Business Safe

Branża — Informatyka

Praca — Rollup, ścianki

KLIENT

Business Safe to największy dostawca usługi archiwizacji danych online w Polsce. Autorski program komputerowy do tego celu zbudowany miał jedno podstawowe zadanie - automatycznie tworzyć kopie zapasową. Prosty i szybki backup przez Internet.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było stworzyć wizerunek marki, zestaw materiałów promocyjnych i rozbudowaną kampanię nowej marki - Business Safe. Najkrótszą charakterystykę programu informatycznego Business Safe można zawrzeć w słowach: prosty, pewny, bezpieczny. Te hasła miała przekazywać na pierwszy rzut oka projektowana przez nas identyfikacja wizualna marki.

Produkt dopiero wchodził na rynek. Strona internetowa jako platforma komunikacji z klientami, zatem była jednym z ważniejszych elementów jego promocji. Witryna internetowa miała za zadanie wykreować dynamiczny, profesjonalny i budzący zaufanie wizerunek naszego klienta. Naszym głównym zadaniem było przygotowanie zintegrowanej identyfikacji wizualnej marki, aby stała się ona rozpoznawalna i pozytywnie kojarzona w obrębie szeroko rozumianej branży informatycznej. Ważnym elementem był także aspekt informacyjny strony www i materiałów firmowych – miały one przejrzyście i zrozumiale informować o nowej usłudze. Dlatego tworząc wizerunek marki postawiliśmy na czystość, funkcjonalność i biznesowy charakter.

REALIZACJA

Pracę nad wizerunkiem nowej marki dla programu Business Safe rozpoczęliśmy od wyłonienia indywidualnej linii logo – znaku i całego logo marki. Na początek przeanalizowaliśmy szczegółowo rynek programów informatycznych i określiliśmy charakter tej branży. Linia graficzna dla firmy, która produkuje nowoczesne technologie musiała być przede wszystkim nowoczesna, przejrzysta, kojarząca się z innowacyjnością. Zastosowaliśmy głęboki odcień ciemnej czerwieni, delikatne szarości i biel. Uzyskaliśmy pożądany efekt czystości projektu.

Wkraczający na rynek nowy program do archiwizacji danych Business Safe, aby zdobyć klientów, musi kojarzyć się z bezpieczeństwem, pewnością i przewidywalnością. Taki wymiar nadaje jej przejrzysty layout, utrzymany w jasnych kolorach. Funkcjonalne rozmieszczenie elementów na stronie www wzmacnia przejrzystość komunikacji.

Stworzyliśmy kompleksowy pakiet materiałów reklamowych dla Business Safe. Szereg materiałów reklamowych utrzymanych jest w duchu zaprojektowanej przez nas identyfikacji wizualnej. Poprzez nowy wizerunek marka komunikuje główne komunikaty - czytelnie, przejrzyście, biznesowo – dokładnie tak jak miało być. Nasza praca w bezpośredni sposób pomogła nowemu produktowi zaistnieć na rynku i zainteresować nim szerokie grono odbiorców.

ZADANIA WYKONANE
  • logo firmy
  • identyfikacja wizualna
  • materiały biurowe (tj. wizytówki, papier firmowy, koperty)
  • strona www
  • opakowanie
  • materiały reklamowe: katalog firmowy, broszury produktowe, ulotki promocyjne, plakat
  • prezentacja multimedialna na płycie CD

Zobacz zrealizowane prace

Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42