Actinea

Branża — Art. spożywcze

Praca — Grafika na samochody

KLIENT

Actinea to producent przetworów mlecznych. Wysoka jakość oferowanych artykułów, dbałość o smakowitą paletę produktów to wizytówka tego producenta spożywczego.

WYZWANIE

Prężnie rozwijająca się firma potrzebowała zdecydowanego wizerunku, który pozwoliłby jej przebić się wśród licznej konkurencji. Mieliśmy zaprojektować wizerunek dla linii produktów mlecznych - jogurtów o różnych smakach. Ponadto mieliśmy stworzyć spójny pakiet materiałów reklamowych.

REALIZACJA

Przystępując do projektowania opakowań dla Actinea postanowiliśmy dążyć do maksymalnie nowoczesnego wizerunku, aby wyróżnił się on na półkach sklepowych. Mnogość produktów w sektorze spożywczym wymusza świeże podejście do projektowania nowych opakowań.

Postawiliśmy na silną ekspozycję logo marki oraz przyporządkowanie koloru i formy tła wszystkim produktom linii podstawowej. Te zabiegi miały zbudować jednorodną i silną prezentację która skutecznie miała przyciągnąć wzrok klienta w sklepie. Uwypuklona na etykiecie nazwa oraz przemyślana nowa szata graficzna ułatwiają czytanie brandu.

W celu odróżnienia produktów wprowadzono kodowanie kolorystyczne (ciemna i jasna zieleń) wsparte ilustracjami przedstawiającymi świeże soczyste owoce, komunikując przy tym świetny smak i przyjemność płynącą z konsumpcji. Produkty Actinea w nowych opakowaniach stanowiących wizualny mariaż elementów ze światów Bakomy i Danone smakowicie zachęcają do zdrowych kulinarnych degustacji.

Opracowane materiały reklamowe rozwijają linię opakowań – odznaczają się dynamiczną grafiką, oryginalnymi kompozycjami i żywą kolorystyką.

ZADANIA WYKONANE
  • logo marki
  • wizerunek dla marki
  • materiały firmowe (papier firmowy, koperty, wizytówki, itp.)
  • seria opakowań reklamowych
  • kalendarze trójdzielne, książkowe, planszowe
  • ulotki dla produktu
  • folder
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42