Rezydencja Metropolis

Branża — Budownictwo

Praca — tworzenie stron www

KLIENT

Firma Pres, nasz wieloletni klient, zamierzał wybudować nowoczesne mieszkania o podwyższonym standardzie. Inwestycja budowlana miała się znajdować w dogodnym miejscu Bydgoszczy.

WYZWANIE

Jako agencja mieliśmy stworzyć kompleksowy wizerunek i kampanię reklamującą nową inwestycję naszego klienta na lokalnym rynku. Linia graficzna musiała właściwie pozycjonować ofertę w kategorii dobrej jakości mieszkań i odwoływać się do określonej grupy klientów o raczej wymagającym guście. Naszym zadaniem było zaprojektować pakiet materiałów reklamowych i reklamy prasowe oraz zewnętrzne tak, aby w krótkim czasie oferta klienta stała się widoczna i atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy. Firma Pres ambitnie podeszła do nowego wyzwania i dała nam praktycznie wolną rękę w puszczeniu wodzy fantazji – co od razu dodało nam skrzydeł.

REALIZACJA

Na początek opracowaliśmy logo - bardzo oryginalne w porównaniu z funkcjonującymi na rynku logotypami inwestycji budowlanych. Zainspirował nas temat bryły, dlatego stworzyliśmy przestrzenny wzór składający się z liter RM. Ale forma logo to nie jedyne odwołanie się do motywu bryły w wizerunku – właśnie ten motyw postanowiliśmy wyeksploatować i oprzeć na nim linię graficzną.

Projektując materiały reklamowe wykorzystaliśmy mocne bryły koloru jako bazę dla prezentacji treści i zdjęć. Tak zdecydowany wizerunek to rzadkość w reklamie inwestycji budowlanych, więc osiągnęliśmy zamierzony cel, czyli rozpoznawalność.

Aby uczynić ofertę naszego klienta jeszcze bardziej oryginalną zastosowaliśmy w katalogu reklamowym zabieg indywidualnego wykrojenia wzoru logo w okładce katalogu – powoduje on, że materiał reklamowy od razu wyróżnia się i zwraca uwagę. Tak się zresztą stało – na targach budowlanych katalog był rozchwytywany.

Wiele uwagi, godzin i kawy poświęciliśmy dopracowaniu wizualizacji architektonicznych. Ponieważ pracowaliśmy na wyjściowych roboczych bryłach wygenerowanych z programu architektonicznego, musieliśmy „upiększyć” je praktycznie od zera, dodając kolor, światło, aranżację przestrzeni, przyrodę itd. Efekt końcowy jest imponujący – wizualizacje zachęcają do tego, by „tam być”, są bardzo naturalne, co udało się osiągnąć poprzez podkreślenie jego faktury za pomocą kreatywnego użycia światła. Od momentu wprowadzenia marki Rezydencja Metropolis na rynek natychmiast zaczęto odnotowywać szybko rosnący wzrost sprzedaży mieszkań w tej inwestycji.

ZADANIA WYKONANE
  • logo
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (papier firmowy, koperty wizytówki, itp.)
  • katalog reklamowy
  • teczka ofertowa
  • ulotki, broszury
  • reklamy prasowe
  • plakat reklamowy
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalna strona www dla firmy to informacja i promocja

Obecnie tworzone strony www dla marek są bezbłędnie dopracowane, jeśli idzie o kreację graficzną i projekt. Jednym słowem to nie są strony internetowe starego rodzaju, jakie to wyśmienicie działały włączane na komputerze stacjonarnym. Obecnie taka opcja nie starczy, bo wielu przegląda treści zamieszczane w internecie także na tablecie. Tak właśnie jest, bo ludzkie wymagania odnośnie elektroniki użytkowej rosną. Jakieś kilkanaście lat temu towary zamawiano głównie za pomocą komputerów stacjonarnych i notebooków, a dziś zamawia się smartfonem i to niemalże z dowolnej lokalizacji. W tego typu sytuacjach chodzi o: wygodę, postęp, rosnące możliwości i o to by każdy miał więcej czasu wolnego.

strzałka

Nowoczesne opcje jeśli chodzi o projekt graficzny strony internetowej dla firmy

Nasza działalność polega na projektowaniu nowoczesnych projektów stron internetowych, a gruntowniej współczesne strony internetowe dla marek muszą w jakimś stopniu korespondować z portalami społecznościowymi, a to oznacza grafikę tematyczną i dopracowaną jakościowo. Taka kreacja graficzna jest rzecz jasna twórczością doświadczonych specjalistów, projektantów, jacy sprostają zaprojektować coś atrakcyjnego dla każdej branży. Zaskakująco dużo znaczy też i to, iż przy tworzeniu kontrahent ma sporo do wyrażenia, a nawet pomaga w procesie tworzenia strony.

strzałka

Firmowa strona internetowa to produkt spójny z wizerunkiem firmy i jej tożsamością

Wydaje się, że w czasach aktualnych zdecydowanie łatwiej o produkt logiczny z wizerunkiem firmy, jeśli chodzi o strony www dla firm. Tego typu spójność gwarantują graficy komputerowi i ludzie przygotowujący zawartość i projekt wizualny strony www. Oni rzecz jasna wiedzą bardzo dobrze obecne realia i stąd ich projekty graficzne stron internetowych są czymś, co naprawdę się sprawdza w biznesie.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42