Klaster Rozwoju Energii

Branża —Doradztwo, edukacja

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Polski Klaster Rozwoju Energii to firma z brażny OZE, specjalizujaca się w prowadzeniu projektów z udziałem instalacji OZE oraz termomodernizacji budynków. Firma powstała wraz z rozwojem rynku odnawialnych źródeł energii.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było wykreowanie wizerunku oraz zaprojektowanie materiałów identyfikacyjnych dla firmy zajmującej się prowadzeniem projektów w branży odnawialnych źródeł energii. Klient oczekiwał profesjonalnego wizerunku, który odzwierciedlałby doświadczenie i fachowość firmy. Przy czym kompleksowy wizerunek musi być prosty, techniczny i nawiązywać do ekologii, bo w tej braży działa klaster.

REALIZACJA

Przed podjęciem prac dokładnie przeanalizowaliśmy rynek i konkurencje naszego klienta. Jest to braża dość nowa, ale w ciągu ostatnich kilku lat widać dynamiczny rozwój oraz rosnącą ilość firm w tym sektorze, tak więc konkurencja jest dość mocna i stale pojawiąją się nowe firmy. Trzeba więc postawić na uniwersalny i techniczny wizerunek, wyróżniający się czystością i prostotą, tak aby trafił głównie do męskiej części odbiorów, ale również posiadał elementy nawiązujące do szeroko rozumianej ekologii. W pierwszym etapie naszej pracy wykonaliśmy logo dla klastru. Znak firmowy niezwykle prosty w budowie i typografii. W symbolu firmowym znalazł się delikatny znak nawiązujący do odnawialnych systemów energii. W dalszej części pracy przyszedł czas pracy nad projektem materiałów biurowych ułatwiających kontakt z klientami, stworzenie ulotki informacyjnej dotyczącej działalnosci, folderu oraz prezentacyjnego rollupa. Całość materiałów promocyjnych utrzymana w kolorystyce firmowej z mocnymi akcentami zieleni na materiałach oraz elementu graficznego w postaci skosu, mocno nawiązującego do znaku graficznego zawartego w logotypie. Dopełenieniem materiałów było wykonanie prezentacji firmowej oraz reklamy prasowej na potrzeby czasopism branżowych. Ten czysty i techniczny wizerunek z mocnymi akcentami elementów graficznych w odcieniach zieleni na pewno przyczynił do potrzegania firmy jako doświadczonych fachowcow z branzy OZE.

ZADANIA WYKONANE
  • logo firmy
  • ksiega znaku
  • identyfikacja wizualna
  • materiały biurowe
  • folder
  • ulotka
  • rollup
  • reklama
  • prezentacje firmowa
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Logo firmy to bardzo ważna fundament wizerunku każdej marki

Wykonaliśmy idealne logo dla firmy. Dzięki profesjonalnemu podejściu do zagadnienia oraz ciekawemu projektowi graficznemu nasza praca pozwoli marce przyciągnąć jeszcze więcej kontrahentów. Z naszymi usługami logo firmy to coś więcej niż ładnie wyglądający obrazek.

strzałka

Etapy projektowania projektu znaku graficznego firmowego

Cały proces zaczął się od idei, następnie kreacji i finalnie zaprojektowania profesjonalnego logo marki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że znak graficzny to coś więcej niż porządny obrazek, zatem szczególną uwagę zwróciliśmy na dopasowanie projektu do generalnego wizerunku marki oraz istniejącej już pozostałej części jej szaty graficznej. Nasi projektanci najpierw skupili się na informacjach o marce, a następnie na kreacji, co pozwoliło osiągnąć najbardziej satysfakcjonujący i skuteczny efekt w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki temu, że postawiliśmy na pracę poprzez kooperację i ciągłą wymianę zdań z klientem projekt to efekt wielu debat i korekt, co czyni go jeszcze bardziej dopasowanym do wymogów firmy.

strzałka

Logo marki – wizytówka firmy

Jak wiadomo logo marki to jeden z pierwszych elementów, z którymi styka się nabywca. Uznajemy w związku z tym, że powinno się dać mu z jego wsparciem coś więcej. Logotyp może posłużyć, jako medium wartości marki i przyciągnąć klientów i naszym zdaniem to właśnie udało się uzyskać dzięki naszym fachowcom. Zauważalna interesująca kreacja i profesjonalne opracowanie graficzne to nasza specjalność. Stworzone logo firmy jest dobrej jakości projektem graficznym gotowym do wdrożenia i lokowania także na szyldach, jak i wszystkich materiałach reklamowych.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42