Emeco

Branża —Przemysł, produkcja

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Emeco Budownictwo to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma świadcząca usługi w zakresie kompleksowej realizacji robót ziemnych i konstrukcyjnych. Powstała dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia kadry menadżerskiej z współpracą z renomowanymi podmiotami branży budownictwa.

WYZWANIE

Firma Emeco powierzyła nam zaprojektowaie kompletnego wizerunku dla swojej firmy. Naszym zadaniem było zbudowanie wizerunku profesjonalnej firmy zajmującej się realizacją robót ziemnych i konstrukcyjnych. Praca nad wizerunkiem dla firmy Emeco miałą przebiegać wieloetapowo, gdyż potrzeby firmy były dość duże w zakresie reklamy i promocji.

REALIZACJA

W pierwszym etapie rozpoczęliśmy pracę analizy otoczenia biznesowego klienta. Na tym gruncie weszliśmy w prace projektowe nad logo firmy i materiałami do komunikacji z klientem. Pracując nad logo chcieliśmy, aby niosło przekaz dość mocny i zarazem techniczny. Większość klientów firmy Emeco to mężczyźni, inżynierowie, tak wygląda branża budowlana. Dodatkowo w logo chcieliśmy uwikłać symbol graficzny, nawiązujący do profilu działalności firmy. Znak graficzny nawiązuje kształtem to łapy koparki, czyli podstawowego ciężkiego sprzętu jaki można znaleźć na każdej budowie. Kolorystyka logo to granat połączony z ożywczym pomarańczem, który nadaje znakowi dynamicznego charakteru. Elementy tworzące znak firmowy wykorzystaliśmy jako element do komponowania treści firmowych. Charakterystyczne „zęby” również wykorzystaliśmy przy projektowaniu materiałów biurowych oraz pojawia się przy kreacji grafiki w pozostałych materiałach przygotowanych dla Emeco. Przy projekcie prezentacji firmowej czy strony www wykorzystaliśmy bardzo kontrastowy i mocny skos z symbolu, który stał się rozpoznawalnym motywem przewodnim materiałów promocyjnych. Ten prosty element komunikuje ważne wartości o dynamice działania firmy. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskaliśmy niezwykłą ciekawość w projekcie, duże kontrastowe powierzchnie idealnie sprawdzają się przy nowoczesnych materiałach reklamowych. W kolejnych etapach naszej pracy powstały sezonowe upominki dla klientów – kalendarze książkowe i organizery ścienne trójdzielne, opracowaliśmy grafikę na auta oraz zaprojektowaliśmy zestaw materiałów dotyczących reklamy zewnętrznej – flagi, oznakowanie maszyn budowalnych i miejca budowy. Bardzo ważnym elementem wszystkich materiałów są zdjęcia z realizacji, które odpowiednio wkomponowane w grafikę firmową są idealnym dopełnieniem materiałów wizerunkowych.Wykreowana linia graficzna firmy oraz zastosowane przez nas działania skutecznie wzmocniły wizerunek firmy Emeco Budownictwo na polskim rynku. Przyczyniła się do tego zarówno kolorystyka materiałów reklamowych, zaproponowana forma wizualna, nowoczesne przedstawienie zdjęć oraz spięcie tego w spójny i profesjonalny system wizualny.

ZADANIA WYKONANE
 • logo firmy
 • księga identyfikacji znaku
 • identyfikacja wizualna
 • materiały biurowe
 • teczka reklamowa
 • strona www
 • prezentacja firmowa
 • plakaty reklamowe
 • grafika na samochody
 • torba reklamowa
 • kalendarze trójdzielne
 • kalendarze książkowe
 • gadżety reklamowe
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Logo firmy to istota wizerunku każdej marki

Skonstruowaliśmy imponujące logo dla marki. Dzięki profesjonalnemu nastawieniu do zagadnienia oraz ciekawemu projektowi graficznemu nasza praca pozwoli marce przyciągnąć coraz więcej klientów. Z naszymi usługami znak firmowy to coś więcej niż ładnie wyglądający obrazek.

strzałka

Proces kreowania projektu graficznego logotypu firmowego

Cały proces zaczął się od idei, następnie kreacji i ostatecznie opracowania profesjonalnego znaku firmowego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że logo marki to coś więcej niż czysty obrazek, zatem szczególną uwagę zwróciliśmy na dostosowanie projektu do globalnego wizerunku marki oraz istniejącej już pozostałej części jej szaty graficznej. Nasi graficy najpierw skoncentrowali się na informacjach o marce, a następnie na kreacji, co pozwoliło uzyskać najbardziej zadowalający i skuteczny efekt w względnie krótkim czasie. Dzięki temu, że postawiliśmy na pracę poprzez współpracę i ciągłą wymianę zdań z klientem projekt to rezultat dużej ilości dyskusji i korekt, co czyni go jeszcze bardziej dopasowanym do potrzeb firmy.

strzałka

Logo firmy to wizytówka firmy

Jak wiadomo logotyp firmy to jeden z pierwszych elementów, z którymi styka się klient. Uznajemy zatem, że należy przekazać mu z jego wsparciem coś więcej. Znak firmowy może posłużyć, jako medium wartości firmy i przyciągnąć kontrahentów i naszym zdaniem to właśnie udało się uzyskać dzięki naszym profesjonalistom. Czytelna interesująca kreacja i profesjonalne opracowanie graficzne to nasza specjalność. Stworzone logo marki jest dobrej jakości projektem graficznym gotowym do zastosowania i umieszczania także na szyldach, jak i wszystkich materiałach reklamowych.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42