Rezydencja Metropolis

Branża — Budownictwo

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Firma Pres, nasz wieloletni klient, zamierzał wybudować nowoczesne mieszkania o podwyższonym standardzie. Inwestycja budowlana miała się znajdować w dogodnym miejscu Bydgoszczy.

WYZWANIE

Jako agencja mieliśmy stworzyć kompleksowy wizerunek i kampanię reklamującą nową inwestycję naszego klienta na lokalnym rynku. Linia graficzna musiała właściwie pozycjonować ofertę w kategorii dobrej jakości mieszkań i odwoływać się do określonej grupy klientów o raczej wymagającym guście. Naszym zadaniem było zaprojektować pakiet materiałów reklamowych i reklamy prasowe oraz zewnętrzne tak, aby w krótkim czasie oferta klienta stała się widoczna i atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy. Firma Pres ambitnie podeszła do nowego wyzwania i dała nam praktycznie wolną rękę w puszczeniu wodzy fantazji – co od razu dodało nam skrzydeł.

REALIZACJA

Na początek opracowaliśmy logo - bardzo oryginalne w porównaniu z funkcjonującymi na rynku logotypami inwestycji budowlanych. Zainspirował nas temat bryły, dlatego stworzyliśmy przestrzenny wzór składający się z liter RM. Ale forma logo to nie jedyne odwołanie się do motywu bryły w wizerunku – właśnie ten motyw postanowiliśmy wyeksploatować i oprzeć na nim linię graficzną.

Projektując materiały reklamowe wykorzystaliśmy mocne bryły koloru jako bazę dla prezentacji treści i zdjęć. Tak zdecydowany wizerunek to rzadkość w reklamie inwestycji budowlanych, więc osiągnęliśmy zamierzony cel, czyli rozpoznawalność.

Aby uczynić ofertę naszego klienta jeszcze bardziej oryginalną zastosowaliśmy w katalogu reklamowym zabieg indywidualnego wykrojenia wzoru logo w okładce katalogu – powoduje on, że materiał reklamowy od razu wyróżnia się i zwraca uwagę. Tak się zresztą stało – na targach budowlanych katalog był rozchwytywany.

Wiele uwagi, godzin i kawy poświęciliśmy dopracowaniu wizualizacji architektonicznych. Ponieważ pracowaliśmy na wyjściowych roboczych bryłach wygenerowanych z programu architektonicznego, musieliśmy „upiększyć” je praktycznie od zera, dodając kolor, światło, aranżację przestrzeni, przyrodę itd. Efekt końcowy jest imponujący – wizualizacje zachęcają do tego, by „tam być”, są bardzo naturalne, co udało się osiągnąć poprzez podkreślenie jego faktury za pomocą kreatywnego użycia światła. Od momentu wprowadzenia marki Rezydencja Metropolis na rynek natychmiast zaczęto odnotowywać szybko rosnący wzrost sprzedaży mieszkań w tej inwestycji.

ZADANIA WYKONANE
  • logo
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (papier firmowy, koperty wizytówki, itp.)
  • katalog reklamowy
  • teczka ofertowa
  • ulotki, broszury
  • reklamy prasowe
  • plakat reklamowy
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Skuteczny projekt katalogu inwestycji deweloperskiej

Właściwie projekt katalogu inwestycji deweloperskiej to prezentacja nieruchomości, która ma zostać niebawem przeznaczona do sprzedaży. Okazuje się jednak, że z jego skutecznością bywa bardzo różnie. Otóż wszystko zależy przede wszystkim od sposobu wykonania. Profesjonalnie opracowany graficznie projekt katalogu inwestycji, a następnie równie poprawnie wykonany, przykuwa uwagę potencjalnych klientów oraz wzbudza w nich zainteresowanie samym katalogiem, sposobem przedstawienia informacji, jak też inwestycją. Skuteczny projekt takiego promocyjnego katalogu to z jednej strony ważna sprawa, a z drugiej zaś ogromna szansa na pozyskanie nowych klientów.

strzałka

Jak wygląda katalog inwestycji deweloperskiej?

Profesjonalny katalog inwestycji powinien składać się z kilku istotnych elementów. Musi zawierać zdjęcia obrazujące inwestycję, opis, który zachęci do jeszcze większego zainteresowania nieruchomością mieszkaniową, dane kontaktowe do dewelopera, a także spójną oprawę graficzną. Produkt ten powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości, przy użyciu nowoczesnych technologii i narzędzi. Musi współgrać z obowiązującymi trendami. Tu nie chodzi tylko o to, aby podobał się zamawiającemu, czyli deweloperowi. Powinien zarazem spełniać wszelkie oczekiwania potencjalnych klientów, odbiorców. To im ma przypaść do gustu, bo to dla nich jest tworzony. Niestety tworzenie katalogu nieruchomości nie jest prostym zadaniem. Można na szczęście skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy mają nie tylko wiedzę, ale też doświadczenie w zakresie projektowania tego typu broszur informacyjnych. Tworzą na co dzień różne projekty, więc właściwie katalog inwestycji deweloperskiej nie powinien sprawiać im większego trudu. By jednak mieć pewność, że firma podoła temu wyzwaniu, wystarczy rozejrzeć się za agencją kreatywną, która ma duże doświadczenie w produkcji katalogów, a przy tym w ich projektowaniu.

strzałka

Kiedy można powiedzieć, że projekt katalogu inwestycji budowlanej jest skuteczny?

Każdy, kto interesuje się nieruchomościami i być może właśnie jest na etapie poszukiwań wymarzonego mieszkania, miał niejednokrotnie w swoich dłoniach różne katalogi reklamowe tego typu inwestycji. Zapewne były też wykonane w różny sposób. Nic dziwnego, każdy deweloper chce się wyróżnić i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Pytanie tylko – który z nich jest faktycznie skuteczny? Skuteczny projekt katalogu nowej inwestycji to na pewno ten, który właśnie wzbudza zainteresowanie, ma estetycznie wykonaną grafikę, posiada najważniejsze dla klienta informacje, zdjęcia, opisy, dane nieruchomości, a także dane kontaktowe. Jeżeli katalog przykuwa uwagę i wpływa na wzrost sprzedaży nieruchomości, to można powiedzieć, że jest skuteczny. Najważniejsze jednak jest to, aby po prostu dobrze się prezentował, godnie reprezentował firmę dewelopera i zarazem idealnie wpisywał się w trendy branży. Nie ma znaczenia, czy projekt katalogu był tani, czy drogi. Od tego skuteczność z pewnością nie zależy. Nierzadko skuteczność katalogu zależy również od tego, kto go wykonał. Profesjonalna agencja reklamowa ma duże doświadczenie w tworzeniu takich materiałów, więc można spodziewać się, że wykona naprawdę dobry, chwytliwy, atrakcyjny pod każdym względem projekt.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42