Ramzes

Branża — Informatyka

Praca — tworzenie stron www

KLIENT

Firma Ramzes jest wiodącym producentem wysokiej jakości oprogramowania zarówno dla małych jak i średnich firm oraz biur rachunkowych. Rolę głównego gracza w sektorze oprogramowania biurowego zapewniła im kompleksowa i profesjonalna oferta.

WYZWANIE

Firma Ramzes zgłosiła się do nas będąc już uznanym na rynku producentem oprogramowania. Nie posiadała jednak wyrazistego wizerunku graficznego. Zarówno logo jak i projekty opakowań dla produktów, a także strona internetowa charakteryzowały się topornością, brakiem spójności i ogólnie stwarzały raczej mało pozytywne wrażenie na odbiorcy. Wyzwaniem, z którym zmierzyliśmy się, było stworzenie wizerunku, który wypozycjonuje markę Ramzes na rynku oprogramowania informatycznego dla firm. Przeprowadzona analiza sytuacji klienta ukierunkowała nasze działania na następujące cele: nadać wizerunkowi charakter biznesowy, ale jednocześnie dynamiczny, kojarzony z sukcesem, rozwojem, komunikacją.

REALIZACJA

Dobraliśmy kolorystykę, która została przypisana prezentacji firmy Ramzes. W oczywisty sposób kolory firmowe wykorzystaliśmy w wszystkich opracowanych materiałach reklamowych oraz w serwisie www. Granat podkreśla profesjonalny, informatyczny charakter firmy, a dodatek czerwieni nadaje dynamikę. W materiałach promocyjno-reklamowych wykorzystaliśmy czysty wektorowy motyw postaci ludzkich zajętych pracą, komunikacją, załatwianiem interesów. Postacie działają, ruch podkreślony został dodatkowo zamaszystymi smugami koloru. Wrażenie ruchu i dynamiki staraliśmy się utrzymać także w serii opakowań dla produktów. Tu uprościliśmy przekaz graficzny, rezygnując z postaci ludzkich i koncentrując się na ikonach graficznych reprezentujących dany produkt, które stanowią główny motyw opakowania. To właśnie te ikony plus wyraźny kod kolorystyczny uczyniliśmy elementami różniwblcującymi poszczególne produkty. Opracowaliśmy również hierarchię informacji na opakowaniach. Nasze główne założenia w utworzonym wizerunku – przejrzystość formy i dynamiczny, nowoczesny przekaz – zostały osiągnięte. Firma Ramzes zyskała wizerunek odpowiadający jej wysokiej pozycji na rynku oprogramowania, co zwiększa jej szanse na dalszy dynamiczny rozwój.

Stworzyliśmy nowoczesną i wyrazistą identyfikacje wizualną firmy począwszy od logo, poprzez materiały firmowe (wizytówki, papier firmowy), po serię opakowań oraz spójny pakiet materiałów reklamowych (katalog, teczka, ulotki, strona www).

ZADANIA WYKONANE

Podczas dłuższej współpracy powstał spory pakiet identyfikacyjny obejmujący zarówno podstawowe materiały reklamowe, jak i promocja firmy na zewnątrz.

  • logo
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (wizytówki, papier firmowy)
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (kilkanaście opakowań reklamowych dla produktów, katalog, teczka reklamowa, teczka-clip, kalendarze reklamowe, notesy, bloczki)
  • strona www
  • prezentacja firmowa
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalny Projekt firmowej strony internetowej

Opracowaliśmy nową stronę internetową, jaka stanowi świetną wizytówkę dla klientów. Stworzenie poprawnego, pierwszego wrażenia na kontrahencie odwiedzającym stronę robimy tylko raz, zatem budując markę powinno się korzystnie się zaprezentować. Inwestując w jakościowy produkt reklamujący działalność gwarantujemy sobie dobrą pozycję w branży. Nasza propozycja pomysłu na identyfikację wizualną stanowi spójny przekaz marki z pewnością pomagający wybić się w branży. Nasz kontrahent funkcjonuje na konkurencyjnym rynku, w związku z tym musieliśmy wykorzystać rozmaite rozwiązania z zakresu grafiki i marketingu, by wyróżnić markę na tle pozostałych.

strzałka

Szata strony internetowej kompatybilna z wizerunkiem marki

Przebieg projektowania miał przede wszystkim na celu zaprojektowanie jak najlepszej reklamy i był dla naszego zespołu znacznym wyzwaniem. Musieliśmy zadbać o przejrzystość elementów oraz prostego, efektywnego przekazu, aby pozytywnie ze sobą korespondowały. Zadbaliśmy o dobór stosownej kolorystyki oraz fontów firmowych i grafik, by jak najodpowiedniej wkomponowały się w gotowy produkt. Cały czas braliśmy pod uwagę wartości, jakie komunikuje nasz klient. Kreowanie należytej strony internetowej, która będzie promocją i wizytówką, to nie tylko estetyka pod względem wizualnym, ale co najistotniejsze wysoka funkcjonalność i spójności przekazu. Użyliśmy do tego celu zdjęcia, jakie zostały nam przekazane przez firmę, jakie mają wspomóc w dodatkowym ociepleniu jej wizerunku.

strzałka

Dobra jakość strony internetowej i sprawdzony produkt to wskazówka do sukcesu firmy

Zrealizowana przez nas strona, to wysoka jakość od powstania pierwotnej koncepcji i szkicu, aż po finalny produkt oddany do zatwierdzenia. Co stanowczo wyróżnia nas wśród konkurencji, to fakt, że zebraliśmy wokół siebie grono lojalnych odbiorców i szereg oddanych projektów stron o przeróżnej tematyce. Zadbaliśmy o każdy element, aby umożliwić naszym nabywcom sto procent zadowolenia i produkt końcowy na wysokim poziomie.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42