Infini

Branża —Infini

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Intrygująco brzmiąca nazwa Infini to podmarka Nicore, dystrybutora e-papierosów. Sukces rynkowy dotychczasowych działań marketingowych napędził dalszy rozwój firmy i potrzebę wprowadzenia na rynek nowej marki e-papierosów.

WYZWANIE

Wyzwaniem, z którym miała się zmierzyć agencja, było zaprojektowanie wizerunku Infini w taki sposób, by jeszcze bardziej uwypuklić walory marki Nicore, jednocześnie odróżniając Infini jaką osobną markę. Nowa linia papierosów skierowana była głównie do kobiet, co musiał jasno komunikować wizerunek – logo, materiały promocyjne, opakowania. Ponadto celem wypromowania nowej marki było umocnienie pozycji Nicore na rynku i poprawa jego widoczności na półkach sklepowych.

REALIZACJA

Przystępując do pracy, postanowiliśmy zachować te elementy, które składały się na kapitał wizualny marki głównej. Uznaliśmy, że są to: falisty, niedopowiedziany rysunek sugerujący unoszące się smugi dymu papierosowego. Wykorzystując ten rodzaj kreski stworzyliśmy logo – napis Infini jest narysowany falistymi smugami w bezpośredni sposób odnosząc się do wizerunku „matki”. Natomiast zastosowaliśmy całkowicie odmienną kolorystykę: podczas gdy Nicore osadzone było w głębokiej czerni z drobnymi elementami kontrastowych kolorów, w wizerunku Infini dominuje biel z delikatnymi błękitami, szarością oraz mocnym akcentem czerwieni. Wykorzystane środki uszlachetniające opakowanie (matowe wykończenie z elementami połyskującymi i srebrną folia) wzmacniają branding marki i pozycjonują ją w kategorii produktu luksusowego. Eleganckie opakowanie produktu pomogło zdystansować konkurencję i wyróżnić markę Infini na rynku.

ZADANIA WYKONANE
  • logo marki
  • zestaw tworzący opakowanie
  • instrukcja obsługi
  • ulotka reklamowa
  • katalog promocyjny produkty
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42