Logo firmy Veben Logo firmy Veben Logo firmy Veben Logo firmy Veben Logo firmy Veben Logo firmy Veben
Veben
Branża — Sport

Praca — Logo firmy

Opis przypadku

Marka Veben jest osadzona w branży ogumienia, a ściśle branży opon rowerowych. Domeną marki Veben jest profesjonalna dystrybucja szerokiej palety opon do rowerów.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było zaprojektować mocną identyfikacje wizualną dla marki, przede wszystkim wyraźne logo oraz oryginalne opakowania dla produktów. Przystępując do pracy musieliśmy przeprowadzić analizę komunikacji marek z dość wąskiej branży producentów opon rowerowych. Przekaz, jaki chcieliśmy uzyskać w linii graficznej marki Veben miał oscylować wokół takich idei jak sport, ruch, dynamizm.

REALIZACJA

Zależało nam, by wizerunek marki Veben cechowała prostota. Dlatego szukaliśmy formy prostej wizualnie, ale i oryginalnej. Znaleźliśmy formę odwołującą się do kształtu opony, a zarazem będącej figurą doskonałą – kształt koła. W nieregularne na grubości koło wpisaliśmy złożoną z dwóch elementów literę „V”. Indywidualne liternictwo jakie zaprojektowaliśmy dla logotypu wypływało z przemyśleć dot. tematu opon. Budowa liter opiera się na kontraście płaszczyzn ostro ściętych i obłości. Kolorystykę postanowiliśmy osadzić w stylistyce „branżowej” – w sektorze części rowerowych czerwień i czerń i to właściwe barwy. Zależało nam, aby produkt naszego klienta wpisał się szybko w ten wąski sektor produktów.

W projekcie opakowania kontynuowaliśmy ideę koła i formę tę uczyniliśmy dominantą i stelażem konstrukcyjnym całej kompozycji. Uznaliśmy, że proste, czytelne opakowanie wyróżni się na półce w sklepie. W efekcie powstał projekt opakowania stosunkowo oszczędny. Mocne wyraziste łukowe formy urozmaica (jednocześnie nadając opakowaniu lekkości) grafika prezentująca sylwetkę rowerzysty „jadącego” po delikatnej czerwonej linii…

ZADANIA WYKONANE
  • logo dla marki
  • identyfikacja wizualna marki
  • linia graficzna spójna dla marki
  • zestaw opakowań, etykiet
REFERENCJE
list polecający

Zobacz zrealizowane prace

Zinteresowany pracą?Skontaktuj się z nami...
Chcesz rozpocząć z nami projekt?
Napisz do nas
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42
Copyright © Studio Whiteart