Arkada Invest
Branża — Budownictwo

Praca — Ulotki reklamowe

KLIENT

Arkada Invest to doświadczony i prężny deweloper na bydgoskim rynku mieszkaniowym. Z sukcesami funkcjonuje od lat 90-tych. Współpracujemy już z firmą Arkada Invest od kilku lat. Wykonaliśmy dla niej szereg materiałów reklamowych i całościowych pakietów reklamujących inwestycje budowlane.

WYZWANIE

Firma deweloperska Arkada Invest potrzebowała spójnego wizerunku, wyróżniającego ją spośród firm konkurencyjnych. Logo firmy było już znane w branży deweloperskiej. Miało ono jednak pewne mankamenty, brak było spójności wewnętrznej, więc potrzebny był lifting logo. Ponadto nasz klient posługiwał się materiałami reklamowymi, które były na bardzo różnym poziomie. Mieliśmy opracować spójny pakiet materiałów reklamowych, również materiały firmowe pozostawiały wiele do życzenia.

REALIZACJA

Po wnikliwej analizie wizualnej wykonaliśmy lifting logotypu. Dokonaliśmy kilku niezbędnych zmian, polegających na poprawieniu czytelności, a także nadaniu logotypowi zgrabniejszej, nowocześniejszej formy. Zaproponowaliśmy prostszą typografię w logo, co w konsekwencji zwiększyło czytelność znaku. Wizerunek firmy Arkada Invest miał być maksymalnie oszczędny i surowy. Kolorystycznie oparliśmy projekt o szarości z mocnym akcentem koloru żółtego – barwy występujące w logotypie. Jako strukturę graficzną zaproponowaliśmy przecinające się linie i płaszczyzny – sugerujące przestrzeń architektoniczną. Pojawiające się miejscami łuki nawiązują do motywu arkady występującego w logotypie. Suma sumarum wdrożyliśmy rebranding wielopoziomowy – odświeżenie wizerunku, postrzegania marki na różnych poziomach np. logo, serwis internetowy, materiały biurowe (papier firmowy, wizytówki, koperty itp.), materiały promocyjne (katalogi, teczka, ulotki, itp.).

ZADANIA WYKONANE

Stworzyliśmy nowoczesny wizerunek począwszy od:

  • odświeżenie logo
  • materiały firmowe (wizytówki, papier firmowy, koperty, itp.)
  • spójny pakiet materiałów reklamowych tj. katalog, teczka ofertowa, strona internetowa
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Skuteczna promocja dewelopera – jak się do tego zabrać?

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku nieruchomości jest bardzo duża. Chodzi tu głównie o deweloperów, którzy niemal jeden przez drugiego prześcigają w nowych inwestycjach. Chcą jak najszybciej zdobyć klientów i pozbyć się tym samym tejże nieruchomości. Stąd ważna jest odpowiednia promocja dewelopera, która skutecznie wspomoże wszelkie jego przedsięwzięcia, także w przyszłości. Zadanie jest dość trudne do wykonania chociażby właśnie ze względu na tę konkurencyjność, ale nikt przecież żaden inwestor mieszkaniowy nie musi zajmować się reklamom samodzielnie. Wystarczy zabrać się za to w odpowiedni sposób, aby dość szybko osiągnąć efekty.

strzałka

Jak powinna wyglądać promocja firmy dewelopera?

Promocja firmy deweloperskiej powinna zostać przeprowadzona profesjonalnie, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dopracowany plan działania, a przy tym dobrze opracowane projekty graficzne to połowa sukcesu w skutecznym promowaniu działalności i konkretnych przedsięwzięć. Ważne jest to, aby działania promocyjne firmy deweloperskiej były przeprowadzone przez fachowca, osobę, która zna się na rzeczy i ma w tym zakresie odpowiednio duże doświadczenie. Najlepiej skorzystać z oferty agencji reklamowej, oferującej kompleksową obsługę w prowadzeniu działań promocyjnych dla działalności deweloperów. Tu nie wystarczy stworzyć materiałów reklamowych i biurowych. Trzeba przede wszystkim dobrać kolorystykę, czcionkę treści, zdjęcia – wszystko zależnie od tego, co tak naprawdę będzie w ramach tej kampanii tworzone. Każdy z tych elementów musi ze sobą współgrać, tworzyć spójną całość. Jeżeli na przykład promocja ma dotyczyć tylko jednej inwestycji, musi ona odnosić się stylem do wizerunku firmy dewelopera i całej jego działalności. Tak więc promocja firmy deweloperskiej to złożony, nieco skomplikowany i długotrwały proces, ale warto tu się postarać, bo będzie to miało wpływ na sprzedaż, popularność dewelopera oraz to, w jaki sposób będzie postrzegany przez otoczenie.

strzałka

Czy promocja w prasie, gazecie, magazynie to dobry pomysł?

Agencja deweloperska może reklamować się na wiele różnych sposobów. Także chociażby poprzez prowadzenie i regularne aktualizowanie strony internetowej. Jednak świetnym pomysłem niewątpliwie będzie też promocja w prasie, gazecie, czy działania reklamujące firmę w branżowym magazynie. Taka reklama ma niezwykle pozytywny wpływ na wizerunek firmy deweloperskiej, a także na jej popularność i atrakcyjność. Trzeba przyznać, że promocja firmy deweloperskiej nie jest prostym zadaniem. Tym bardziej, gdy dotyczy prasy, gazety czy magazynu. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Tego rodzaju reklama ma wiele zalet. Nie można więc pozwolić sobie na pewne niedociągnięcia i błędy na etapie realizowania promocji. Nawet sprawdzony deweloper mieszkań musi zadbać o dobrą reklamę i skuteczną promocję. Ma ona przecież wpływ również na jego wizerunek. Bez względu na to, czy ma wielu klientów, czy przeciwnie, powinien zadbać o profesjonalną reklamę czy to w prasie, czy gdzieś indziej. Najważniejsze, by była skuteczna i wykonana profesjonalnie. By inwestor budowlany był zadowolony z kampanii czy wspomnianej promocji, powinien zlecić jej wykonanie profesjonalnej agencji reklamowej, która posiada własne studio graficzne zatrudnia grafików z wieloletnim stażem.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42