Ramzes

Branża — Informatyka

Praca — Billboardy, banery reklamowe

KLIENT

Firma Ramzes jest wiodącym producentem wysokiej jakości oprogramowania zarówno dla małych jak i średnich firm oraz biur rachunkowych. Rolę głównego gracza w sektorze oprogramowania biurowego zapewniła im kompleksowa i profesjonalna oferta.

WYZWANIE

Firma Ramzes zgłosiła się do nas będąc już uznanym na rynku producentem oprogramowania. Nie posiadała jednak wyrazistego wizerunku graficznego. Zarówno logo jak i projekty opakowań dla produktów, a także strona internetowa charakteryzowały się topornością, brakiem spójności i ogólnie stwarzały raczej mało pozytywne wrażenie na odbiorcy. Wyzwaniem, z którym zmierzyliśmy się, było stworzenie wizerunku, który wypozycjonuje markę Ramzes na rynku oprogramowania informatycznego dla firm. Przeprowadzona analiza sytuacji klienta ukierunkowała nasze działania na następujące cele: nadać wizerunkowi charakter biznesowy, ale jednocześnie dynamiczny, kojarzony z sukcesem, rozwojem, komunikacją.

REALIZACJA

Dobraliśmy kolorystykę, która została przypisana prezentacji firmy Ramzes. W oczywisty sposób kolory firmowe wykorzystaliśmy w wszystkich opracowanych materiałach reklamowych oraz w serwisie www. Granat podkreśla profesjonalny, informatyczny charakter firmy, a dodatek czerwieni nadaje dynamikę. W materiałach promocyjno-reklamowych wykorzystaliśmy czysty wektorowy motyw postaci ludzkich zajętych pracą, komunikacją, załatwianiem interesów. Postacie działają, ruch podkreślony został dodatkowo zamaszystymi smugami koloru. Wrażenie ruchu i dynamiki staraliśmy się utrzymać także w serii opakowań dla produktów. Tu uprościliśmy przekaz graficzny, rezygnując z postaci ludzkich i koncentrując się na ikonach graficznych reprezentujących dany produkt, które stanowią główny motyw opakowania. To właśnie te ikony plus wyraźny kod kolorystyczny uczyniliśmy elementami różniwblcującymi poszczególne produkty. Opracowaliśmy również hierarchię informacji na opakowaniach. Nasze główne założenia w utworzonym wizerunku – przejrzystość formy i dynamiczny, nowoczesny przekaz – zostały osiągnięte. Firma Ramzes zyskała wizerunek odpowiadający jej wysokiej pozycji na rynku oprogramowania, co zwiększa jej szanse na dalszy dynamiczny rozwój.

Stworzyliśmy nowoczesną i wyrazistą identyfikacje wizualną firmy począwszy od logo, poprzez materiały firmowe (wizytówki, papier firmowy), po serię opakowań oraz spójny pakiet materiałów reklamowych (katalog, teczka, ulotki, strona www).

ZADANIA WYKONANE

Podczas dłuższej współpracy powstał spory pakiet identyfikacyjny obejmujący zarówno podstawowe materiały reklamowe, jak i promocja firmy na zewnątrz.

  • logo
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (wizytówki, papier firmowy)
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (kilkanaście opakowań reklamowych dla produktów, katalog, teczka reklamowa, teczka-clip, kalendarze reklamowe, notesy, bloczki)
  • strona www
  • prezentacja firmowa
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Opracowywanie graficzne billboardów, efektywna reklama z wysokiej jakości grafiką marketingową

Billboard reklamowy to potężne narzędzie do promowania firmy, produktu lub usługi. Efektywność baneru reklamowego w znaczącej mierze zależy jednak od projektu graficznego i jakości użytej grafiki. Poprawnie zaprojektowany baner reklamowy może przyciągnąć uwagę prawdopodobnych klientów i pomóc podnieść świadomość firmy. W tym artykule skoncentrujemy się na konkretnym projekcie i jego unikalnej szacie graficznej. Prezentujemy opracowany billboard reklamowy – wielkoformatowe praca graficzna przystosowana do wizualizacji firmy. Grafika na billboard powstała z troską o detale i w celu skutecznego podania przekazu firmy.

strzałka

Opracowywanie billboardu reklamowego - projekt i kreacja graficzna zgodna z tożsamością

Pomysł graficzny banera reklamowego jest efektowny wizualnie, z idealną równowagą barw, typografii i obrazów. Graficy podjęli świadomy wysiłek, aby zastosować barwy pasujące do brandingu marki, co ponadto polepsza jej atrakcyjność wizualną. Baner reklamowy zawiera pogrubiony, rzucający się w oczy tekst, z dobrym rozmiarem i stylem czcionki. Dobrze przemyślane jest też wykorzystanie obrazów i grafiki, z odpowiednią równowagą między tekstem a obrazem. Graficy skutecznie wykorzystali reguły projektowania, aby stworzyć baner reklamowy, jaki jest zarówno estetyczny, jak i efektowny. Efektem jest artykuł odpowiedni z wizerunkiem firmy, który służy jako wydajny billboard reklamowy.

strzałka

Billboard reklamowy - jakość produkcji ma wpływ na generalny wygląd

Nie dość, że projekt graficzny baneru robi wrażenie, to jeszcze na atencję zasługuje jego jakość wykonania. Zastosowany materiał jest najwyższej jakości, co gwarantuje solidność i długowieczność. Troska o szczegóły zauważalna jest w wykończeniu, dzięki czemu baner jest wolny od niedoskonałości. Billboard reklamowy jest fenomenalnym przykładem poprawnie zaprojektowanego medium reklamowego. Służy jako wizualne dopełnienie produktu firmy i jest wydajną promocją przez cały rok. Efektywna reklama to baner z najwyższej jakości grafiką Projektując artykuły reklamowe, winno się zwrócić uwagę na wygląd i jakość użytej grafiki. Billboard wielkoformatowy reklamowy doskonałym przykładem dobrze zaprojektowanej reklamy marki. Skutecznie przekazuje wartości i misję firmy, jest zgodny z jej wizerunkiem i służy jako skuteczny billboard reklamowy. W czasie projektowania billboard reklamowego istotny jest dokładny dobór grafik, zdjęć itp. przy tworzeniu materiałów promocyjnych, a ten baner jest tego perfekcyjnym przykładem. Reasumując, profesjonalnie zaprojektowany billboard zgodny z grafiką marki jest gigantycznym instrumentem do wydajnej promocji.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42