Express Polska

Branża — Transport, spedycja

Praca — Rollup, ścianki

KLIENT

Express Polska oferuje bogatą paletę międzynarodowych usług logistyczno–spedycyjnych towarzyszących transportom kolejowym, samochodowym i morskim. Pracuje w kooperacji z międzynarodową siecią ponad 100 siostrzanych firm spedycyjnych oraz innych firm logistycznych rozproszonych po całym świecie.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było zaprojektować kompleksowy zestaw materiałów reklamowych utrzymanych w spójnej, rozwijającej identyfikację linii graficznej.

Ze względu na międzynarodowy zakres działalności naszego klienta koniecznością był spójny i charakterystyczny wizerunek spełniający wymogi światowych standardów. Ważne było, aby nowe materiały reklamowe wpisywały się w dotychczasową stylistykę marki i komunikowały jej kluczowe atuty: szybkość, daleki zasięg, skuteczność, profesjonalizm.

REALIZACJA

Aby uwypuklić pożądany przekaz wykorzystaliśmy symboliczny motyw kuli ziemskiej (jako wektorowa ilustracja), którą otaczają elementy przedstawiające środki transportu, jakimi posługuje się Ekspress Polska (fotografie).

W kolorystyce - po przeprowadzeniu audytu - pozostaliśmy wierni kodom już funkcjonującym w dotychczasowym wizerunku firmy. Zdecydowaliśmy się jedynie na rozwinięcie gamy kolorów o kreatywne wykorzystanie światła i szarości. Poprzez wprowadzenie głębi ciemnych barw osiągnęliśmy efekt skojarzenia ze światem stabilności i logistyki. Na opracowanej koncepcji graficznej oparliśmy wszystkie materiały reklamowe.

Nowe rozwiązania graficzne zastosowane w materiałach odwołują się w czytelny sposób do dziedzictwa marki jako eksperta w transporcie międzynarodowym. Dzięki zastosowanym zabiegom graficznym materiały klienta wyróżniają się prawdziwie jakościowym wizerunkiem pozycjonując markę na rynku międzynarodowym.

ZADANIA WYKONANE
  • wizerunek firmy
  • materiały reklamowe w kilku językach
  • katalog firmowy
  • kalendarze ścienne trójdzielne i kalendarze biurkowe
  • teczka ofertowa
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42