Pres

Branża — Budownictwo

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Pres to deweloper z długimi tradycjami w branży budowlanej, stabilną pozycją i bardzo dużym bagażem doświadczeń. Lider firmy jest synonimem nowoczesnego budownictwa w regionie.

WYZWANIE

Wieloletnia współpraca z firmą Pres zaowocowała zleceniem nam rebrandingu. Dotychczas firma posiadała niespójny przekaz marketingowy - ani typografia, ani kolorystyka nie były zdefiniowane jako stałe elementy identyfikacji firmy. Naszym zadaniem było wykrystalizowanie spójnego wizerunku firmy Pres, wyróżniającego ofertę naszego klienta spośród innych firm deweloperskich. Oferta Pres kierowana do klientów wymagających, proponuje budownictwo o wysokim standardzie, co musiało być podkreślone w wizerunku firmy. Kompleksowy wizerunek miał odzwierciedlać profesjonalizm, bardzo duże doświadczenie w budownictwie oraz szeroki zakres usług, jakie świadczy firma Pres.

REALIZACJA

Stworzyliśmy proste w wyrazie, ale odnoszące się do tematyki branży logo. Logo zamknęliśmy graficznym symbolem sklepienia, aby już sam znak nasuwał skojarzenia z branżą budowlaną.

Projektując wizerunek firmy postawiliśmy na minimalistyczny przekaz graficzny, który przykuwa uwagę prostotą i czystością formy. Oparty został na bryłach, elementach odnoszących się do budownictwa, co ma nawiązywać do tematyki architektonicznej. Zastosowaliśmy zestawienie firmowej typografii oraz dwóch podstawowych barw – szarości i czerwieni. Konsekwencja w zastosowaniu kolorystyki skutecznie ujednoliciła przekaz wizualny wszystkich materiałów promocyjnych firmy. Aby nadać element ekskluzywności prostym w formie graficznej materiałom drukowanym wprowadziliśmy uszlachetnienie w postaci koloru srebrnego, co spowodowało zwiększenie prestiżu tworzonych materiałów. Końcowo stworzony spójny pakiet materiałów zwraca uwagę swoją „prostotą” i ciekawym, nowoczesnym projektem graficznym.

ZADANIA WYKONANE
  • logo firmy
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (wizytówki, papier firmowy, koperty itp.)
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (katalog reklamowy, teczka)
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Oryginalny projekt reklamowy folderu dewelopera

Deweloper wprowadzając do sprzedaży nową nieruchomość musi przede wszystkim zadbać o jej odpowiednią prezentację. Dzięki niej będzie miał szansę szybko pozyskać nowych klientów i odzyskać zainwestowane środki. Problem polega na tym, że niektórzy zapominają o konieczności opracowania folderów prezentujących ofertę mieszkań. A są one w tym zakresie niezwykle pomocne i przydatne. Projekt folderu dewelopera powinien być oryginalny i mieć duży potencjał promocyjny. Pytanie tylko – co to właściwie oznacza? Na szczęście zlecając to zadanie profesjonalnym projektantom, można liczyć na taki właśnie produkt marketingowy. Nie pozostaje wobec tego nic innego, jak tylko rozejrzeć się za sprawdzoną agencją reklamową oferującą profesjonalne katalogi, foldery reklamowe.

strzałka

Oryginalny folder firmy deweloperskiej to znaczy jaki?

Oryginalny i nietuzinkowy folder reklamowy dewelopera powinien być wykonany profesjonalnie, z dbałością o najmniejsze detale wizualne. Chodzi tu o estetyczne połączenie wszystkich widocznych w nim elementów graficznych, a także o zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Folder firmy budowlanej ten ma nie tylko prezentować sprzedawane nieruchomości, ale również godnie reprezentować działalność całej firmy. Trzeba przyznać, że tworzenie folderu jest dość skomplikowane i wymagające. Przedmiot ten powinien współgrać z wizerunkiem firmy i zarazem mocno wyróżniać się na tle pozostałych folderów innych deweloperów. Projekt takiego materiału reklamowego powinien przykuwać uwagę potencjalnych klientów i wzbudzać w nich coraz większe zainteresowanie ofertą. Dobrej jakości projektowanie katalogu i pełne zaangażowanie w ten proces, pozwala stworzyć folder firmy deweloperskiej, który wspomaga sprzedaż. I po to właśnie istnieje ten produkt. Oryginalne foldery przeważnie sporo kosztują, ale na cenę w tym przypadku nie należy zwracać tak mocno uwagi. Foldery dla dewelopera tworzone według indywidualnych pomysłów zawsze są skuteczniejsze w zakresie późniejszego marketingu. Chcąc zlecić wykonanie takiej większej broszury, trzeba rozejrzeć się za studiem reklamy, który nie tylko oferuje tę usługę, ale też ma w danym zakresie obszerne doświadczenie.

strzałka

Czy faktycznie inwestor budowlany, deweloper musi mieć foldery reklamowe?

Dawno temu inwestorzy budowlani nie musieli posługiwać się takimi materiałami promocyjnymi jak folder firmy deweloperskiej czy konkretnej inwestycji. Teraz funkcjonujemy w zupełnie innych czasach i tego właśnie się wymaga. Bez profesjonalnych, dobrze wykonanych i oryginalnych materiałów reklamowych trudno o klienta. Konkurencja jest silna, a o negatywną opinię klientów nie trudno. Trzeba więc mocno się starać, aby dobrze wypaść wśród pozostałych deweloperów i poza oferowaniem wysokiej jakości mieszkań, apartamentów, solidnych pod każdym względem nieruchomości, dbać też o swój wizerunek, ciekawy folder i prezentację nowych obiektów inwestycyjnych. Nie każda agencja deweloperska zasługuje na współpracę. Na rynku działają firmy, które stawiają na zyski i nie myślą o jakości projektu folderu z prezentacją oferowanych nieruchomości. Nie dbają o reklamę, foldery i inne materiały, które potrzebuje klient. Stawiają na tanie rozwiązania i duże zyski finansowe. Przeważnie sprawdzony deweloper nieruchomości ma pozytywne opinie, a wpływ na nie ma to, jak buduje i jakiej jakości mieszkania oferuje. Przyczynia się do tego też kreacja folderu wizerunkowego. Jeżeli dba o najmniejsze detale, takie jak właśnie foldery reklamowe nowych inwestycji, szczegółowe przekazanie informacji dotyczycących tych nieruchomości, to warto zwrócić na niego swoją uwagę. Takie projekt folderu dewelopera jest naprawdę ważny, więc warto w nie zainwestować.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42