Opeus

Branża — Przemysł, produkcja

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Nowa jakość i siła wśród przedsiębiorstw sektora ślusarki budowlanej, tak w skrócie można określić pozycje Opeusa. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w nowoczesnym budownictwie. Gamę produktów stanowią: drzwi i ścianki profilowe uniwersalne oraz przeciwpożarowe, fasady i świetliki stalowe oraz aluminiowe, elewacje wentylowane.

WYZWANIE

W związku z dynamicznym rozwojem firmy i silną ekspansją na rynek europejski zapadła decyzja o stworzeniu mocnego, wiarygodnego brandu. Firma posiadała już duże doświadczenie w branży, jednak brakowało jej wyrazistego wizerunku, a nawet logotypu. Wizerunek musiał być osadzony w branży budownictwa, prezentujący firmę młodą, ale z dużym kapitałem jakim jest doświadczenie. Co ważne - firma Opeus zgłosiła się do nas jako pretendująca do bycia liderem w swoim segmencie. Stąd już na samym początku wyzwanie było duże, sama identyfikacja wizualna firmy miała tworzyć wyraz stabilnego, poważnego partnera w biznesie.

REALIZACJA

Tworząc logo staraliśmy się uzyskać wyraz męski, zdecydowany. Postawiliśmy na kontrastowe zestawienie ciemnej barwy „brąz” i dużo jaśniejszej barwy „świeży zielony”. Typografię zaprojektowaliśmy prostą, o technicznym charakterze. Techniczny przekaz wzmocnił wrażenie solidności firmy Opeus w swojej branży. Aby nadać lekkości wizerunkowi stworzyliśmy rysowane delikatną kreską ilustracje łączące się ze zdjęciami budynków, klatek schodowych – co daje ciekawy efekt odrealnienia ciężkich stalowych konstrukcji, a dzięki temu wyróżnia wizerunek Opeusa na tle konkurencji. Podczas kilku lat wspólnej pracy stworzony przez nas wizerunek firmy Opeus ewoluował. Powstało z naszym udziałem wiele materiałów promocyjno-reklamowych. W niektórych dominują architektoniczne płaszczyzny firmowych kolorów brązu i zieleni, w innych kładliśmy większy nacisk na rysunek. Dzięki temu materiały firmy są różnorodne i ciekawe. W całości tworzą spójny rozwojowy pakiet wizualny wyróżniający naszego klienta klarowną indywidualną linią plastyczną. Silna, męska identyfikacja wizualna pomogła naszemu klientowi w realizacji strategii budowy solidnego przedsiębiorstwa. Opracowane wersje językowe materiałów marketingowych pozwoliły Opeusowi na rozwój handlowy, również na kolejnych rynkach europejskich.

ZADANIA WYKONANE

Podczas dłuższej współpracy powstał spory pakiet identyfikacyjny obejmujący zarówno podstawowe materiały reklamowe, jak i promocja firmy na zewnątrz.

  • logo firmy
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (tj. wizytówki, papier firmowy, koperty)
  • reklama na samochodach firmowych
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (zestaw katalogów reklamowych, teczka reklamowa, teczka-clip, zestaw różnych kalendarzy reklamowych, teczki ofertowe, notesy, bloczki)
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Reklamowy folder dla marki

Wykonaliśmy nowy folder wizerunkowy dla marki. To ogólna forma prezentacji firmy i jej oferty. Staraliśmy się, by nasz końcowy folder był unikatową wizytówką dla użytkownika oraz formą marketingu. Otrzymaliśmy od firmy plan oczekiwanego produktu końcowego oraz niezbędne do jego wykonania fotografie, instrukcje dotyczące odcieni i czcionek. Forma katalogu a4 firmowego promocyjnego Folder firmy reklamowy został stworzony w pionowej orientacji w rozmiarze A4. Dostosowaliśmy projekty graficzne pod tą konkretną odmianę reklamy. To pierwsza faza pracy nad takim folderem - stworzenie szaty graficznej zgodnej z tym, co chce przekazywać firma.

strzałka

Doskonała reklama to broszura a4 dla firmy

Firmowy folder promocyjny, to nadzwyczajna i sprawdzona postać reklamy wśród marek. Postawiliśmy na przemyślaną szatę graficzną i dobraliśmy wizualne niuanse stricte związane z działaniem naszego kontrahenta, aby wzbudzić w kliencie jak najważniejsze skojarzenia z marką. Nasz projektant włożył mnóstwo pracy tworząc szkice, koncepcję graficzną i końcowe scalenie wszystkich szczegółów. Finalny produkt jest na obfitym poziomie i co najważniejsze zadbaliśmy o to, by przekładał się na korzyści i nie była to pusta inwestycja.

strzałka

Stawiamy na integralność przekazu w folderze, katalogu

W naszym projekcie nie odpuszczamy żadnego aspektu. To, co tworzymy jest przemyślane od początku do zakończenia i wpływa na właściwy efekt finalny. Przykuwamy atencję do najdrobniejszych detali, a nasze katalogi mają konkurencyjną jakość pośród innych producentów działających w branży. Folder został wykreowany z uwzględnieniem najświeższych trendów, z jakimi jesteśmy na bieżąco i wykorzystujemy je w naszych pracach.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42