LHS

Branża — Transport, spedycja

Praca — Kalendarze trójdzielne

KLIENT

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. działa w zakresie kolejowego przewozu towarów. LHS pełni funkcję przewoźnika i zarządcy kolei na szerokotorowej linii biegnącej przez Polskę do Ukrainy. Spółka świadczy pełny zakres usług w zakresie przewozu ładunków w imporcie, eksporcie oraz w tranzycie.

WYZWANIE

Klient posiadał już opracowaną księgę identyfikacji wizualnej, jednak nie proponowała ona żadnej ciekawej linii graficznej, dlatego firma PKP LHS zaproponowała nam unowocześnienie jej wizerunku. Tematyka związane z koleją zainspirowała nas od razu.

Szybkość, zasięg, postęp, dalekie miejsca, przestrzeń ... Te idee chcieliśmy oddać w naszych projektach graficznych dla firmy LHS.

Zależało nam, aby przekazać nowoczesne, podążające z duchem czasu przedsiębiorstwo poprzez atrakcyjne i spójne materiały firmowe. Staraliśmy się zaprojektować zapadające w pamięć elementy graficzne identyfikujące firmę. Wesprzeć działania z zakresu budowy marki przez stworzenie przejrzystej i wyrazistej linii graficznej, która sprawi, że LHS skutecznie zwróci uwagę potencjalnych klientów.

REALIZACJA

Przez wiele lat owocnej współpracy stworzyliśmy dla LHS kompleksowy pakiet materiałów reklamowych wyróżniający się charakterystyczną, piękną linią graficzną. Grafika miała odwoływać się do idei postępu, szybkości, szerokiego zasięgu. Aby zdobyć materiał do pracy, wykonaliśmy sesję zdjęciową, której modelami były pociągi naszego klienta.

Przystępując do pracy, postanowiliśmy zachować te elementy, które składały się na kapitał wizualny marki: prosty logotyp oparty na typografii „LHS” i wyrazistym kontraście kolorystycznym ciemnego koloru niebieskiego i bieli. Rozwinęliśmy tę kolorystykę. Lekkie błękity i biele, głębokie granaty przełamaliśmy żółtą falą, która stała się stałym motywem naszej linii projektowej. Aby oddać międzynarodowy charakter działalności firmy LHS, wprowadziliśmy do projektów motyw kuli ziemskiej. Na opracowanej koncepcji graficznej oparliśmy wszystkie materiały reklamowe. Błękity, granaty, żółta fala, motyw znikającego jak widmo pociągu, element globusa, a także odręczne ilustracje przedstawiające różne ujęcia pociągów - to główne elementy tworzące linię graficzną naszych projektów.

Dzięki stworzeniu unikalnych elementów nowej linii graficznej przyczyniliśmy się do znacznego zwiększenia rozpoznawalności firmy PKP LHS. Możemy śmiało powiedzieć, że atrakcyjna, elegancka i nowoczesna linia identyfikacji wizualnej naszego projektu wyróżnia firmę na tle konkurencji.

Firma LHS zyskała spójny pakiet materiałów reklamowych, który buduje pozytywny wizerunek firmy na rynku europejskim. Przekaz ideowy zawarty w atrakcyjnej wizualnie linii graficznej materiałów promocyjnych tworzy wizerunek nowoczesnego, podążającego z duchem czasu przedsiębiorstwa. Linia graficzna naszego pomysłu została tak zaprojektowana, aby można ją było w przyszłości rozwijać i rozbudowywać.

ZADANIA WYKONANE
  • seria katalogów reklamowych w różnych wersjach językowych
  • teczka ofertowa
  • sesja zdjęciowa w plenerze
  • kalendarze ścienne, biurkowe
  • prezentacja interaktywna
  • torby reklamowe
  • billboardy
  • plakaty
  • ulotki, broszury
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalny kalendarz 2021 trójdzielny – kto wykona projekt i gdzie zamówić druk?

Kalendarz 2021 trójdzielny jest niezwykle praktycznym gadżetem, przydatnym w domu i w pracy, służącym nie tylko do sprawdzania daty, ale też do planowania różnych wydarzeń firmowych. Co prawda w przypadku ściennych kalendarzy miejsca na tego typu notatki nie ma zbyt dużo, ale drobne zapiski zmieszczą się bez problemu. Ponadto kalendarze trójdzielne na kolejny rok pełnią jeszcze dodatkową funkcję, funkcję reklamy. Służą w firmach, jako firmowe gadżety reklamowe. Coraz częściej wykorzystywane są na prezent dla pracowników, klientów i kontrahentów. Do tego celu nadają się jednak tylko te, które wykonane są profesjonalnie i wykończone w sposób indywidualny.

strzałka

Kalendarz trójdzielny 2021 w wykonaniu grafika

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt firmowego kalendarza wykonał grafik. W końcu to grafik specjalizuje się w opracowywaniu projektów wszelakich materiałów reklamowych. Pytanie tylko, jak on zabierze się do tego zadania? Zapewne posłuży się szablonem, przez co projekt nie będzie dostatecznie indywidualny. Zapewne też skupi się na opracowaniu graficznym tylko tego konkretnego produktu, nie zwracając uwagi na wizerunek firmy należącej do zleceniodawcy. Należy mieć na uwadze to, że grafik jest w stanie wykonać sam projekt. Jeżeli chodzi o druk, będzie trzeba zlecić to zadanie kolejnym osobom. W efekcie tego jeden kalendarz trójdzielny na 2021 rok będzie tworzony przez kilka osób. Nie jest to dobre rozwiązanie z uwagi na to, że wówczas powstały produkt może nie być dość spójny. Jeden kalendarz trójdzielny ze zdjęciem, a kilku wykonawców – nie ma więc co liczyć na idealny produkt. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, może zlecić wykonanie kalendarza, a właściwie tylko projektu, wspomnianemu grafikowi. Chcąc jednak uzyskać produkt wysokiej jakości, trzeba pomyśleć o wykonawcy, który zajmie się kalendarzem kompleksowo. Profesjonalnie opracowany kalendarz 2021 trójdzielny to gadżet, który może się przydać w szerokim zakresie. Na pewno będzie służył, jako efektowna i skuteczna reklama. Warto w takim razie postarać się o jak najlepsze wykonanie tego produktu.

strzałka

Kalendarz 2021 trójdzielny w ofercie agencji reklamowej

Niewątpliwie kalendarze 2021 trójdzielne można też zlecić agencji reklamowej i wydaje się to lepszym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim profesjonalna firma reklamowa posiada własne studio graficzne, w którym pracują doświadczeni graficy. To w tym miejscu wszystko się zaczyna. Tu powstaje dopracowany w szczegółach projekt. Koncept współgra z wizerunkiem firmy zleceniodawcy, nawiązuje do obowiązujących trendów. Nierzadko kalendarze reklamowe trójdzielne tworzone przez agencję są tylko jednym z elementów identyfikacji wizualnej, nad którą specjaliści pracują w tym samym czasie. Firmy zamawiają w agencjach kompleksowe usługi, a w tym wykonanie szeregu gadżetów reklamowych, na które składają się między innymi wspomniane kalendarze ścienne. Agencja reklamowa to jest dobry wybór jeżeli chodzi o wykonawcę kalendarzy ściennych i pozostałych organizerów firmowych. Oferuje nie tylko projekt, który dopracowuje w szczegółach, ale również druk i montaż poszczególnych elementów. Proponuje też różne opcje wykończenia tego gadżetu, które mają wpływ na efekt końcowy, atrakcyjny wygląd kalendarza na 2021 rok. Inwestując w takie kalendarze dla firm można mieć pewność, że będą dobrze służyły i godnie reprezentowały firmę. Tak naprawdę to właśnie kalendarze 2021 trójdzielne firmowe są dziś najchętniej kupowanym gadżetem reklamowym, jeszcze chętniej niż broszury, długopisy, kubki czy smycze. Ale i te gadżety można zamówić w tej samej agencji, gdyby ktoś był zainteresowany.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42