Silesia Cargo

Branża —Transport, spedycja

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Nasz klient to młoda i dynamicznie rozwijajaca się firma z branży transportowej. Silesia Cargo za misje i cel działania postawiła sobie dowieźć towary klientów o różnych gabarytach do wielu miejsc Europy.

WYZWANIE

Naszym zadaniem było opracowanie wizerunku firmy, począwszy od zaprojektowania logo, pomoc marketingowa w planowaniu strategii promocyjnej produktu. Ponadto mieliśmy zaprojektować szereg materiałów reklamowych według jednej spójnej linii graficznej. Ponieważ Silesia Cargo to dość młoda firma na rynku, ekspozycja jej wizerunku musiała być bardzo silna i wyraźna, aby przyciagnąć uwage klientów.

REALIZACJA

Po wnikliwej analizie i wielu tygodniach rozmów z klientem nasze działania rozpoczęliśmy od prac koncepcyjnych nad logo firmy. Logo, które powstało to prosty i nowoczesny znak graficzny, ukierunkowany w męską strone klientów. Kolory niebieski i odcienie szarości podkreślają profesjonalizm działalności firmy, a dodadtkowo w symbolice logotypu została uwikłana lietraz „S” co miało odnosić się do nazwy firmy. W kolejnym etapie prac zostały wykonane materiały biurowe oraz firmowa strona www. Zrealizowane prace zostały zaprojetowane zgodnie z linią plastyczną wykrystalizowaną dla marki. Kolorystyka oraz symbol graficzny z logotypu został wykorzystany jako motyw przewodni, stał się elementem konstrukcyjnym przy projekcie materiałów biurowych. Natomiast tworząc stronę www zdecydowaliśmy się na bardzo czyste i proste rozwiązania nie tylko w kwestii samej grafiki, ale również sposobu nawigacji i prezentowania ofert naszego klienta. Odpowiednio zaprojektowana struktura strony internetowej w znaczący sposób wpłynęła na czytelność oferty firmy Silesia Cargo dla jej klientów. Ponadto zrealizowaliśmy folder wizerunkowy, ulotkę, reklamę prasową i plakat. Materiały zostały zaprojektowane z wykorzystaniem naszego motywu przewodniego, tak aby w czytelny i świadomy sposób podkreślić silną i wyraźną pozycję firmy na rynku usług transportowych. Trud włożonej pracę nad materiałami dla firmy Silesia zaowocował kolejnymi zleceniami, w ramach których zostały wykonane kalendarze trójdzielne, notesy oraz inne gadżety reklamowe. Opracowana identyfikacja wizualna ugruntowała pozycje firmy w branży i dała nowe możliwości rozwojowe.

ZADANIA WYKONANE
 • logo
 • identyfikacja wizualna
 • materiały biurowe
 • strona www
 • broszura
 • ulotki
 • reklama prasowa
 • plakaty
 • notes
 • torba
 • kalendarze ścienne
 • prezentacja firmowa
 • gadżety firmowe
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalne logo dla firmy - ważny czynnik do skutecznej reklamy

Tworzenie logo dla firmy to znaczący szczegół budowania jej wizerunku i skutecznej promocji. Dobrze zaprojektowane logo firmy przyciąga atencję nabywców i wyróżnia firmę na tle konkurencji. W tym artykule omówimy fundamentalne aspekty opracowania profesjonalnego logo dla firmy.

strzałka

Kreowanie logo - klucz do sukcesu

Tworzenie znaku graficznego dla marki to proces kreatywny, który wymaga przemyślanej idei i poprawnego dopasowania do istoty rynku. W tym celu graficy starają się poznać specyfikę działalności firmy oraz jej cel i wartości, które ma przekazać za pomocą logotypu. Kreacja logo obejmuje dobór dobrego znaku, typografii oraz kolorów, jakie będą pasować do istoty marki i jej przekazu. Projektowanie logo dla marki - dobry start dla nowych firm. Poprawnie zaprojektowane logo marki przykuje uwagę kontrahentów i wyróżni markę na tle konkurencji. Projektanci stosują najnowsze trendy promocyjne oraz korzystają z profesjonalnych narzędzi, aby zagwarantować wysoką jakość projektu graficznego. Właściwe logo powinno być dopasowane do rozmaitych nośników, od małych naklejek po wielkoformatowe banery.

strzałka

Profesjonalne logo dla firmy - spójność z tożsamością wizualną

Profesjonalne logo dla firmy powinno być dopasowane do szaty wizualnej marki, aby było spójne z jej wizerunkiem. Tym samym istotne jest dostosowanie projektu graficznego do charakteru marki oraz jej przekazu. Estetyczne i spójne z wizualnym wizerunkiem opracowanie graficzne logo marki jest fundamentalnym elementem powodzenia firmy na rynku. Zatem powinno się zwrócić uwagę na dobre wykonanie, dbałość o szczegóły oraz wysoką jakość produkcji. Profesjonalne logo dla firmy to klucz do funkcjonalnej promocji. Dobrze stworzony symbol przyciąga uwagę kontrahentów i wyróżnia firmę na tle konkurencji. Kreacja logotypu wymaga przemyślanej koncepcji i stosownego dopasowania do istoty branży. Graficy wykorzystują najnowsze trendy wizualne oraz korzystają z profesjonalnych urządzeń, aby umożliwić wysoką jakość projektu. Należy zainwestować w profesjonalne logo, które przykuje uwagę i wyróżni firmę na tle konkurencji.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42