Malfarb

Branża — Chemia gospodarcza

Praca — wizerunek, identyfikacja wizualna

KLIENT

Marka Malfarb jest znana w kraju jak i zagranicą jako producent farb dostosowanych do potrzeb rynku. Jest jednym z większych polskich producentów ekologicznych produktów dla sektora budowlanego. Specjalizuje się w produkcji farb, tynków oraz preparatów gruntujących i dezynfekujących, klejów i gładzi szpachlowych.

WYZWANIE

Cel – wzrost znaczenia marki Malfarb wśród szerokiego grona odbiorców i podwyższenie jej pozycji na rynku krajowym i europejskim. Naszemu klientowi zależało, by wypozycjonować swoją ofertę w sektorze profesjonalnych farb budowlanych i zbliżyć się wizerunkowo do liderów tej kategorii. Naszym zadaniem było w pierwszej kolejności stworzyć nowe logo marki i jej podgrup, a następnie wykreować linie wizerunkową dla serii produktów z linii farb Pastel Color i Emalia Color. Dodatkowo firma potrzebowała materiały promocyjne opracowane w duchu nowego wizerunku.

REALIZACJA

Po gruntownej analizie branży zakrojonej na szeroką skalę i porównaniu pozycji konkurencji, zaproponowaliśmy zupełnie nowy wizerunek graficzny. Świeża identyfikacja wizualna pozwalała na nowe, strategiczne pozycjonowanie marki Malfarb. Następnie wprowadziliśmy to w życie poprzez nową tożsamość wizualną zawartą w materiałach promocyjnych i serii opakowań. Główny motyw graficzny – nazwa marki Pastel Color - która jest powielana na wszystkich opakowaniach, została stworzona tak, jak gdyby była napisana lejącą się farbą. Cała kompozycja rozgrywa się wokół tego bardzo plastycznego w wyrazie znaku. Tło opakowania stanowi element rozróżniający poszczególne rodzaje farb – wykorzystujemy różne motywy roślinne, podkreślając je wyrazistym kolorem dominującym. Tworząc opakowania opracowaliśmy również hierarchię informacji zawartą na nich. Część danych pokazaliśmy w postaci graficznych piktogramów, które stanowią zarazem uzupełniają spójnie graficzną szatę wizerunkową.

Projektując katalog produktów firmy Malfarb przyjęliśmy, iż głównym bezpośrednim odbiorcą oferty farb dekoracyjnych jest kobieta. Na tej idei oparliśmy opowieść – postać kobieca w różnych odsłonach stanowi leitmotiv katalogu, poprzez pokazanie emocjonalnej i żywiołowej kobiecej natury, pokazaliśmy różne nastroje zestawień kolorystycznych.

Nowe linie produktów oraz marki podrzędne (takie jak Emalia Color) skierowane do bardziej wymagających klientów sprawiają, że główna marka Malfarb zyskuje wyższą jakość, unikalność i dynamikę.

ZADANIA WYKONANE
  • logo główne firmy
  • identyfikacja
  • logo nowej marki Pastel Color
  • seria opakowań reklamowych Pastel Color
  • logo nowej marki Emalia Color
  • seria opakowań Emalia Color
  • katalog reklamowo-ofertowy
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...
ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42