Rezydencja Metropolis

Branża — Budownictwo

Praca — wizerunek, identyfikacja wizualna

KLIENT

Firma Pres, nasz wieloletni klient, zamierzał wybudować nowoczesne mieszkania o podwyższonym standardzie. Inwestycja budowlana miała się znajdować w dogodnym miejscu Bydgoszczy.

WYZWANIE

Jako agencja mieliśmy stworzyć kompleksowy wizerunek i kampanię reklamującą nową inwestycję naszego klienta na lokalnym rynku. Linia graficzna musiała właściwie pozycjonować ofertę w kategorii dobrej jakości mieszkań i odwoływać się do określonej grupy klientów o raczej wymagającym guście. Naszym zadaniem było zaprojektować pakiet materiałów reklamowych i reklamy prasowe oraz zewnętrzne tak, aby w krótkim czasie oferta klienta stała się widoczna i atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy. Firma Pres ambitnie podeszła do nowego wyzwania i dała nam praktycznie wolną rękę w puszczeniu wodzy fantazji – co od razu dodało nam skrzydeł.

REALIZACJA

Na początek opracowaliśmy logo - bardzo oryginalne w porównaniu z funkcjonującymi na rynku logotypami inwestycji budowlanych. Zainspirował nas temat bryły, dlatego stworzyliśmy przestrzenny wzór składający się z liter RM. Ale forma logo to nie jedyne odwołanie się do motywu bryły w wizerunku – właśnie ten motyw postanowiliśmy wyeksploatować i oprzeć na nim linię graficzną.

Projektując materiały reklamowe wykorzystaliśmy mocne bryły koloru jako bazę dla prezentacji treści i zdjęć. Tak zdecydowany wizerunek to rzadkość w reklamie inwestycji budowlanych, więc osiągnęliśmy zamierzony cel, czyli rozpoznawalność.

Aby uczynić ofertę naszego klienta jeszcze bardziej oryginalną zastosowaliśmy w katalogu reklamowym zabieg indywidualnego wykrojenia wzoru logo w okładce katalogu – powoduje on, że materiał reklamowy od razu wyróżnia się i zwraca uwagę. Tak się zresztą stało – na targach budowlanych katalog był rozchwytywany.

Wiele uwagi, godzin i kawy poświęciliśmy dopracowaniu wizualizacji architektonicznych. Ponieważ pracowaliśmy na wyjściowych roboczych bryłach wygenerowanych z programu architektonicznego, musieliśmy „upiększyć” je praktycznie od zera, dodając kolor, światło, aranżację przestrzeni, przyrodę itd. Efekt końcowy jest imponujący – wizualizacje zachęcają do tego, by „tam być”, są bardzo naturalne, co udało się osiągnąć poprzez podkreślenie jego faktury za pomocą kreatywnego użycia światła. Od momentu wprowadzenia marki Rezydencja Metropolis na rynek natychmiast zaczęto odnotowywać szybko rosnący wzrost sprzedaży mieszkań w tej inwestycji.

ZADANIA WYKONANE
  • logo
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (papier firmowy, koperty wizytówki, itp.)
  • katalog reklamowy
  • teczka ofertowa
  • ulotki, broszury
  • reklamy prasowe
  • plakat reklamowy
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Nowy wizerunek nieruchomości deweloperskiej potrzebny od zaraz

Deweloperzy pracując nad każdą kolejną inwestycją nie zawsze myślą o tym, by zadbać o jej reklamę czy oryginalny wizerunek. Wydaje im się, że skoro działają na rynku od wielu lat, to są rozpoznawalni i nie ma potrzeby tworzenia profesjonalnej kampanii marketingowej z tytułu przeprowadzenia nowego przedsięwzięcia budowlanego. Tymczasem prawda jest inna. W dzisiejszych czasach wizerunek nieruchomości deweloperskiej i to każdej kolejnej jest bardzo ważny i od tego też zależy sprzedaż mieszkań. Pytanie tylko, co kształtuje wizerunek nowej nieruchomości i komu należy zlecić przeprowadzenie tego właśnie procesu? Szczegóły poniżej.

strzałka

Co kształtuje wizerunek nieruchomości deweloperskiej?

Wpływ na dobry wizerunek nieruchomości ma wiele elementów. Zaliczyć do nich trzeba chociażby logo, wszelkie foldery reklamowe oraz ulotki. Do tego dochodzi też opracowanie oferty oraz stworzenie strony internetowej. Powinny nawiązywać do ogólnego wizerunku działalności inwestora, ale też wnosić do tej kampanii coś nowego, świeżego, co przykuje uwagę potencjalnych klientów. Dobrze stworzona oferta opatrzona współgrającą z wizerunkiem firmy grafika zamieszczona na wspomnianych folderach, ulotkach, na stronie internetowej i w innych miejscach w sieci to połowa sukcesu w zakresie sprzedaży lokali. Opracowując nowy nietuzinkowy wizerunek dla nieruchomości dewelopera trzeba zadbać o odpowiednią kolorystykę, a także o elementy grafiki, które z jednej strony dadzą popularność inwestycji, a z drugiej zaś zaprezentują ją w sposób profesjonalny i chwytliwy. Kampania marketingowa i identyfikacja wizualna nieruchomości to proces, który jest niezwykle ważny dla każdej inwestycji i zarazem dość trudny do wykonania dla kogoś, kto nie zajmuje się tym na co dzień. Czy warto więc zająć się tym osobiście? Zdecydowanie lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom.

strzałka

Komu zlecić działania mające wpływ na nowy wizerunek dewelopera?

Kupując nieruchomość od dewelopera wcześniej chcemy przede wszystkim poznać tego inwestora, a także jego ofertę. Zaglądamy więc na stronę internetową, doszukujemy się opinii na jego temat i zapoznajemy się z ofertą konkretnej inwestycji. Jeżeli nowa nieruchomość wydaje się atrakcyjna, a jej prezentacja jest profesjonalna i interesująca, decydujemy się na kolejny krok, jakim jest zazwyczaj spotkanie z deweloperem. Aby jednak tak właśnie było, trzeba opracować wizerunek tej konkretnej nieruchomości, a jeszcze wcześniej wizerunek samego dewelopera. Takimi działaniami zajmują się agencje marketingowe. Oferują kompleksowe wsparcie w tworzeniu wizerunku konkretnych inwestycji mieszkaniowych i reklamy dla tych przedsięwzięć. Znają obowiązujące trendy, nowoczesne metody, mają też profesjonalne narzędzia, dzięki czemu mogą z łatwością realizować potrzeby swoich klientów, wspomnianych tu wielokrotnie inwestorów. Wybierając jedną z takich agencji trzeba koniecznie zwrócić uwagę na doświadczenie i portfolio. Musi to być ktoś, kto faktycznie się na tym zna. Cena nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Na tego typu działaniach nie warto oszczędzać. Na rynku nieruchomości nie brakuje konkurencji, a nawet najmniejszy błąd popełniony na etapie przeprowadzania kampanii wizerunkowej może doprowadzić do poważnych strat.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42