Opeus

Branża — Przemysł, produkcja

Praca — Kalendarze trójdzielne

KLIENT

Nowa jakość i siła wśród przedsiębiorstw sektora ślusarki budowlanej, tak w skrócie można określić pozycje Opeusa. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w nowoczesnym budownictwie. Gamę produktów stanowią: drzwi i ścianki profilowe uniwersalne oraz przeciwpożarowe, fasady i świetliki stalowe oraz aluminiowe, elewacje wentylowane.

WYZWANIE

W związku z dynamicznym rozwojem firmy i silną ekspansją na rynek europejski zapadła decyzja o stworzeniu mocnego, wiarygodnego brandu. Firma posiadała już duże doświadczenie w branży, jednak brakowało jej wyrazistego wizerunku, a nawet logotypu. Wizerunek musiał być osadzony w branży budownictwa, prezentujący firmę młodą, ale z dużym kapitałem jakim jest doświadczenie. Co ważne - firma Opeus zgłosiła się do nas jako pretendująca do bycia liderem w swoim segmencie. Stąd już na samym początku wyzwanie było duże, sama identyfikacja wizualna firmy miała tworzyć wyraz stabilnego, poważnego partnera w biznesie.

REALIZACJA

Tworząc logo staraliśmy się uzyskać wyraz męski, zdecydowany. Postawiliśmy na kontrastowe zestawienie ciemnej barwy „brąz” i dużo jaśniejszej barwy „świeży zielony”. Typografię zaprojektowaliśmy prostą, o technicznym charakterze. Techniczny przekaz wzmocnił wrażenie solidności firmy Opeus w swojej branży. Aby nadać lekkości wizerunkowi stworzyliśmy rysowane delikatną kreską ilustracje łączące się ze zdjęciami budynków, klatek schodowych – co daje ciekawy efekt odrealnienia ciężkich stalowych konstrukcji, a dzięki temu wyróżnia wizerunek Opeusa na tle konkurencji. Podczas kilku lat wspólnej pracy stworzony przez nas wizerunek firmy Opeus ewoluował. Powstało z naszym udziałem wiele materiałów promocyjno-reklamowych. W niektórych dominują architektoniczne płaszczyzny firmowych kolorów brązu i zieleni, w innych kładliśmy większy nacisk na rysunek. Dzięki temu materiały firmy są różnorodne i ciekawe. W całości tworzą spójny rozwojowy pakiet wizualny wyróżniający naszego klienta klarowną indywidualną linią plastyczną. Silna, męska identyfikacja wizualna pomogła naszemu klientowi w realizacji strategii budowy solidnego przedsiębiorstwa. Opracowane wersje językowe materiałów marketingowych pozwoliły Opeusowi na rozwój handlowy, również na kolejnych rynkach europejskich.

ZADANIA WYKONANE

Podczas dłuższej współpracy powstał spory pakiet identyfikacyjny obejmujący zarówno podstawowe materiały reklamowe, jak i promocja firmy na zewnątrz.

  • logo firmy
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (tj. wizytówki, papier firmowy, koperty)
  • reklama na samochodach firmowych
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (zestaw katalogów reklamowych, teczka reklamowa, teczka-clip, zestaw różnych kalendarzy reklamowych, teczki ofertowe, notesy, bloczki)
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Profesjonalny kalendarz trójdzielny spiralowany – różne opcje wykończenia

W ofercie terminarzy ściennych ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się kalendarz trójdzielny spiralowany. Dlaczego właśnie ten? Może dlatego, że świetnie się prezentuje, jest inny niż standardowy, klejony i wygląda na droższy. Spirala tworzy ciekawy efekt wizualny. Możliwość indywidualnego wykończenia czyni go jeszcze atrakcyjniejszym. Warto więc zastanowić się nad metodami wykończenia i rodzajami dodatków, które można także właśnie w tych kalendarzach zastosować. A jeżeli chodzi o kalendarz trójdzielny, możliwości są naprawdę całkiem spore. Warto więc wykazać się kreatywnością i opracować kalendarz, który będzie wyróżniał się na tle wszystkich pozostałych, na tle konkurencyjnych produktów.

strzałka

Jak wykończyć kalendarze trójdzielne spiralowane?

Teraz kalendarze trójdzielne na spirali 2021 można wykończyć na wiele sposobów dzięki rozmaitym dodatkom. Jednym z nich, o czym zresztą mówi sama nazwa, jest spirala. Ta zwykle występuje w trzech standardowych kolorach – czarnym, srebrnym i złotym. W niektórych drukarniach dostępne są również inne kolory. Tak więc o to trzeba dopytać przy składaniu zamówienia. Tworząc indywidualny kalendarz na spirali z trójdzielnym kalendarium warto wybrać wysokiej jakości papier, który nie będzie się zwijał na rogach, prezentując w ten sposób słabej jakości gadżet. Kolejna sprawa, to grafika. W górnej części kalendarza można nadrukować firmowe zdjęcie lub zdjęcia, także łącząc je w efektowny kolaż. Zdjęcia te mogą być dostarczone przez zamawiającego albo pochodzić z archiwum agencji tworzącej kalendarze reklamowe spiralowane. Na pierwszej stronie kalendarza warto zamieścić też firmowe oznaczenia w postaci haseł i logo. Projektując kalendarze ścienne dla firmy można wybrać dowolną czcionkę i jej wielkość. Sam terminarz może być również wykonany w sposób mocno zindywidualizowany. Kalendarz w całości można uszlachetnić na wiele różnych sposobów, stosując folie z połyskiem lub bez połysku. Możliwości wykończenia są naprawdę ogromne. Im bardziej indywidualny jest kalendarz, tym skuteczniejszy jest w zakresie reklamy.

strzałka

Kto wydrukuje kalendarze trójdzielne 2021 na spirali?

Zlecając kalendarze trójdziele spiralowane grafikowi, trzeba jeszcze rozejrzeć się za firmą, która zajmie się ich drukiem i montażem. Wybierając współpracę z profesjonalną agencją reklamową, czyli z producentem tych organizerów, można liczyć na kompleksową obsługę. Dlatego warto przemyśleć kwestię tego, komu najlepiej zlecić to zadanie. Współpracując z agencją, można mieć pewność, że wykonane przez nią kalendarze dla firm 2021 będą estetyczne, praktyczne i współgrające z wizerunkiem firmy, która je zleca. Przy tego rodzaju produktach ważne jest to, aby od początku do końca były tworzone przez jednego wykonawcę. Wówczas będą spójne i atrakcyjne pod każdym względem. To może mieć też wpływ na cenę, bo inna cena jest samego projektu, a inaczej liczona jest kompleksowa obsługa obejmująca projekt, druk i montaż. Tak więc lepiej opłaci się zlecić kalendarze trójdzielne z logo firmy w jednej firmie, niż przy tworzeniu jednego produktu, korzystać z usług kilku różnych. Tak, jak duża uwagę trzeba poświęcić projektów i, tak samo dużej uwagi wymaga druk. Dlatego dobrze jest, gdy na każdym etapie realizacji zamówienia wykonawca angażuje się na tym samym, wysokim poziomie. Wówczas można liczyć na satysfakcjonujący efekt.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42