Vinton

Branża — Papierosy

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Vinton wkraczał na rynek jako nowy dystrybutor elektronicznych papierosów. Posiadając wysokiej jakości produkty, potrzebowała tylko jednego - silnej identyfikacji wizualnej, aby wyróżnić się w tym dość „zatłoczonym” sektorze.

WYZWANIE

Głównym zadaniem stojącym przed nami było stworzenie wyrazistej linii plastycznej dla marki papierosów. Ponadto mieliśmy zaprojektować system opakowań, który kreowałby spójną identyfikację wizualną marki, oraz który lokalizowałby produkt w segmencie jakości Premium. Opakowania miały sprawić, że e-papierosy marki Vinton będą wyróżniać się na sklepowych półkach oryginalnym wizerunkiem, a klient będzie mógł z łatwością rozróżnić poszczególne typu produktów.

REALIZACJA

Zaprojektowane przez nas opakowania odznaczają się spójnością i czytelnością, a ich główną zaletą jest przemawiająca do wyobraźni ilustracja. Kształt palącego papieros kowboja na tle dalekiej prerii spowitej barwami zachodzącego słońca nawiązuje do tradycji pierwszych reklam papierosów z lat 50-tych XX w. Produkty w opakowaniach stanowiących wizualny mariaż elementów ze świata dzikiego zachodu zachęcają do spróbowania e-papierosa, zapowiadając męską przygodę, wyzwanie, smak zwycięstwa. Projekt przywodzi tez na myśl tajemniczość, co udało się osiągnąć poprzez kreatywne użycie światła. Kierując się założeniem, iż smaki typu „mint” będą kupowały w większości kobiety, zaprojektowaliśmy także damską wersję opakowania, z wizerunkiem seksownej, wyzwolonej pani kowboj. Idea przewodnia jest spójna i przejrzysta – e-papieros daje wolność, e-palenie jest przygodą i jest sexy.

Silna ekspozycja logo oraz przyporządkowanie koloru i motywu graficznego tła wszystkim produktom linii podstawowej budują jednorodną, silną prezentację marki Vinton na półce. Dla zróżnicowania rodzajów produktów zastosowaliśmy odróżniający kod kolorystyczny.

ZADANIA WYKONANE
  • logo marki
  • identyfikacja wizualna
  • materiały biurowe (wizytówki, papier firmowy, koperty, itp.)
  • teczka firmowa
  • seria kilku opakowań dla produktów
  • strona www
  • sklep internetowy
  • katalog reklamowy
  • zestaw ulotek promocyjnych
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42