficzną tego produktu, także można liczyć wyłącznie na satysfakcjonujący efekt. Z jednej strony kalendarze ścienne firmowe mają służyć do pracy, sprawdzania daty, planowania spotkań, a z drugiej do reklamowania usług i produktów. Dlatego dobrze jest na spokojnie przemyśleć sposób wykonania i wykończenia tego przedmiotu.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42