Filtromex

Branża —Przemysł, produkcja

Praca — projekt logo firmy

KLIENT

Firma Filtromex to rodzinna firma z prawie czterdziestoletnim stażem. Od początku swojej działalności produkuje wysokiej jakości filtry dla motoryzacji, przemysłu i maszyn. Z małego zakładu stała się profesjonalną firmą produkcyjną o globalnym zasięgu i kilkutysięczną powierzchnią produkcyjną.

WYZWANIE

Dynamiczny rozwój firmy, zdobywanie nowych rynków zbytu stało się pretekstem do prac nad odświeżeniem dotychczasowego wizerunku. Naszym zadaniem był całkowita zmiana dotychczasowego wizerunku firmy, aby firma zyskała nową jakość w oczach klienta. Klient oczekiwał od nas wypracowania technicznego, ale zarazem czystego i prostego przekazu.

REALIZACJA

Prace nad wizerunkiem firmy rozpoczęliśmy od bardzo ważnego elementu identyfikacji firmy czyli logotypu. Z założenia całość wizerunku firmy Filtromex miała być bardzo męska i techniczna, tak więc również znak graficzny musił iść w tym samym kierunku. Przy budownie nowego logo w konstrukcji symbolu wykorzystany został element wizualny odnoszący się do litery F, czyli pierwsza litera od nazwy firmy. Logo miało być proste i czytelne, przy tym mocno techniczne, ale też wykazywać cechy dynamiki odpowiedniej dla firmy. Dynamiczność logo uzyskaliśmy przez zastosowanie skosu, który jako element graficzny został dalej wykorzystany przy budowaniu pozostałych materiałów identyfikacji wizualnej. W ramach naszej współpracy nad nową identyfikacją wizualną zostały wykonane również materiały biurowe, ulotka firmowa i teczka ofertowa na dokumenty. Kolejnym etapem we wdrażaniu wizerunku było zaprojektowanie katalogu prezentującego szeroką ofertę produktową oraz zaprojektowanie strony internetowej.Przy kreowaniu tych elementów identyfikacji, mocny nacisk położyliśmy na techniczny charakter projektu, przy zachowaniu prostoty i czytelności oraz dynamicznego charakteru. Efekt naszej pracy spotkał się z pozytywnym odbiorem przez rynek i branżę.

ZADANIA WYKONANE
  • logo
  • wizerunek firmy
  • materiały biurowe
  • strona www
  • folder
  • ulotka
  • teczka
  • torba
  • grafika na auto
  • gadżety reklamowe
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Logo marki to fundament wizerunku każdej marki

Skonstruowaliśmy idealne logo dla marki. Dzięki profesjonalnemu nastawieniu do tematu oraz ciekawemu projektowi graficznemu nasza praca pozwoli marce przyciągnąć coraz więcej nabywców. Z naszymi usługami logo firmy to coś więcej niż ładnie wyglądający obrazek.

strzałka

Przebieg tworzenia projektu logotypu firmowego

Kompletny proces rozpoczął się od koncepcji, następnie kreacji i w końcu zaprojektowania profesjonalnego logo firmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że logotyp to coś więcej niż czysty obrazek, wskutek tego szczególną uwagę zwróciliśmy na dostosowanie projektu do ogólnego wizerunku marki oraz istniejącej już pozostałej części jej szaty graficznej. Nasi graficy przede wszystkim skupili się na informacjach o marce, a następnie na kreacji, co pozwoliło uzyskać najbardziej satysfakcjonujący i skuteczny efekt w względnie krótkim czasie. Dzięki temu, że postawiliśmy na pracę przez kooperację i stałą wymianę zdań z klientem projekt graficzny to wynik dużej ilości debat i poprawek, co czyni go jeszcze bardziej dopasowanym do wymogów firmy.

strzałka

Logo marki – wizytówka marki

Jak wiadomo logotyp marki to jeden z pierwszych elementów, z jakimi styka się klient. Uznajemy w takim razie, że powinno się dostarczyć mu z jego wsparciem coś więcej. Logo firmy może posłużyć, jako nośnik wartości marki i przyciągnąć klientów i naszym zdaniem to właśnie udało się uzyskać dzięki naszym ekspertom. Czytelna zajmująca kreacja i profesjonalne opracowanie graficzne to nasza specjalność. Stworzone logo marki jest dobrej jakości projektem graficznym gotowym do wdrożenia i umieszczania zarówno na szyldach, jak i wszelakich materiałach reklamowych.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42