Klaster Rozwoju Energii

Branża — Doradztwo, edukacja

Praca — prezentacje firmowe

KLIENT

Polski Klaster Rozwoju Energii to firma z brażny OZE, specjalizujaca się w prowadzeniu projektów z udziałem instalacji OZE oraz termomodernizacji budynków. Firma powstała wraz z rozwojem rynku odnawialnych źródeł energii.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było wykreowanie wizerunku oraz zaprojektowanie materiałów identyfikacyjnych dla firmy zajmującej się prowadzeniem projektów w branży odnawialnych źródeł energii. Klient oczekiwał profesjonalnego wizerunku, który odzwierciedlałby doświadczenie i fachowość firmy. Przy czym kompleksowy wizerunek musi być prosty, techniczny i nawiązywać do ekologii, bo w tej braży działa klaster.

REALIZACJA

Przed podjęciem prac dokładnie przeanalizowaliśmy rynek i konkurencje naszego klienta. Jest to braża dość nowa, ale w ciągu ostatnich kilku lat widać dynamiczny rozwój oraz rosnącą ilość firm w tym sektorze, tak więc konkurencja jest dość mocna i stale pojawiąją się nowe firmy. Trzeba więc postawić na uniwersalny i techniczny wizerunek, wyróżniający się czystością i prostotą, tak aby trafił głównie do męskiej części odbiorów, ale również posiadał elementy nawiązujące do szeroko rozumianej ekologii. W pierwszym etapie naszej pracy wykonaliśmy logo dla klastru. Znak firmowy niezwykle prosty w budowie i typografii. W symbolu firmowym znalazł się delikatny znak nawiązujący do odnawialnych systemów energii. W dalszej części pracy przyszedł czas pracy nad projektem materiałów biurowych ułatwiających kontakt z klientami, stworzenie ulotki informacyjnej dotyczącej działalnosci, folderu oraz prezentacyjnego rollupa. Całość materiałów promocyjnych utrzymana w kolorystyce firmowej z mocnymi akcentami zieleni na materiałach oraz elementu graficznego w postaci skosu, mocno nawiązującego do znaku graficznego zawartego w logotypie. Dopełenieniem materiałów było wykonanie prezentacji firmowej oraz reklamy prasowej na potrzeby czasopism branżowych. Ten czysty i techniczny wizerunek z mocnymi akcentami elementów graficznych w odcieniach zieleni na pewno przyczynił do potrzegania firmy jako doświadczonych fachowcow z branzy OZE.

ZADANIA WYKONANE
  • logo firmy
  • ksiega znaku
  • identyfikacja wizualna
  • materiały biurowe
  • folder
  • ulotka
  • rollup
  • reklama
  • prezentacje firmowa
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42