Villa Polanka

Branża — Budownictwo

Praca — foldery, broszury reklamowe

KLIENT

Działający na rynku mieszkaniowym deweloper Arkada Invest wkraczała na rynek z prestiżową propozycją. Nowa inwestycja budowlana nosiła nazwę Villa Polanka i była skierowana do osób z dość zasobnym portfelem. Villa Polanka to ekskluzywne apartamenty, z myślą o klientach którzy cenią luksus, elegancję oraz wygodę.

WYZWANIE

Inwestycja Villa Polanka charakteryzowała się podniesionym, a raczej wysokim standardem, co miała za zadanie podkreślić nowa tożsamość wizualna i dalej idąca kampania promocyjna tej inwestycji. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, wyszukane wykończenie plus zaawansowana technologia zastosowana w budynku, a ponadto wyjątkowo atrakcyjne położenie w sąsiedztwie bydgoskiego Balatonu sytuowały inwestycję Arkady Invest w sektorze ofert luksusowych. Wyzwaniem dla naszych grafików było uwypuklenie tych cech unikając popadania w „próżność”.

REALIZACJA

Przystępując do pracy nad wizerunkiem Villi Polanka zrezygnowaliśmy z jakiejkolwiek „barokowości” stawiając na wyrafinowaną prostotę. Czystość formy i minimalizm grafiki uznaliśmy jako klucz do sukcesu. Kolorem dominującym uczyniliśmy głęboki, szlachetny brąz, uzupełniającym – świeżą trawiastą zieleń. Stworzyliśmy logo oparte o prostą, indywidualnie zaprojektowaną czcionkę, w którą wkomponowany został graficzny element symbolizujący roślinność. Oryginalnym zabiegiem w kreowaniu linii graficznej było wykorzystanie typografii jako elementu graficznego konstruującego kompozycję. Pragnęliśmy nadać marce charakterystyczną i unikalną tożsamość wizualną, dlatego – oprócz mocnych brył nowoczesnej typografii – ważnym elementem identyfikacji uczyniliśmy lekki rysunek o szkicowym charakterze. Ten rysunek dookreśla przedstawienia wizualizacji budynku – nachodzi na zdjęcia, kontynuuje je, podbija istotne elementy fotografii. Mocne, techniczne bryły połączone z lekkim artystycznym rysunkiem dają bardzo nowoczesny wyraz wizualny. Nieoczywisty w odbiorze przekaz sytuuje ofertę mieszkaniową naszego klienta w kategorii ekskluzywnych, nietuzinkowych, dostępnych tylko dla niektórych.

ZADANIA WYKONANE
  • logo marki
  • identyfikacja wizualna
  • katalog reklamowy
  • ulotki reklamowe
  • reklamy prasowe
  • billboardy
  • strona www
REFERENCJE
list polecający
Zinteresowany projektem?Skontaktuj się z nami...

Zamów projekt broszury nieruchomości deweloperskiej

Sprzedaż mieszkań czy innych nieruchomości jest obecnie niełatwym zadaniem ze względu na tak silną konkurencję, jaka obecnie panuje na rynku budowlanym. Deweloperzy muszą na wszystkie możliwe sposoby się reklamować i zachęcać potencjalnych klientów do zakupu. Pomóc im w tym mogą przeróżne broszury reklamowe oraz inne tego rodzaju materiały promocyjne. By jednak faktycznie okazały się skuteczne, muszą być wykonane w odpowiedni sposób. Odpowiedni, to znaczy jaki? Na ten temat można by mówić długo. Wykonanie projektu broszury najlepiej zlecić specjalistom. To oni wiedzą, jak się nim zająć i mają w tym zakresie doświadczenie.

strzałka

Czym powinna wyróżniać się broszura reklamowa nieruchomości deweloperskiej?

Dobry projekt broszury nieruchomości deweloperskiej powinien być przede wszystkim estetyczny. Musi przykuwać uwagę, ale w pozytywnym znaczeniu. Powinien przekazywać cenne informacje o danej inwestycji, czyli to, czego zwykle klient chce się dowiedzieć, przed ostatecznym podjęciem decyzji i dokonaniem zakupu. Tak więc broszura powinna być wypełniona wysokiej jakości zdjęciami reklamowymi, a także informacjami dotyczącymi nieruchomości mieszkań. Muszą znaleźć się na niej też dane kontaktowe do dewelopera. Każdy element widoczny na całej jej powierzchni powinien współgrać z całością. Spójny projekt broszury inwestycji to dziś podstawa, wręcz obowiązek. Nie można pozwolić sobie tu na pewne niedociągnięcia. Dlatego tworzenie broszury reklamowej nie jest w sumie takie proste, jak może się wydawać. Wystarczy słabszej jakości zdjęcie, by produkt ten stracił na wartości. Broszura nieruchomości ta jest prezentacją nowej inwestycji, nieruchomości i zarazem wizytówką samego dewelopera. Nie może więc on pozwolić sobie na pewne niedociągnięcia w tej sprawie. Poza tym nie chodzi tu wyłącznie o sam projekt broszury nowej nieruchomości, ale też o jakość wykonania i zastosowanych w produkcji materiałów. Wszystko musi być najlepsze, bo tylko wtedy będzie można uzyskać oczekiwany efekt.

strzałka

Komu zlecić projekty broszur dla nieruchomości?

Profesjonalna broszura reklamowa nieruchomości to dziś niemal obowiązek funkcjonowania na rynku. Zresztą o tym wspominaliśmy już na wstępie. Ponieważ powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości i przede wszystkim w oparciu o dobrze opracowany projekt graficzny, powinno się zlecić to zadanie profesjonalistom, a więc grafikowi z wieloletnim doświadczeniem. Pytanie tylko – gdzie go szukać? Dobry projekt broszury nieruchomości wykona agencja reklamowa, która tworzy same projekty, jak też zajmuje się drukiem. Taka kompleksowa obsługa to gwarancja zadowolenia z wielu powodów. Najlepiej zlecić projekt broszury nowej nieruchomości komuś, kto ma profesjonalne studio wizualne i tworzy tego rodzaju materiały reklamowe od początku do końca, ponieważ będzie można w ten sposób uniknąć pewnych niedociągnięć ze strony kilku wykonawców i ryzyka, jakim jest niezgranie się ich. Nie każda drukarnia jest w stanie zrealizować projekt, który został wykonany przez kogoś innego. Każdy ma w tym zakresie własne zasady, według których postępuje i tworzy poszczególne produkty. Profesjonalny projekt broszury inwestycji budowlanej to ogromna szansa na równie profesjonalną i ciekawą prezentację nowej nieruchomości.

ZAPYTAJ O CENĘ biuro@whiteart.pl 56 674 24 42