Veben

Branża —Sport

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Marka Veben jest osadzona w branży ogumienia, a ściśle branży opon rowerowych. Domeną marki Veben jest profesjonalna dystrybucja szerokiej palety opon do rowerów.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było zaprojektować mocną identyfikacje wizualną dla marki, przede wszystkim wyraźne logo oraz oryginalne opakowania dla produktów. Przystępując do pracy musieliśmy przeprowadzić analizę komunikacji marek z dość wąskiej branży producentów opon rowerowych. Przekaz, jaki chcieliśmy uzyskać w linii graficznej marki Veben miał oscylować wokół takich idei jak sport, ruch, dynamizm.

REALIZACJA

Zależało nam, by wizerunek marki Veben cechowała prostota. Dlatego szukaliśmy formy prostej wizualnie, ale i oryginalnej. Znaleźliśmy formę odwołującą się do kształtu opony, a zarazem będącej figurą doskonałą – kształt koła. W nieregularne na grubości koło wpisaliśmy złożoną z dwóch elementów literę „V”. Indywidualne liternictwo jakie zaprojektowaliśmy dla logotypu wypływało z przemyśleć dot. tematu opon. Budowa liter opiera się na kontraście płaszczyzn ostro ściętych i obłości. Kolorystykę postanowiliśmy osadzić w stylistyce „branżowej” – w sektorze części rowerowych czerwień i czerń i to właściwe barwy. Zależało nam, aby produkt naszego klienta wpisał się szybko w ten wąski sektor produktów.

W projekcie opakowania kontynuowaliśmy ideę koła i formę tę uczyniliśmy dominantą i stelażem konstrukcyjnym całej kompozycji. Uznaliśmy, że proste, czytelne opakowanie wyróżni się na półce w sklepie. W efekcie powstał projekt opakowania stosunkowo oszczędny. Mocne wyraziste łukowe formy urozmaica (jednocześnie nadając opakowaniu lekkości) grafika prezentująca sylwetkę rowerzysty „jadącego” po delikatnej czerwonej linii…

ZADANIA WYKONANE
  • logo dla marki
  • identyfikacja wizualna marki
  • linia graficzna spójna dla marki
  • zestaw opakowań, etykiet
REFERENCJE
list polecający
Zobacz zrealizowane prace
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Logo marki to niezmiernie ważna baza wizerunku każdej marki

Skonstruowaliśmy imponujące logo dla marki. Dzięki profesjonalnemu nastawieniu do zagadnienia oraz atrakcyjnemu projektowi graficznemu nasza praca pozwoli marce przyciągnąć jeszcze więcej kontrahentów. Z naszymi usługami logo firmy to coś więcej niż ładnie wyglądający obrazek.

strzałka

Etapy tworzenia projektu logo firmowego

Kompletny proces rozpoczął się od idei, potem kreacji i nareszcie zaprojektowania profesjonalnego znaku graficznego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że logo firmy to coś więcej niż schludny obrazek, w związku z tym szczególną uwagę zwróciliśmy na dostosowanie projektu graficznego do globalnego wizerunku marki oraz istniejącej już pozostałej części jej szaty graficznej. Nasi graficy najpierw skoncentrowali się na informacjach o marce, a następnie na kreacji, co pozwoliło zdobyć najbardziej wystarczający i skuteczny efekt w względnie krótkim czasie. Dzięki temu, że postawiliśmy na pracę poprzez kooperację i stałą wymianę zdań z klientem projekt to rezultat dużej ilości dyskusji i korekt, co czyni go jeszcze bardziej dopasowanym do potrzeb marki.

strzałka

Znak firmowy – wizytówka marki

Jak wiadomo logotyp marki to jeden z pierwszych elementów, z jakimi styka się kontrahent. Uznajemy w związku z tym, że należy dostarczyć mu z jego pomocą coś więcej. Logo marki może posłużyć, jako medium wartości marki i przyciągnąć klientów i naszym zdaniem to właśnie udało się uzyskać dzięki naszym fachowcom. Widoczna ciekawa kreacja i profesjonalne opracowanie graficzne to nasza specjalność. Wykonane logo marki jest dobrej jakości projektem graficznym gotowym do zastosowania i umieszczania również na szyldach, jak i wszystkich materiałach promocyjnych.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42