TB Invest

Branża — Budownictwo

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

TB Invest to młoda i preżnie działajaca firma w branży budowlanej. Na swoim koncie ma ponad 1000 zrealizowanych inwestycji oraz kilka prestiżowych nagród. W związku z dynamicznym rozwojem postanowiła zainwestować w swój wizerunek, aby zyskać zaufanie klienta.

WYZWANIE

Firma TB Invest zleciła wykonanie nam rebrandingu. Dotychczas firma posiadała niespójny przekaz marketingowy - ani typografia, ani kolorystyka nie były zdefiniowane jako stałe elementy identyfikacji firmy. Naszym zadaniem było wykrystalizowanie spójnego wizerunku firmy TB Invest. Oferta firmy kierowana jest zarówno do klientów sektora publicznego jak i prywatnego. Kompleksowy wizerunek miał odzwierciedlać profesjonalizm, bardzo duże doświadczenie w budownictwie oraz szeroki zakres usług, jakie świadczy firma.

REALIZACJA

Projektując wizerunek firmy postawiliśmy na minimalistyczny przekaz graficzny, który przykuwa uwagę prostotą i czystością formy wizualnej. Oparty został na bryłach, elementach odnoszących się do budownictwa, co ma nawiązywać do tematyki architektonicznej. Zastosowaliśmy zestawienie firmowej typografii oraz dwóch podstawowych barw – głębokiego grafitu i soczystego pomarańczu. Konsekwencja w zastosowaniu kolorystyki skutecznie ujednoliciła przekaz wizualny wszystkich materiałów promocyjnych firmy. W ramach naszej wpółpracy zaprojektowaliśmy dla firmy folder wizerunkowy przdstawijący liczne realizacje naszego klienta. Duże aple jednolitej powierzchni w połączeniu z ciekawie dobraną typografią oraz odpowiednio dobranym materiałem zdjęciowym spowodowały, że końcowo uzyskaliśmy bardzo profesjonalny i elegancki przekaz reklamowy. W opraciu o wykrystalizowaną linię graficzną zostały opracone pozostałe materiały dla firmy, tj. teczka, reklama oraz sezonowe gadżety promocyjne – kalendarze reklamowe.Końcowo stworzony spójny pakiet materiałów zwraca uwagę swoją „prostotą” i ciekawym, nowoczesnym projektem graficznym.

ZADANIA WYKONANE
  • wizerunek
  • folder wizerunkowy
  • teczka ofertowa
  • reklama
  • kalendarze
  • gadżety reklamowe
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Przemyślany reklamowy projekt katalogu dewelopera

Projekt katalogu dewelopera mieszkań, jak zresztą i każdy inny, powinien być dobrze przemyślany, ponieważ stanowi ważny element budowania wizerunku marki. W tym przypadku nie należy posługiwać się schematem graficznym. Należy inwestować w zróżnicowane rozwiązania kreacyjne, które przykują uwagę i zachęcą do zainteresowania się ofertą. Najlepiej skorzystać z usługi firmy, która oferuje pełen zakres usług związanych z produkcją katalogów, od koncepcji merytorycznej, poprzez sam projekt graficzny, a na druku kończąc. Bardzo ważne w tym wszystkim jest szczegółowe omówienie oczekiwań klienta względem tego projektu.

strzałka

Jaki powinien być katalog reklamowy dewelopera?

Na pierwszym spotkaniu czy też po prostu w czasie pierwszej rozmowy grafika, projektanta z klientem, szczegółowo omawiana jest kwestia oczekiwań względem projektu tego katalogu marki. Trzeba ustalić, czy nowe katalogi reklamowe, które zostaną wykonane na potrzeby konkretnej inwestycji mają nawiązywać do ogólnej działalności dewelopera i wizerunku jego firmy. Należy ustalić kolorystykę i ogólny wygląd tych ofert. Nie można zapomnieć o wyborze treści i zdjęć, które pojawią się na poszczególnych kartach katalogu. Projektowanie katalogu to złożony proces, nie tylko projektowanie. Najpierw trzeba wybrać format, opracować tło, nanieść poszczególne elementy grafiki i tekst, a następnie wykończyć to wszystko w taki sposób, aby każdy z tych elementów idealnie ze sobą współgrał, tworząc elegancką, spójną całość wizualną. Oczywiście katalog firmy deweloperskiej musi również współgrać z obowiązującymi trendami. Co prawda nie może być taki sam, jakie ma konkurencja, musi się czymś od niej odróżniać, ale przy tworzeniu go należy dostosować się do obowiązujących zasad budowania dobrego katalogu, jako skutecznego materiału reklamowego. O tym, jaki katalog powinna mieć agencja deweloperska opowie wykonawca. Warto w tej sprawie skontaktować się z grafikiem.

strzałka

Komu zlecić projektowanie katalogu dla dewelopera?

Zapewne niektórzy deweloperzy byliby w stanie samodzielnie wykonać taki katalog reklamowy. Jednak na pewno nie byłby on tak profesjonalny i przemyślany, jak ten, który są w stanie wykonać specjaliści z agencji reklamowej. Prawda jest taka, że inwestor budowlany musi mieć profesjonalny katalog nieruchomości, który przyciąga uwagę i motywuje do zakupu, który też korzystnie wpływa na wizerunek samej firmy. Taki katalog dewelopera wykonać może wyłącznie profesjonalista, który ma nie tylko wiedzę, ale również bogate doświadczenie. Grafik posiadający własne dobrze wyposażone studio graficzne potrafi czynić prawdziwe dzieła. Choć katalog promocyjny dziełem sztuki być nie musi, to jednak warto, by przyciągał spojrzenia i współgrał z obowiązującymi trendami, z wizerunkiem danej firmy – dewelopera. W związku z tym nie pozostaje nic innego, jak tylko udać się do sprawdzonego profesjonalisty. Agencja reklamowa nie tylko wykona projekt graficzny, ale również zaproponuje druk najwyższej jakości, przy zastosowaniu tylko trwałych materiałów, co zapewni doskonały efekt. Wybierając agencję reklamową czy grafika, który będzie miał zająć się projektem katalogu, nie należy zwracać uwagi na cennik tych usług. To akurat nie powinno mieć tu żadnego znaczenia.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42