Filtromex

Branża — Przemysł, produkcja

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Firma Filtromex to rodzinna firma z prawie czterdziestoletnim stażem. Od początku swojej działalności produkuje wysokiej jakości filtry dla motoryzacji, przemysłu i maszyn. Z małego zakładu stała się profesjonalną firmą produkcyjną o globalnym zasięgu i kilkutysięczną powierzchnią produkcyjną.

WYZWANIE

Dynamiczny rozwój firmy, zdobywanie nowych rynków zbytu stało się pretekstem do prac nad odświeżeniem dotychczasowego wizerunku. Naszym zadaniem był całkowita zmiana dotychczasowego wizerunku firmy, aby firma zyskała nową jakość w oczach klienta. Klient oczekiwał od nas wypracowania technicznego, ale zarazem czystego i prostego przekazu.

REALIZACJA

Prace nad wizerunkiem firmy rozpoczęliśmy od bardzo ważnego elementu identyfikacji firmy czyli logotypu. Z założenia całość wizerunku firmy Filtromex miała być bardzo męska i techniczna, tak więc również znak graficzny musił iść w tym samym kierunku. Przy budownie nowego logo w konstrukcji symbolu wykorzystany został element wizualny odnoszący się do litery F, czyli pierwsza litera od nazwy firmy. Logo miało być proste i czytelne, przy tym mocno techniczne, ale też wykazywać cechy dynamiki odpowiedniej dla firmy. Dynamiczność logo uzyskaliśmy przez zastosowanie skosu, który jako element graficzny został dalej wykorzystany przy budowaniu pozostałych materiałów identyfikacji wizualnej. W ramach naszej współpracy nad nową identyfikacją wizualną zostały wykonane również materiały biurowe, ulotka firmowa i teczka ofertowa na dokumenty. Kolejnym etapem we wdrażaniu wizerunku było zaprojektowanie katalogu prezentującego szeroką ofertę produktową oraz zaprojektowanie strony internetowej.Przy kreowaniu tych elementów identyfikacji, mocny nacisk położyliśmy na techniczny charakter projektu, przy zachowaniu prostoty i czytelności oraz dynamicznego charakteru. Efekt naszej pracy spotkał się z pozytywnym odbiorem przez rynek i branżę.

ZADANIA WYKONANE
  • logo
  • wizerunek firmy
  • materiały biurowe
  • strona www
  • folder
  • ulotka
  • teczka
  • torba
  • grafika na auto
  • gadżety reklamowe
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Wizerunkowy folder a4 dla marki

Stworzyliśmy nowy folder promocyjny dla firmy. To ogólna forma prezentacji marki i jej oferty. Staraliśmy się, ażeby nasz końcowy produkt był wyjątkową wizytówką dla użytkownika oraz formą marketingu. Pozyskaliśmy od marki plan oczekiwanego produktu finalnego oraz niezbędne do jego wykonania fotografie, wskazówki dotyczące kolorów i fontów. Forma folderu promocyjnego Katalog promocyjny został stworzony w pionowej orientacji w formacie A4. Dostosowaliśmy projekty graficzne pod tą konkretną odmianę reklamy. To początkowa faza pracy nad takim katalogiem - opracowanie szaty graficznej zgodnej z tym, co chce sygnalizować firma.

strzałka

Ekskluzywna reklama to broszura dla marki

Firmowy katalog wizerunkowy, to wyjątkowa i ekskluzywna forma reklamy wśród firm. Postawiliśmy na przemyślaną kreację i dobraliśmy identyfikacyjne detale stricte związane z działalnością naszego kontrahenta, żeby wzbudzić w kliencie jak najważniejsze skojarzenia z marką. Nasz projektant włożył niemało pracy kreując szkice, koncepcję graficzną i finalne połączenie wszystkich części. Końcowy produkt jest na wysokim poziomie i co najważniejsze zadbaliśmy o to, ażeby przekładał się na zysk i nie była to pusta inwestycja.

strzałka

Stawiamy na spoistość przekazu w folderze, katalogu

W naszym projekcie graficznym nie odpuszczamy żadnego aspektu. To, co kreujemy jest przemyślane od początku do zakończenia i wpływa na dobry wynik finalny. Przykuwamy uwagę do najdrobniejszych elementów, a nasze katalogi mają konkurencyjną jakość pośród pozostałych producentów działających w branży. Folder promocyjny został wykreowany z uwzględnieniem najświeższych trendów, z jakimi jesteśmy na bieżąco i wykorzystujemy je w naszych pracach.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42