Art Mada

Branża —Dekoracja wnętrz

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Art Mada to bezpośredni dystrybutor wysokiej jakości produktów z Madagaskaru. W ofercie posiada tylko wyselekcjonowane, ręcznie robione produkty – od biżuterii, poprzez tekstylia, kamienie szlachetne, po dekoracyjne bibeloty, rzeźby i meble.

WYZWANIE

Wykrystalizowanie tożsamości to było podstawowe wyzwanie jakie stało przed nami. Art Mada potrzebowała wyrazistego wizerunku, praca nad zaprojektowaniem jego była dla nas wyjątkowo inspirujące. Sposób prezentowania marki miał podkreślić egzotykę i artystyczne walory oferty. Miał być oryginalny, inny, wyróżniający się z szerokiej oferty wzorniczej. Miał też uwypuklać element rękodzieła, jako że oferta Art Mady oparta jest tylko o naturalne wyroby, ręcznie robione przez ludzi zamieszkujący wyspę Madagaskar. Wcześniej takiej oferty jak produkty Art Mady na rynku polskim jeszcze nie było.

REALIZACJA

Projektując logo i cały wizerunek dla Art Mady postawiliśmy na „etniczność” i ilustrację nawiązującą do afrykańskich rysunków. Surowość linii graficznej widać w każdym zaprojektowanym przez nas elemencie. Nierówne, jakby „wykute” w kamieniu logo trafnie oddaje „ducha” tematu – naiwne i wyrafinowane zarazem, proste i niepowtarzalne – jak produkty z Madagaskaru. W całej linii graficznej zastosowaliśmy kolorystykę zachodzącego słońca połączoną z bardzo głębokim, niemal czarnym brązem. Zaprojektowaliśmy specjalną typografię, nawiązującą do ręcznego pisma „patykiem na piasku”, która była wykorzystania do ważniejszych podkreślenia ważniejszych elementów w prezentacji. Motywem wiodącym w całej linii graficznej są „proste”, odwołujące się do kultury etnicznej rysunki przedstawiające sceny z życia ludzi na Madagaskarze tj. specyficzna roślinność, ukształtowanie terenu, wszędzie widoczne zebu, ludzie skąpo odziani, kobiety noszące naczynia na głowie itp.

Praca na wizerunkiem, tworzeniem nowej marki zaowocowała opracowaniem całkiem sporego pakietu prezentacji oferty firmy Art Mada. Co najważniejsze - udało się wyraźnie wypozycjonować firmę jako kompetentnego importera sztuki rękodzielniczej z Madagaskaru. Oferta naszego klienta wzbudziła wielkie zainteresowanie na specjalistycznych targach.

ZADANIA WYKONANE
 • logo marki
 • spójny wizerunek firmy
 • materiały biurowe (tj. wizytówki, papier firmowy, koperty itp.)
 • bardzo rozległa sesja zdjęciowa (kilkaset produktów – ujęcia aranżowane, jak i pojedyncze produkty ręcznie tworzone)
 • odrębne foldery prezentujące w „swojskim” klimacie każdą z grup wyrobów z Madagaskaru
 • segregator reklamowy
 • opakowanie na szal
 • roll-up
 • strona www
 • sklep internetowy
 • prezenter na biżuterię etniczną
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalne logo dla firmy - klucz do efektywnej reklamy

Kreowanie logo dla marki to znaczący element tworzenia jej wizerunku i efektywnej promocji. Dobrze opracowane logo przyciąga atencję klientów i wyróżnia markę na tle konkurencji. W tym materiale omówimy zasadnicze aspekty tworzenia profesjonalnego logo dla marki.

strzałka

Kreowanie logo firmy - klucz do sukcesu

Tworzenie znaku graficznego dla firmy to proces kreatywny, który wymaga przemyślanej koncepcji i właściwego dopasowania do istoty rynku. W tym celu graficy starają się poznać specyfikę działalności marki oraz jej cel i wartości, które ma przekazać za pomocą logotypu. Kreacja logo obejmuje dobór właściwego symbolu, typografii oraz kolorów, jakie będą pasować do charakteru firmy i jej przekazu. Tworzenie logo dla marki - dobry początek. Poprawnie zaprojektowane logo firmy przykuje uwagę klientów i wyróżni firmę na tle konkurencji. Graficy wykorzystują najnowsze trendy promocyjne oraz korzystają z profesjonalnych narzędzi, aby zagwarantować gigantyczną jakość projektu. Odpowiednie logo powinno być dopasowane do rozmaitych nośników, od małych etykiet po wielkoformatowe billboardy.

strzałka

Profesjonalne logo dla marki - spójność wizerunku

Profesjonalne logo dla firmy powinno być dopasowane do szaty wizualnej marki, aby było konsekwentne z jej wizerunkiem. Wobec tego istotne jest dostosowanie projektu do istoty firmy oraz jej przekazu. Porządne i konsekwentne z wizualnym wizerunkiem opracowanie graficzne logo marki jest podstawowym elementem powodzenia firmy na rynku. Tym samym wskazane jest zwrócić uwagę na porządne wykonanie, dbałość o szczegóły oraz dużą jakość produkcji. Profesjonalne logo dla firmy to klucz do funkcjonalnej reklamy. Dobrze wykreowany symbol przyciąga uwagę kontrahentów i wyróżnia firmę na tle konkurencji. Kreowanie logotypu wymaga przemyślanej koncepcji i poprawnego dopasowania do istoty branży. Graficy stosują najświeższe trendy wizualne oraz korzystają z profesjonalnych narzędzi, aby zagwarantować wysoką jakość projektu. Wskazane jest zainwestować w profesjonalne logo, które przyciągnie uwagę i wyróżni firmę na tle konkurencji.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42