Miejska Przystań

Branża —Budownictwo

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Lekka i nowoczesna architektura to wizytówka Miejskiej Przystani – nowa inwestycja budowlana firmy Pres. Oferta mieszkaniowa skierowana była głównie do młodych rodzin, ludzi związanych z miejskim życiem, ale ceniących sobie spokój bezpiecznej enklawy.

WYZWANIE

Mieliśmy stworzyć wizerunek podkreślający walory nowej inwestycji, ale przede wszystkim wyróżniający się na tle konkurencji. W ramach zlecenia mieliśmy opracować materiały sprzedażowe dla przedstawicieli handlowych.

REALIZACJA

Postawiliśmy na oryginalność projektu graficznego. Grafikę oparliśmy o motyw kubistycznych brył, częściowo abstrakcyjnych, częściowo tworzących zarysy budynków, w które wpisane zostały wizualizacje inwestycji. Zastosowany sposób rysunku był dość „awangardowy” i dzięki temu miał podkreślić indywidualność oferty. Było to dość ryzykowne rozwiązanie, nie pojawiające się w materiałach firm deweloperskich, okazało się jednak trafione w „dziesiątkę”. Ilustracje połączone z wizualizacjami w konstrukcje z ciosanych pod różnymi skosami brył utworzyły bardzo oryginalną wizję kubistycznego miasta. Zastosowaliśmy kolorystykę bawiącą się odcieniami chłodnej szarości w połączeniu z ciepłym pomarańczowym. Świeże kolory zachęcają do zamieszkania w Miejskiej Przystani. Zgodnie z założonym planem powstała wyróżniająca się identyfikacja wizualna w sektorze budownictwa.

ZADANIA WYKONANE
  • logo, identyfikacja wizualna
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (katalog reklamowy, teczka, ulotka, zestaw reklam prasowych)
  • strona ww
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Projekt logotypu inwestycji deweloperskiej i budowlanej

Zdawać by się mogło, że projekt logotypu inwestycji deweloperskiej jest mało ważny, a tymczasem okazuje się, że jest jednym z ważniejszych elementów mających duży wpływ na sprzedaż nieruchomości. Dlatego profesjonalne wykonanie tego graficznego oznakowania konkretnej inwestycji jest sprawą niemal konieczną. Zresztą każdy deweloper, który wyróżnia się profesjonalnym podejściem do prowadzonej przez siebie działalności doskonale o tym wie. Warto zlecić projekt logotypu inwestycji budowlanej profesjonaliście, który ma w tym zakresie doświadczenie i wiedzę. Dzięki swoim umiejętnościom wspomoże dewelopera w realizacji jego zamiarów biznesowych.

strzałka

Po co deweloperowi projekt logotypu inwestycji deweloperskiej?

W logotyp inwestycji warto zainwestować z wielu powodów. Ma on przede wszystkim niemały wpływ na sprzedaż. Musi być jednak opracowany profesjonalnie, zgodnie z obowiązującymi trendami i w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Projekt ten powinien współgrać z dotychczasową działalnością inwestora, ale i wnosić do firmy coś nowego, świeżego. W końcu kojarzyć się ma nie tylko z daną firmą, ale też z nową inwestycją. Teraz można wykonać przeróżne projekty logotypu. Najważniejsze jest tylko to, aby udać się do profesjonalisty, który ma doświadczenie i wiedzę. Po co deweloperowi projekt logotypu inwestycji? Tak naprawdę ma służyć działaniom reklamowym. Powstałą nieruchomość trzeba zaprezentować potencjalnym klientom. Można to zrobić w różny sposób, na przykład przekazując ulotki, foldery reklamowe, wszelkiego typu broszury, zamieszczając informacje na specjalnie utworzonej stronie itd. Wówczas warto, aby wszędzie tam znalazł się znak rozpoznawczy, a więc wspomniane logo marki budowlanej. Tak więc projekt logotypu nowej, ciekawej inwestycji jest bardzo ważny i odgrywa on kluczową rolę w zakresie sprzedaży nieruchomości. Wobec tego nie pozostaje inwestorowi nic innego, jak tylko zlecić wykonanie profesjonalnego logotypu.

strzałka

Czy warto oszczędzać tworząc czy projektując logotyp inwestycji budowlanej?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o oszczędzaniu. Ludzie tną koszty na wszystkim, na czym tylko się da. Często na jedzeniu, nierzadko na usługach. Niektórzy nawet rezygnują z wszelkich przyjemności, by pozostało trochę grosza w portfelu. Zdarza się wobec tego, że firmy deweloperskie chcą oszczędzać na swoich inwestycjach. Nie dość, że wysokiej jakości materiały budowlane zamieniają na słabszej jakości, to rezygnują też z takich rozwiązań, jakim jest tworzenie projektu logotypu inwestycji deweloperskiej. To wielki błąd zarówno w przypadku jakości materiałów, jak też w kontekście tworzenia wizerunku na lata. Ponieważ projekt logotypu inwestycji budowlanej jest bardzo ważnym elementem kampanii promocyjnej nieruchomości, nie wolno na niej oszczędzać. Trzeba zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy mają wiedzę oraz doświadczenie. Którzy tworzą profesjonalne projekty pod zamówienie, dbając o to, by współgrały z obowiązującymi trendami i oczekiwaniami zamawiających, a także, by wyróżniały się na tle konkurencji w branży budowlanej. Bo przecież logo czy logotyp ma wyróżniać inwestycję mieszkaniową i przykuwać uwagę potencjalnych klientów. Tylko dzięki współpracy z doświadczonym projektantem jest to możliwe do osiągnięcia.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42