Art Mada

Branża — Dekoracja wnętrz

Praca — tworzenie stron www

KLIENT

Art Mada to bezpośredni dystrybutor wysokiej jakości produktów z Madagaskaru. W ofercie posiada tylko wyselekcjonowane, ręcznie robione produkty – od biżuterii, poprzez tekstylia, kamienie szlachetne, po dekoracyjne bibeloty, rzeźby i meble.

WYZWANIE

Wykrystalizowanie tożsamości to było podstawowe wyzwanie jakie stało przed nami. Art Mada potrzebowała wyrazistego wizerunku, praca nad zaprojektowaniem jego była dla nas wyjątkowo inspirujące. Sposób prezentowania marki miał podkreślić egzotykę i artystyczne walory oferty. Miał być oryginalny, inny, wyróżniający się z szerokiej oferty wzorniczej. Miał też uwypuklać element rękodzieła, jako że oferta Art Mady oparta jest tylko o naturalne wyroby, ręcznie robione przez ludzi zamieszkujący wyspę Madagaskar. Wcześniej takiej oferty jak produkty Art Mady na rynku polskim jeszcze nie było.

REALIZACJA

Projektując logo i cały wizerunek dla Art Mady postawiliśmy na „etniczność” i ilustrację nawiązującą do afrykańskich rysunków. Surowość linii graficznej widać w każdym zaprojektowanym przez nas elemencie. Nierówne, jakby „wykute” w kamieniu logo trafnie oddaje „ducha” tematu – naiwne i wyrafinowane zarazem, proste i niepowtarzalne – jak produkty z Madagaskaru. W całej linii graficznej zastosowaliśmy kolorystykę zachodzącego słońca połączoną z bardzo głębokim, niemal czarnym brązem. Zaprojektowaliśmy specjalną typografię, nawiązującą do ręcznego pisma „patykiem na piasku”, która była wykorzystania do ważniejszych podkreślenia ważniejszych elementów w prezentacji. Motywem wiodącym w całej linii graficznej są „proste”, odwołujące się do kultury etnicznej rysunki przedstawiające sceny z życia ludzi na Madagaskarze tj. specyficzna roślinność, ukształtowanie terenu, wszędzie widoczne zebu, ludzie skąpo odziani, kobiety noszące naczynia na głowie itp.

Praca na wizerunkiem, tworzeniem nowej marki zaowocowała opracowaniem całkiem sporego pakietu prezentacji oferty firmy Art Mada. Co najważniejsze - udało się wyraźnie wypozycjonować firmę jako kompetentnego importera sztuki rękodzielniczej z Madagaskaru. Oferta naszego klienta wzbudziła wielkie zainteresowanie na specjalistycznych targach.

ZADANIA WYKONANE
 • logo marki
 • spójny wizerunek firmy
 • materiały biurowe (tj. wizytówki, papier firmowy, koperty itp.)
 • bardzo rozległa sesja zdjęciowa (kilkaset produktów – ujęcia aranżowane, jak i pojedyncze produkty ręcznie tworzone)
 • odrębne foldery prezentujące w „swojskim” klimacie każdą z grup wyrobów z Madagaskaru
 • segregator reklamowy
 • opakowanie na szal
 • roll-up
 • strona www
 • sklep internetowy
 • prezenter na biżuterię etniczną
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalna strona internetowa dla marki to informacja i reklama

Obecnie tworzone strony internetowe dla firm są perfekcyjnie dopracowane, jeśli chodzi o kreację graficzną i projekt. Jednym słowem to nie są strony internetowe starego rodzaju, które to doskonale działały włączane na komputerze stacjonarnym. Dzisiaj taka opcja nie starczy, bo wielu przegląda treści zamieszczane w internecie także na tablecie. Tak właśnie jest, bo ludzkie wymagania odnośnie elektroniki użytkowej rosną. Jakieś kilkanaście lat temu przedmioty zamawiano przeważnie za pomocą komputerów stacjonarnych i laptopów, a dziś zamawia się smartfonem i to niemalże z dowolnej lokalizacji. W tego typu przypadkach idzie o: wygodę, nowoczesność, rosnące możliwości i o to by każdy miał więcej czasu wolnego.

strzałka

Nowoczesne Wybory jeśli idzie o projekt graficzny strony www dla przedsiębiorstwa

Nasza działalność polega na projektowaniu nowoczesnych projektów stron www, a szczegółowiej współczesne strony www dla firm muszą w jakimś stopniu współgrać z portalami społecznościowymi, a to oznacza grafikę tematyczną i dopracowaną jakościowo. Taka kreacja graficzna jest rzecz jasna pracą doświadczonych profesjonalistów, grafików, jacy potrafią zaprojektować coś atrakcyjnego dla każdej branży. Zaskakująco wiele znaczy także i to, że przy projektowaniu odbiorca ma sporo do powiedzenia, a nawet uczestniczy w procesie opracowania strony.

strzałka

Firmowa strona www to produkt spójny z wizerunkiem marki i jej tożsamością

Wydaje się, że w czasach współczesnych zdecydowanie prościej o produkt spójny z wizerunkiem marki, jeśli chodzi o strony www dla firm. Tego typu spójność gwarantują projektanci komputerowi i ludzie przygotowujący zawartość i projekt wizualny strony internetowej. Oni rzecz jasna wiedzą niezwykle dobrze aktualne realia i zatem ich projekty stron internetowych są czymś, co w gruncie rzeczy się sprawdza w biznesie.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42