Opeus

Branża — Przemysł, produkcja

Praca — tworzenie stron www

KLIENT

Nowa jakość i siła wśród przedsiębiorstw sektora ślusarki budowlanej, tak w skrócie można określić pozycje Opeusa. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w nowoczesnym budownictwie. Gamę produktów stanowią: drzwi i ścianki profilowe uniwersalne oraz przeciwpożarowe, fasady i świetliki stalowe oraz aluminiowe, elewacje wentylowane.

WYZWANIE

W związku z dynamicznym rozwojem firmy i silną ekspansją na rynek europejski zapadła decyzja o stworzeniu mocnego, wiarygodnego brandu. Firma posiadała już duże doświadczenie w branży, jednak brakowało jej wyrazistego wizerunku, a nawet logotypu. Wizerunek musiał być osadzony w branży budownictwa, prezentujący firmę młodą, ale z dużym kapitałem jakim jest doświadczenie. Co ważne - firma Opeus zgłosiła się do nas jako pretendująca do bycia liderem w swoim segmencie. Stąd już na samym początku wyzwanie było duże, sama identyfikacja wizualna firmy miała tworzyć wyraz stabilnego, poważnego partnera w biznesie.

REALIZACJA

Tworząc logo staraliśmy się uzyskać wyraz męski, zdecydowany. Postawiliśmy na kontrastowe zestawienie ciemnej barwy „brąz” i dużo jaśniejszej barwy „świeży zielony”. Typografię zaprojektowaliśmy prostą, o technicznym charakterze. Techniczny przekaz wzmocnił wrażenie solidności firmy Opeus w swojej branży. Aby nadać lekkości wizerunkowi stworzyliśmy rysowane delikatną kreską ilustracje łączące się ze zdjęciami budynków, klatek schodowych – co daje ciekawy efekt odrealnienia ciężkich stalowych konstrukcji, a dzięki temu wyróżnia wizerunek Opeusa na tle konkurencji. Podczas kilku lat wspólnej pracy stworzony przez nas wizerunek firmy Opeus ewoluował. Powstało z naszym udziałem wiele materiałów promocyjno-reklamowych. W niektórych dominują architektoniczne płaszczyzny firmowych kolorów brązu i zieleni, w innych kładliśmy większy nacisk na rysunek. Dzięki temu materiały firmy są różnorodne i ciekawe. W całości tworzą spójny rozwojowy pakiet wizualny wyróżniający naszego klienta klarowną indywidualną linią plastyczną. Silna, męska identyfikacja wizualna pomogła naszemu klientowi w realizacji strategii budowy solidnego przedsiębiorstwa. Opracowane wersje językowe materiałów marketingowych pozwoliły Opeusowi na rozwój handlowy, również na kolejnych rynkach europejskich.

ZADANIA WYKONANE

Podczas dłuższej współpracy powstał spory pakiet identyfikacyjny obejmujący zarówno podstawowe materiały reklamowe, jak i promocja firmy na zewnątrz.

  • logo firmy
  • identyfikacja wizualna
  • materiały firmowe (tj. wizytówki, papier firmowy, koperty)
  • reklama na samochodach firmowych
  • spójny zestaw materiałów promocyjno-reklamowych (zestaw katalogów reklamowych, teczka reklamowa, teczka-clip, zestaw różnych kalendarzy reklamowych, teczki ofertowe, notesy, bloczki)
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Projekt graficzny firmowej strony www

Zaprojektowaliśmy nową stronę internetową, jaka stanowi świetną wizytówkę dla kontrahentów. Stworzenie właściwego, pierwszego wrażenia na kliencie odwiedzającym stronę robimy tylko raz, zatem budując markę trzeba dobrze się zaprezentować. Inwestując w jakościowy produkt reklamujący działalność gwarantujemy sobie dobrą sytuację w branży. Nasza propozycja pomysłu na identyfikację wizualną stanowi spójny przekaz marki z pewnością pomagający wybić się w branży. Nasz odbiorca funkcjonuje na konkurencyjnym rynku, zatem musieliśmy wykorzystać różne rozwiązania z zakresu grafiki i marketingu, by wyróżnić firmę na tle pozostałych.

strzałka

Profesjonalna kreacja strony www

Przebieg kreowania miał przede wszystkim na celu opracowanie jak najlepszej reklamy i był dla naszego zespołu dużym wyzwaniem. Musieliśmy zadbać o przejrzystość elementów oraz prostego, wydajnego przekazu, by pozytywnie ze sobą korespondowały. Zadbaliśmy o dobór odpowiedniej kolorystyki oraz czcionek firmowych i grafik, tak aby jak najodpowiedniej wkomponowały się w skończony produkt. Cały czas braliśmy pod uwagę wartości, jakie przekazuje nasz klient. Kreowanie właściwej strony www, która będzie promocją i wizytówką, to nie tylko wygląd pod względem wizualnym, ale co najistotniejsze dobra ergonomia i spójności przekazu. Użyliśmy do tego celu zdjęcia, które zostały nam przesłane przez firmę, które mają wspomóc w dodatkowym ociepleniu jej wizerunku.

strzałka

Odpowiednia jakość strony internetowej i sprawdzony produkt

Stworzona przez nas strona, to wysoka jakość od powstania pierwszej idei i szkicu, aż po końcowy produkt oddany do zatwierdzenia. Co stanowczo wyróżnia nas wśród konkurencji, to fakt, że zgromadziliśmy wokół siebie grono wiernych klientów i szereg oddanych projektów stron o przeróżnej tematyce. Zadbaliśmy o każdy szczegół, tak aby zagwarantować naszym kontrahentom sto procent zadowolenia i produkt końcowy na wysokim poziomie.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42