Klaster Rozwoju Energii

Branża — Doradztwo, edukacja

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Polski Klaster Rozwoju Energii to firma z brażny OZE, specjalizujaca się w prowadzeniu projektów z udziałem instalacji OZE oraz termomodernizacji budynków. Firma powstała wraz z rozwojem rynku odnawialnych źródeł energii.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było wykreowanie wizerunku oraz zaprojektowanie materiałów identyfikacyjnych dla firmy zajmującej się prowadzeniem projektów w branży odnawialnych źródeł energii. Klient oczekiwał profesjonalnego wizerunku, który odzwierciedlałby doświadczenie i fachowość firmy. Przy czym kompleksowy wizerunek musi być prosty, techniczny i nawiązywać do ekologii, bo w tej braży działa klaster.

REALIZACJA

Przed podjęciem prac dokładnie przeanalizowaliśmy rynek i konkurencje naszego klienta. Jest to braża dość nowa, ale w ciągu ostatnich kilku lat widać dynamiczny rozwój oraz rosnącą ilość firm w tym sektorze, tak więc konkurencja jest dość mocna i stale pojawiąją się nowe firmy. Trzeba więc postawić na uniwersalny i techniczny wizerunek, wyróżniający się czystością i prostotą, tak aby trafił głównie do męskiej części odbiorów, ale również posiadał elementy nawiązujące do szeroko rozumianej ekologii. W pierwszym etapie naszej pracy wykonaliśmy logo dla klastru. Znak firmowy niezwykle prosty w budowie i typografii. W symbolu firmowym znalazł się delikatny znak nawiązujący do odnawialnych systemów energii. W dalszej części pracy przyszedł czas pracy nad projektem materiałów biurowych ułatwiających kontakt z klientami, stworzenie ulotki informacyjnej dotyczącej działalnosci, folderu oraz prezentacyjnego rollupa. Całość materiałów promocyjnych utrzymana w kolorystyce firmowej z mocnymi akcentami zieleni na materiałach oraz elementu graficznego w postaci skosu, mocno nawiązującego do znaku graficznego zawartego w logotypie. Dopełenieniem materiałów było wykonanie prezentacji firmowej oraz reklamy prasowej na potrzeby czasopism branżowych. Ten czysty i techniczny wizerunek z mocnymi akcentami elementów graficznych w odcieniach zieleni na pewno przyczynił do potrzegania firmy jako doświadczonych fachowcow z branzy OZE.

ZADANIA WYKONANE
  • logo firmy
  • ksiega znaku
  • identyfikacja wizualna
  • materiały biurowe
  • folder
  • ulotka
  • rollup
  • reklama
  • prezentacje firmowa
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Wizerunkowy katalog dla marki

Wykonaliśmy nowy katalog promocyjny dla firmy. To ogólna forma prezentacji firmy i jej oferty. Staraliśmy się, żeby nasz finalny produkt był szczególną wizytówką dla klienta oraz formą marketingu. Pozyskaliśmy od marki plan oczekiwanego produktu końcowego oraz niezbędne do jego sfinalizowania fotografie, wskazówki dotyczące odcieni i czcionek. Forma dużego folderu a4 promocyjnego Folder wizerunkowy powstał w pionowej orientacji w rozmiarze A4. Zaadaptowaliśmy projekty graficzne pod tą konkretną formę reklamy. To początkowa faza pracy nad takim folderem - opracowanie szaty graficznej zgodnej z tym, co chce komunikować marka.

strzałka

Ekskluzywna reklama to broszura a4 dla firmy

Firmowy folder promocyjny, to unikalna i sprawdzona postać promocji wśród marek. Postawiliśmy na przemyślaną kreację i dobraliśmy reklamowe detale precyzyjnie związane z działalnością naszego kontrahenta, tak aby wzbudzić w kontrahencie jak najlepsze skojarzenia z marką. Nasz projektant włożył sporo pracy projektując szkice, koncepcję graficzną i finalne scalenie wszystkich fragmentów. Końcowy produkt jest na znacznym poziomie i co najważniejsze zadbaliśmy o to, aby przekładał się na zysk i nie była to bezwartościowa inwestycja.

strzałka

Stawiamy na spoistość przekazu w folderze, katalogu

W naszym projekcie nie odpuszczamy żadnego aspektu. To, co kreujemy jest przemyślane od początku do zakończenia i wpływa na odpowiedni rezultat finalny. Przykuwamy uwagę do najdrobniejszych niuansów, a nasze foldery mają konkurencyjną jakość wśród innych producentów funkcjonujących w branży. Folder został stworzony z uwzględnieniem najświeższych trendów, z którymi jesteśmy na bieżąco i wykorzystujemy je w naszych pracach.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42